Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél, ha egy ilyen...

Mit tennél, ha egy ilyen semmirekellő lenne a lányod barátja? Tanácstalanok vagyunk

Figyelt kérdés

A lányom 19 éves lesz most, ez az első párkapcsolata.

Nem vagyok olyan anya, aki minden fiút ellenségnek tekint a lánya körül, a kapcsolatunk is mindig jó volt, őszinte velem. De ettől a fiútól megőrülünk a férjemmel.

21 éves, semmit nem csinál. Nem tanul, nem dolgozik.

Azt mondja, hogy azért nem tanul, mert még nem döntötte el, mi érdekli igazán, dolgozni meg nem akar elmenni, amikor a legtöbb munkahely annyit fizetne, amennyit elkölt üzemanyagra egy hónapban... A szülei tartják el, ők fizetik a számláit, adják neki a "zsebpénzt". Az ő dolga, igazából nem is ez zavar a legjobban, hanem hogy befolyásolja a lányunkat.

Debrecenben tanul, elsőéves az orvosin. De a fiúnak ugye nem annyira tetszik, hogy ezért hét közben nem találkoznak és mondogatja a lányomnak, hogy hagyja ott az egyetemet, ő sem szeret ott, adja be most a jelentkezését Pestre és érettségizzen le megint, hátha több pontja lenne és felvennék (itt csak a 3. év végén tudna átjelentkezni). Én ezt nem akarom, mert szerintem ha felköltözne Pestre, nem a tanulás lenne az elsődleges neki, hanem a fiú. Ráadásul szerintem undorító, ahogy a szülei pénzével kérkedik folyamatosan, meg hogy neki mindent lehet, mert xy az apja. Közben tudom, hogy több eljárás is volt az apja ellen, meg pár éve elég nagy pánik volt, nehogy börtönbe kerüljön az apósával együtt.

Próbáltunk beszélni a lányunkkal közösen is, egyedül is próbáltam, de semmi értelme nem volt. Ráadásul most mondja, hogy jelentkezik Pestre, aztán meglátja, mi lesz... Csak eddig hallani sem akart arról, hogy ő ott tanuljon, mindig hallgattam, hogy mennyire nem szereti azt a várost, képtelen lenne ott élni és hasonlók.


2017. jan. 31. 17:20
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
97%

Minél jobban tiltod, annál jobban fog ragaszkodni a pasihoz és szándékosan nem látja meg, amit egyébként mindenki lát.

Ha fevették az orvosira, nyilván nem buta, idővel rá fog jönni, hogy igazatok van, csak békességben ki kell várni. Arra vegyétek csak rá, hogy addig semmiképp ne hagyja ott az egyetemet, amíg a másik helyre fel nem vették, nehogy két szék közül a pad alá essen. A többi meg jön magától.

2017. jan. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
72%
Sose értettem hogy egy ilyen rendes lány mit eszik egy ilyen faxkalapon...
2017. jan. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
96%
Átérzem a helyzetedet és abszolút megértelek. Amit most le fogok írni, az kívülállóként könnyebb, megtenni nehezebb. Szóval: bármennyire nehéz is, de ne próbáld a lányodat lebeszélni a terveiről vagy tiltani a fiútól. Csak az ellenkező hatást éred el vele. Bízz abban, hogy eddig jól neveltétek és abban, hogy előbb-utóbb rájön, hogy nem jól választott. Már elmondtad neki a véleményeteket, innentől kezdve hagy járja a maga útját.
2017. jan. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
99%

Az előzőekkel értek egyet: hagyd rá!

Nagymamám is állandóan csesztette nagynénémet, mert utálta a srácot, akivel járt...nagynéném "csakazéris" járt vele, aztán jött a többi. házasság, gyerekek, pedig a csávó egy retkes link alak volt. El is váltak, a gyerekek itták meg az egésznek a levét.

2017. jan. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
66%

Amikor valamit nem engednek meg, egy idő után feladják, leülnek, és néznek rám, hogy menjek, tessék, csináljam. Ilyenkor persze már nem akarom.

Apám is mondta, nem tilt meg dolgokat de akkor mondjam el, és megbeszéljük.

2017. jan. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim válasza:
50%
Én szerintem ebben csak az a lényeg hogy nemszabadna hogy a fiú befolyásolja az egyetemről az, hogy a fiúnak van pénze vagy nincs vagy mit dolgozik vagy akar vagy nem ez a fiú dolga ő dönti el, hogy mit kezd a jövőjével ha a lányodat nem tereli rossz irányba addig kár idegeskedni ha szeretik egymást majd ők eldöntik mit akarnak de ha a lányodat kezdi rossz irányba vinni akkor meg a lányod se buta előbb utóbb és szerintem hamar de rájön magától is
2017. jan. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
93%
Hagyd rá és reménykedj hogy hamar észheztér.
2017. jan. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
70%

Pofon egyszeru: marad az orvosin, es tovabb tamogatom ahogy csak lehet.

Vagy mehet a semmirekello pasija utan, de akkor bizonyitsa be hogy elegge felnott, es meg tud elni a nagybetus eletben, mert en a penzcsapot abban a pillanatban elzartam.

2017. jan. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
60%

A fiatal lányokra két dolog nagyon jellemző: megmagyarázhatatlan módon vonzódnak a semmirekellő f**kalapokhoz, és lehetetetlen őket bármiről észérvekkel meggyőzni, a saját fejük után fognak menni.

Valóban teljesen felesleges lenne a lányotokat tiltani, valószínűleg csak az lenne belőle, hogy a kedves párja pénzelné, magához költöztetné, a kiscsaj nem jutna el se egyetemre, se sehová, ráadásul jól össze is balhéznátok, és többet nem akarnátok egymással szóbaállni.

Én a helyedben megmondanám szépen, higgadtan a lánykának, hogy akkor menjen, csináljon, amit akar, ahogy akar, de akkor én innentől kezdve elengedem a kezét. Ha a pasiját választja az egyetem helyett, akkor tartsa el a pasija, vagy ő saját magát, de én nem fogom támogatni abban, hogy elrontsa az életét. Se pénzzel, se máshogy.

Aztán vagy a sráccal marad, aki talán eltartja, talán belehúzza pár rendőrségi ügybe, ki tudja... de nem lesz boldog élete mellette.

Vagy 1-2 éven belül rájön, hogy elcseszte, és kétségbeesetten szalad vissza hozzátok, hogy megbánta, és segítsetek neki.

2017. jan. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
42%

Ez nehéz ügy. Éppen most szándékozik elcseszni az életet, mert ha feljön Pestre és teljesen ennek léhűtő gyereknek a hatása alá kerül, akkor nagyon kicsi az esélye, hogy be is fejezi az orvosit. Inkább majd szül helyette 1-2 gyereket.

Imádkozzatok, hogy több esze van a lányotoknak.

2017. jan. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!