Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha ok nélkül...

Mit csináljak, ha ok nélkül szobafogságban vagyok?

Figyelt kérdés

Sehová nem mehetek ki egyedül, még a ház sarkában lévő közértbe sem. Nem azt mondom hogy órákra el akarom hagyni a házat de azért könyörgöm egy 14 évest ne kísérgesdünk még az apró pékségbe is...

Megszökni éppen megtudnék, viszomt utána egyszerre hívnák a rendôrséget, olyan náluk nincs, hogy a gyerek biztos csak a sarki boltba ugrott le, várok fél órát.

Meg lehet hogy féltik az embert de ennyi alapon 22 évesen a nászéjszakámra anyám is feljön a férjemmel együtt... Bár nem tudom így hogy lenne férjem vagy barátom vagy mittudoménmi hogy 5 percre féltenek leengedni...

14/L



2017. jan. 24. 12:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
13%
Biztos nem ok nélkül vagy szobafogságban. Fogadd el, nem tudsz ellene tenni.
2017. jan. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
97%

Állandó szobafogságban vagy?

Vagy most kaptál szobafogságot? Akkor biztosan van valami oka.

Nyilván fura, hogy egyedül még boltba se mehetsz.

De ha eddig nem így volt, akkor csak történt valami, nem?

2017. jan. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
92%
Szia :) én teljesen megértelek! A Szüleim borzasztó szigoruak voltak velem, 14 eves koromban nem mehettem sehova, maximum ugy, hogy anyukám atvitt a barátnőmhöz, majd hazahozott. De. Nincs itt a világvége. Megértem az érzéseid, én is azthittem, nem lesz baratom, nem lesz soha életem. Az evek mulasaval viszont picit engedekenyebbek lettek. Most 19 eves vagyok, van baratom, eljarok bulizni, viszonylag szabad életem van, de még otthon lakom. Nem ertek most sem egyet a szüleimmel, szerintem máshogy is lehetett volna nevelni engem, attol meg h egy picit engednek, nem leszek ribi. Valaki pedig a szigorúság ellenére is megoldja, vagy pedig később lesz laza erkölcsű.Tanácsot nem tudok adni, csak annyit hogy turj. Sok lesz a sírás, veszekedés, de elmúlik. Kitartást!
2017. jan. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
46%

Ha este,sötétben nem engedik,hogy lemenj,azt teljesen megértem,de fényes nappal,14 évesen már simán mehetnél egyedül,ez jogos.

Figyelj,ne csinálj ebből cirkuszt,lesz elég időd majd felnőttként egyedül mászkálni :) Pár évet kibírsz még.Ez még mindig jobb verzió,mintha elengednének mindenhova és egy bulizós,pasizós,cigis kis tinir*b*nc lennél(remélem nem vagy az),vagy mondjuk útközben elrabolnának/megerőszakolnának stb.

2017. jan. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Először is beszélj velük és értetsd meg velük, hogy 14 éves vagy. Nem tarthatnak örökre a négy fal között. Ha nem értenek a szóból, akkor meg tedd, amit tenned kell és lógj ki. Esetlegesen a rendőrség is hülyén fog nézni a szüleidre, akik ilyen korban még azt hiszik, hogy cukorból vagy. Ha pedig tetlegességig fajulna a tiltás a külvilágtól, akkor szintén fel kell tudnod magadat találni. Ha suli után nem kell egyből hazamenned, akkor menj el kicsit valamerre és amikor megkérdezik, hogy "holavérbevoltá?", akkor a tudtukra adod, hogy a házon és az iskolán kívül is létezik megtapasztalható tér, ami nem okoz egyből halált. Ismertetheted azt is velük, hogy a szociális képességek fejlődéséhez (Amik elengedhetetlenek a túléléshez a 21.században) aktív társasági életet érdemes élned. (Persze a korodnak megfelelő körülmények között.) Ha ez sem segít, akkor szólj a kis eséllyel emberséges osztályfőnöködnek, aki meg tudja velük beszélni, hátha jobban ért a gyerekekhez, mint a szüleid... Majd leírhatnád ide, hogy mi történt, hogy vélekednek, stb. Érdekel.
2017. jan. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Én nem is akarok kimenni, pedig nem vagyok szobafogságban. Van itt minden: tanulnivaló, játékok, keresztrejtvény, sudoku, telefon, ott filmet is tudok nézni, játszani, könyvek, újságok, társasok, egy puha ágy, aranyélet. :) Nekem az szenvedés, ha ki kell mennem.

Élvezd ki a helyzetet.

2017. jan. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de nagyon kiakadtam a válaszolókon.


14 éves, ne legyen már toronyba falazott királylány, épp attól önállósodik ha elmehet az utca végén lévő pékségbe megvenni egy nyomorult kenyeret.


A férjet nyilván majd minimum 10-15 év múlva gondolta, nem értem mi a túrónak kell ler*ncozni??!

Egyszer biztosan lesz barátja majd férje, egy büdös szó nem esett arról hogy most rögtön tervez komoly, komolytalan kapcsolatot. (amúgy le is van írva: "...de ennyi alapon 22 évesen..." )

2017. jan. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
szerintem, ha elmondanád a szüleidnek, hogy hova akarsz menni, és mennyi időre, ami mondjuk nem esik a kerületen kívülre, és nem tart fél óránál tovább, akkor lehet elengednének...
2017. febr. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

1:beszéld meg anyudáékkalezt a szitut

2: 16 vagyok és bárhova megyek engedélyt kérek tőlük, és ha nemet mondanak akkor nemet mondanak. 14 évesen én sem engednélek sehova felügyelet nélkül!

2017. febr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!