Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ahogy anyám viselkedik?

Normális ahogy anyám viselkedik?

Figyelt kérdés

Hát kezdem ott, hogy anyám olykor elég nehéz eset és nehezen tudom őt elviselni. Olyan természete van neki, hogy mindenről tudni akar, és, ha nem tudhatja meg, akkor egy bunkó paraszt vagyok. Itt olyan dolgokra gondolok, hogy ,,Lefeküdtetek-e már a barátnőddel?" és ehhez hasonló kérdések. És ez csak egy dolog amiért ki vagyok rá akadva. Ha elmegyek valahová nem tud leszállni a telefonjáról. Felhív vagy 5x, hogy hol vagyok, fázok-e és hogy mikor megyek már haza. Jó ez még a kisebbik probléma, de egy idő után akkor is idegesít.

Ha meg vagyok fázva, már előre tudom, hogy napokig hallgathatom az ugatását, hogy biztos azért, mert kint voltam este a hidegben.

Elmentem pénteken a háziorvoshoz, elmondtam, hogy mi a baj, mondtam, hogy mit vettem be. Mondta, hogy jól tettem, szedjek szopogató tablettát és igyak mézes teát és pár nap múlva elmúlik. Ma már sokkal jobban is vagyok, annyi, hogy még néha köhögők. És a drága édesanyám kitalálta, hogy én biztos nem mondta igazat az orvosnak, ezért holnap eljön velem, hogy újra megvizsgáljon.

Tudom, hogy sokan azt gondolják, hogy azért zavar, mert kamasz vagyok, de ha 10 év múlva is ugyanezt fogja csinálni, akkor is fog zavarni szerintem.

17/f jövő hónapban 18



2017. jan. 15. 12:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%
Akik a kérdezőt szidják: azért a túlaggódás és a le sem sz.rás között van átmenet, nem is kicsi. Ez a viselkedés szerintem is túlzás. Egy majdnem 18 éves fiút nem kell ötször felhívni, hogy hol van, fázik-e, ha elmegy valahová a barátaival. Orvoshoz sem kell kísérgetni egy egyszerű megfázással, az meg pláne túlzás, hogy nem hiszi el, mit mondott az orvos és újra el akar menni vele. A nemi életéről sem kell ilyen tolakodóan faggatni, elég tisztában lenni azzal, hogy minden felvilágosítást megkapott, tisztában van a védekezéssel stb. A kérdező nem szidta az anyját, csak érdekli, hogy mások szerint ez normális-e. Nyugodtan lepontozhattok, de szerintem túlzás. Az aggódás egy bizonyos mértékig rendben van, ennek az ellenkezőjét senki nem állította, de nem kell csak végletekben gondolkodni.
2017. jan. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

Én hívtalak féregnek és ez a gusztustalan, bicskanyitogató stílusod alapján ki is járt neked.

Nem előítéletes vagyok, hanem felháborodott.

Ha ugyanezt a sirámodat, emberi jelzőkkel illetve az édesanyádat írtad volna le és akkor fejeztem volna így ki magam, akkor lennék előítéletes.

Normális hangvétel esetén, még bizonyos dolgokat én is túlzásnak tartanék - bár anyaként nagyon megértem - de hangnemed mindent felülír.

2017. jan. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
87%

Ma 14:00: Igen, a stíluson érződik némi indulat (amit itt lehetett volna mellőzni, de amúgy érthető), de szerintem messze nem a "gusztustalan, bicskanyitogató" kategória.

Vagy szerinted aki kissé indulatosan fogalmaz, annak a mondanivalója nem lehet jogos?

Ebből kiindulva remélem nem baj, ha téged sem vesznek komolyan ennél a kérdésnél, ugyanis a te stílusodon jóval több csiszolnivaló van, mint a kérdezőén.

2017. jan. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
81%
Remélem hogy azok a válaszolók akik szerint ez rendben van nem akarnak gyereket vállalni
2017. jan. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
80%

Ne vedd a szívedre kérdező, Andizsuzsin át a 80%-os válaszolóig olyan ősanyák szidtak, akik 0-24-ben a gyerekeiken lógnak mivel nincs semmi életük és örömük a gyereken kívül, és szeretnék elhitetni magukkal hogy ők igenis jó anyák attól, hogy túlféltik a gyereket. Te most erre rácáfoltál, félnek, hogy az ő tökéletesnek nevelt gyerekeik is így vélekednek majd.

Szerintem sem normális, amit csinál. A telefont ne vedd fel neki, csak írj egy smst hogy jól vagy és mikor jössz, de csak egyszer. Az orvoshoz meg nem rángathat el az akaratodon kívül.

2017. jan. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
87%
Az "ugatas" kicsit erős nekem is, de valószínű ez csak indulat. Gondolom nem így beszélsz anyuval.Anyu igencsak dedosnak néz téged, természetesen én is aggódok a gyerekekért féltem őket, de anyud szabályosan rátelepedik az életedre.
2017. jan. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos ezen nehezen fogsz tudni valtoztatni.


De muszaj es nem adhatod fel, mert kulonben SOHA nem lesz normalis eleted, sajat csaladod.


Finoman, lassan probald anyukadat leszoktatni errol a hozzaallasrol.


Es amire nagyon figyelj: ne legyel felnott korodban eletkeptelen a neveltetesed miatt (erre neked tudatosan kell figyelned) + nehogy - akar tudat alatt - ugyanilyen feleseget valassz, mert akkor ezek ketten a legnagyobb szeretetben alkoholistat vagy rakost csinalnak beloled!!!


Gyakorlatilag felnott vagy, kerd, hogy kezeljen is igy!

2017. jan. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Andizsuzsi ***** válasza:
7%

ma 14:20!


Örülök, hogy ilyen jól ismered a családomat.

Attól, hogy te nem ilyen vagy (lehet, hogy én sem?), attól még a kérdező által leírt szülő bőven a normális tartományon belül van. Arról kérdező nem beszélt, hogy anyuka hány órakor érdeklődik a holléte felől. Ahogy arról sem, megmondja-e otthon hová megy és mikor ér haza. Én azért meghallgatnám a másik felet is.

2017. jan. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
90%
Azért az nem úgy működik emberek, az hogy édesanyám felhív, hogy "merre vagy gyerek" én elmondom hol vagyok, meg még megkérdezi "mikor érsz haza" és pont. Nincs hogy , élsz e már nemi életet, ez egy apa dolga nem anyáé szerintem. Anya a lányát Apa a fiát . 14 évesen egyedül mentem orvoshoz nem ám most 17 évesen. Betegen én is kapok áldást hogy miért , stb. stb. de nem napokon keresztű. Javaslom, mond el édesanyádnak mit szeretnél, mi változzon, és ha utána is ez van akkor amint lehet lépj le .. Mást nem tudok mondani .De ez túlzás nagyon
2017. jan. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem irigyellek. Anyukád elég buta lehet.
2017. jan. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!