Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan érveljek a szüleimnek...

Hogyan érveljek a szüleimnek egy számítógép mellett?

Figyelt kérdés

17 vagyok, gimnazista. Jelenleg van egy 7-8 éves gépem, javában Windows XP-vel, amit már én érzek gáznak. Windows 7 nem hiszem hogy normális sebességgel futna rajta.


Szóval kinéztem egy normálisabb gépet, amivel ellenék kb 3-4 évig, viszont az körülbelül 175 ezer forint. Anyagilag inkább az alsó középkategóriát üssük, viszont most körülbelül van ennyi spórolt pénzünk.


Tanulmányi szempontból is jól jönne, mivel ha minden jól megy, érettségi után egyetemre megyek, meg azért jó lenne a barátaimmal is játszani szabadidőmben.



2017. jan. 15. 20:36
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
19%
Sok proszto jon itt a diakmunkaval. Miert nem lepodom meg? Valoszinu, hogy majd egy 17 eves tini gimnazium mellett fog dolgozni, meghozza hetvegen, amikor csak azokon a napokon tud pihenni. Annyira jol ajanlgatjatok itt a diakmunkat, megneznem kozuletek hanyan mennenek el dolgozni hetvegen IS, ugy, hogy egesz heten dolgoztak. Biztos elenyeszo lenne ez a szam. Ja es 175 ezer Ft-ert hol sok egy gep? Telefonom tobbe kerult. Nem kene az oskorban leragadni, mert ma mar egy NORMALIS telefon tobbe kerul mint 100 ezer Ft, amit itt ajanlgattok. Jo laptop meg nagyon nem 100 ezertol kezdodik, de meg csak nem is 175-tol. Nyugodtan lehet lepontozni, ez a sz*rragas mar nagyon unalmas.
2017. jan. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
Akkor dobj már meg 100ezerrel tesó, úgy vennék új gépet magamnak.
2017. jan. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
95%

60%-os te nem vagy komplett. Ne te akard már megmondani ismeretlen embereknek hogy mi a kevés meg mi a sok pénz. Neked a telefonod több mint 100 ezer? Hát köszönjük a bejelentést, de ha a kérdező családja kevés pénzből él, akkor jééé képzeld nekik nem telik csak úgy több százezres készülékekre. Ilyen egyszerű a képlet, sajnálom hogy olyan borsószem méretű agyad van hogy ezt el kell külön mondani.

Ez a kivagyiskodó lenéző stílus meg égő ne haragudj. Intelligens ember nem beszél ilyen lealázóan a másikkal, akkor sem, ha többszöröse a fizetése mint az átlagé. Szégyelld el magad.

2017. jan. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
76%

21-es, te hol élsz?

"Valoszinu, hogy majd egy 17 eves tini gimnazium mellett fog dolgozni, meghozza hetvegen, amikor csak azokon a napokon tud pihenni." - mi ezzel a probléma? 17 évesen oké hogy nem felnőtt, de már nem is gyerek. Képzeld, én igenis elmentem hétvégén diákmelózni, nemhogy 17, hanem 15 éves koromban. És nem azért, hogy új számítógépem legyen, hanem azért, hogy be tudjam fizetni az ebédet a suliba, vegyek bérletet, ill. a maradékból ruhákat magamnak. Nem tudom, melyik bolygón élsz, de felvilágosítalak, hogy rajtam kívül még több ezer diák csinálta/csinálja ugyanezt, szerencsés esetben nem kajáért, hanem pl. számítógépért, vagy a vágyott telefonért...

Jah, és jelenleg is főállásban dolgozom, mellette pedig levelezőn végzem a főiskolát - szintén többezer társammal együtt, akik nem tehetik meg, hogy huszon x éves korukig anyun-éljenek, és "csak" tanuljanak mellette.

Üdv a magyar valóságban, te kis butus...

2017. jan. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
44%

*anyun-apun éljenek

Bár nem tudom, minek javítok, úgysem fog eljutni az agyadig.

2017. jan. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
0%
#25 szerintem elhuzhatnal, igyis eleg szanalmassa tetted magad.:) Amiert valaki nem csoro, akkor mar hulye is? Mi nem volt vilagos azon, amit leirtam? Nezz mar korul a piacon hogy mi mennyibe kerul, mert nagyon nem vagy tisztaban az arakkal. En is foallasban dolgozom, egyetemmel mar 2 eve vegeztem es lass csodat nem nyomorgok, sot. Amiert te szerencsetlen sorsu vagy, attol meg nem az lesz az alap.;) Olyan szakot kell elvegezni, amivel nem kopik fel az allad. Jaaa, hogy ahhoz mar esz is kene? Mit varok en egy foiskolastol? Nem csoda, hogy csak odajutottal be, meghozza levelezon vagy, ami egy bufeszaknak felel meg. Kivancsi lennek hogy a Muszaki Egyetemen hol vegeznek el te egy mernokit. Te nagyokos, a felfogasoddal itt maximum neked lehet problemad.
2017. jan. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem azért vagy hülye, mert nem vagy csóró.

2. Nem tudom, hogy jönnek ide a piaci árak, ill. miből ítélted meg, hogy "nagyon nem vagyok tisztában az árakkal". Ez nonszensz, ráadásul a "beszélgetésünk" szempontjából irreleváns.

3. Az, hogy felnőtt emberként dolgozni merészelek, nem jelent nyomorgást. Amit te nyomorgásnak tituláltál, az (ugyan leírtam, de a kedvedért megteszem mégegyszer) 15 éves koromban állt fenn. Szövegértés 1-es.

4. Hogy a szakomat honnan véled tudni, az már tényleg rejtély...

5. Levelezőn a követelmények megegyeznek a nappalisokéval, konkrétan együtt vizsgázunk - nyilván ugyanazt. Ja, és a ponthatár magasabb volt, mint nappalin. ;)

6. Én nem lennék rá kíváncsi, hogy hogyan tudtál volna bármilyen levelező szakot elvégezni munka mellett; nyilvánvalóan sehogy.

7. Nehezen hiszem el, hogy te egy - bármilyen - egyetemet végzett ember vagy, a stílusod, fogalmazási készséged, tipikusan éretlen indulatkezelési módszereid ugyanis tökéletesen megfelelnek egy 13-14 éves kiskamaszénak.

8. Ha mégis igazat írtál, akkor te vagy az élő példa, hogy a diploma nem egyenlő az intelligenciával.

9. Ha akarsz, fröcsöghetsz még rám valamit, de elöre szólok, hogy nem érdekel, ugyanis alkalmatlan vagy a kultúrált beszédre, ill. vitára (lásd, nem releváns kitalációkkal való dobálózás, és kamaszosan túlfűtött, kezeletlen indulatból történő fröcsögés és személyeskedés), erre az értelmetlen fhosra pedig ennyi időt voltam hajlandó rászánni. További szép szapot!

2017. jan. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
0%

#27 butabb vagy, mint amelyinnek eloszor hittelek.:D Hihetetlen hogy valaki ennyire ne lassa at az egyszeru osszefuggeseket.

Ja, es tenyleg nem vegeztem volna el a foiskolat munka mellett, ugyanis foiskolara a jelentkezesemet se adtam be, nem hiaba. Teged "nem erdekel" mit irok, de azert visszajarsz p*fazni. Nagyon hiteles vagy. Kivancsi vagyok erre mi lesz a nagyon ertelmes reakciod.

2017. jan. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
96%
#28, egy percig se zavarjon, hogy ez a főiskola vs egyetem polémia a bolognai rendszerben már idejétmúlt hülyeség.:-) A BsC diplomád a régi főiskolainak felel meg, hacsak nem osztatlan képzésen végeztél, MsC-t pedig fősuli után is el lehet végezni, legfeljebb más intézményben. Ne verd már itt a nyálad fölöslegesen.
2017. jan. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
94%
Ugyan, ez csak egy unatkozó kamus 12 éves, sz..rjátok le akkor megunja...
2017. jan. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!