Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg anyámat,...

Hogyan győzzem meg anyámat, hogy elengedjen az orvoshoz?

Figyelt kérdés
17 vagyok, pár hete már fájdogál a hasam. Annyira nem vészes, de zavar, és szeretném kideríteni hogy mi az oka. Ma mondtam az anyámnak, hogy holnap be szeretnék menni a dokihoz, pénteken úgyis csak 6 óránk vannak, azok sem nehezek, viszont ő azt mondta hogy ne menjek el, mert tuti azért fáj az alhasam, mert nem eszem "főtt kaját", hanem sokszor csak szendvicseket. Másik válasza az hogy neki is fáj a hasa, de ő sem megy el az orvoshoz. Arról én meg nem tehetek hogy azért nem megy el az orvoshoz, mert az nem tud neki mondani semmi használhatót.

2016. nov. 17. 17:48
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem megy el, hogy mondana bármit is az orvos? És miért nem mész el egyszerűen a dokihoz?
2016. nov. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Egyedül szoktam, csak be szoktam neki jelenti előre. Meg mindent. Picit.. anyámasszony katonája vagyok.
2016. nov. 17. 17:54
 3/31 anonim ***** válasza:
91%

Első óra után elkéredzkedsz az osztályfőnöktől, mert nagyon fáj a hasad, aztán elmész a háziorvoshoz, és pont. A suliba beviszed az igazolást, a doki pedig nagy valószínűséggel tovább fog küldeni gasztroenterológiára, ahová megírja neked a beutalót.


Anyád meg azt csinál a saját egészségével, amit akar!

Egyáltalán nem normális, hogy fáj a hasad, és nem, nem azért van, mert "nem eszel főtt kaját". Ha pedig mégis, az is komoly emésztési zavarra utal (a nyers élelmiszert nem tudod megemészteni), ami szintén orvosi kezelést igényel!

2016. nov. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
36%
Miért tanítási időben akarsz menni? Menj olyankor, amikor délután rendel. Gondolom nem annyira sűrgős, ha pár hete tart és eddig nem mentél vele orvoshoz.
2016. nov. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
73%
Mit jelent az, hogy nem vészes? Én abból indulok ki, hogy anyád jobban ismer téged, mint mi, tehát ő jobban tudja, hogy milyen az állapotod, ha hetente fáj 2 percig a hasad azzal valóban nem érdemes dokihoz rohangálni. A hasfájásnak rengeteg oka lehet. De ha gyakori panasz, akkor a legjobb ha kérdezés nélkül mész a dokihoz.
2016. nov. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Felesleges lenne suliba is mennem, mivel anyámék dolgoznak. Egyébként nem biztos hogy beutalót kapnék, mivel azon kívül hogy fájdogál, semmi más tünetem nincs.
2016. nov. 17. 18:01
 7/31 anonim ***** válasza:
71%
Abban igaza van az egyik előző hozzászólónak, hogy ezt iskolaidő után kellene intézni. ha csak nem a lógás a cél, nem értem miért nem lehet utána menni.
2016. nov. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Ebben viszont igazgatok van, csak nem tudom hogy egyáltalán van-e délután rendelés.
2016. nov. 17. 18:07
 9/31 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is volt ilyen. Kifejezetten kérj beutalót és kapni fogsz, vagy ha nem, akkor állj ki magadért, hogy igen is fáj, és kell neked az a beutaló- van sajnos pár olyan orvos, akinél csak ez hat. Viszont utána azonnal kérj is időpontot, mert hónapokkal később szokott csak lenni időpont, ráadásul napközben, hétköznap...
2016. nov. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 gömbicica ***** válasza:
58%

azért az, hogy fáj a hasam, nem olyan egyszerü!

a has maga, nem csak egy HAS!

lehet hasnyálmirigy, epe, máj, nőgyógyászati, urológiai-hólyag probléma, attól függően hogy hol, és milyen fájdalmat érzel?

Gondolod át:

normális az emésztésed? szorulás, hasmenés

vérzésed rendszeres?

vizeleted tiszta?

egyáltalán milyen hastájon fáj az a pocak?

nem lehet,e az, hogy csupán idegi (valami miatt feszült ideges vagy....) ez a fájdalom?


mindenképpen menj el. Nálunk a gyerekem 18 éves koráig a gyerekorvosnál volt. -nagyon ritkán járt dokihoz-

aztán nagykorusága után már váltani kellett kötelezően, utána került háziorvoshoz.


A Te papirjaid hol vannak? gyerekorvos, vagy már a háziorvos?

esetleg iskolaorvos nincs?

2016. nov. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!