Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan érveljek a szüleimnek...

Hogyan érveljek a szüleimnek egy számítógép mellett?

Figyelt kérdés

17 vagyok, gimnazista. Jelenleg van egy 7-8 éves gépem, javában Windows XP-vel, amit már én érzek gáznak. Windows 7 nem hiszem hogy normális sebességgel futna rajta.


Szóval kinéztem egy normálisabb gépet, amivel ellenék kb 3-4 évig, viszont az körülbelül 175 ezer forint. Anyagilag inkább az alsó középkategóriát üssük, viszont most körülbelül van ennyi spórolt pénzünk.


Tanulmányi szempontból is jól jönne, mivel ha minden jól megy, érettségi után egyetemre megyek, meg azért jó lenne a barátaimmal is játszani szabadidőmben.



2017. jan. 15. 20:36
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
95%
Ja, és nyilván beleadtam minden pénzem, meg aztán pár évig nem kértem semmit ajándékba. Szóval ne várd, hogy eléd rakják mosolyogva, és aztán minden költségedet ugyanúgy állják eztán is.
2017. jan. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
17 évesen lehetnél már egy kicsit felnőtt és beláthatnád, hogy a projekted a család biztonságát fenyegeti.
2017. jan. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
91%
Most komolyan csak ennyi eszed van hogy a szüleidnek ennyi az összes megtakaritása és te ezt kiakarod kunyerálni egy új gépre 17 évesen enél több eszednek kéne lennie ,tesék hétvégente diákmelozni az egész évben van és szépen összegyüjteni rá valo pénzt azt megveheted magadnak.gondolom szüleid okal gyüjtik pénzt.
2017. jan. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

A diákmeló jó ötlet. Ha összesen ennyi a szüleid spórolt pénze, azt nem várhatod, hogy mindet a gépedre költsék. Viszont elkezdhetnél már most melózni hétvégente, vagy ha nagyon nem fér bele, akkor a helyedben mostmár kibírnám nyárig, akkor viszont pikkpakk össze tudod szedni az árát. Én egyébként az arany középúttal próbálkoznék; nyáron elmegyek melózni, egy részét (min. a felét) megkeresném rá, és arra kérném a szüleimet, hogy a fennmaradó részét pótolják ki. Így mindenki jól jár, ők látják, hogy nem csak "követelőzöl", hanem teszel is érte, ill. addig talán ők is tudnak még spórolni, hogy több tartalékuk maradjon...

Érvelni nem nagyon tudsz azon kívül, amit leírtál, az bőven elég (és jogos), hogy a felsőfokú tanulmányaidhoz kell egy normális gép, elvégre a tárgyfelvételtől kezdve az ügyintézésen át a beadandók elküldéséig kb. minden elektronikusan megy.

2017. jan. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
57%

Sehogy nem kell érvelned, mert

- 90-ért már jo laptopot kapni (egyetemen hasznosabb lesz, hidd el)

- ennyi a spórolt pénzÜK, nem fogják hülyeségekre költeni (én nem tenném)

- elmehetsz diákmelora nyáron, hogy megkeresd az x részét, és ugy talán belemennek

2017. jan. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
60%
Ha egyetemre akarsz menni akkor inkabb laptopot valassz. Abbol 100-ert mar eleg jokat lehet kapni.
2017. jan. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
41%

100-ért már lehet jó gépet kapni. A 175-öt túlzásnak tartom. Nem hiszem, hogy bármi olyat futtatnál rajta, ami egy 100 ezres gépen ne futna el.

Amúgy meg szerezz egy diákmunkát, a számítógépet meg vegyétek meg részletre. Így a saját fizudból tudod fizetni a részleteket, úgyhogy még csak nem is utólag kell kifizetned nekik az összeget.

2017. jan. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 DuplaKV ***** válasza:

Figyelj, 175k egy kicsit túlzás egy gépért, ha csak tanulásra kell, nem gondolod? Nem hinném, hogy a szüleid a vésztartalékukat egy gépre fogják elkölteni.

Nekem tavaly kellett új gépet vennem (laptop), és a tanulmányaim miatt nem volt mindegy, hogy milyet, a kibővített garanciával együtt került 120k-ba (igaz akciósan). 90-100k-ból simán van egy használható géped, ha odafigyelsz az akciókra, és kedvezményekre, akkor talán még olcsóbban is tudsz venni egyet.

2017. jan. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

175 elég kevés megtakarítás jó az később ha van valami baj.

Kb. merre laksz? van a környéken erdő, vagy gyümölcsös? Ebben az időben elég jól lehet ezekben maszekolni.

2017. jan. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Menj diákmunkára, hétvégén is lehet. Ha annyika spórolt pénzetek van nem kérnék új gépet, mi van ha történik valami következőhónapban? Nem kell nagy tragédiára gondolni, elég ha a mosógép beadja a kulcsot, kétlem, hogy mosolyogva ajánlanád fel, hogy kézzel kimosol a következő pár hónapban amíg összespóroltok egy új gépre.
2017. jan. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!