Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg olyan felesleges,...

Tényleg olyan felesleges, rossz, semmirekellő lennék?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, még a szüleimmel lakom. Anya (óraadó)tanárként dolgozik, több suliba jár tanítani, van olyan, hogy egy nap több intézménybe is megy, de az a jellemző, hogy egy nap csak egy helyen tanít. Nem reggel 08:00-16:00-ig, hanem 11:00-16:00-ig (+/- 1óra). Általában idegesen, feszülten jön haza.


Én itthon mindent megcsinálok. Hetente takarítok, mosok, az ételt is megoldom hét közben, bevásárolok, stb. Neki csak egy napon kell főznie. Javítania nem nagyon kell, szinte csak felkészülni másnapra.


Gyakran megkapom, hogy 'ha nem vagyok itthon megáll az élet', vagy 'te nem tudsz megcsinálni semmit sem', meg hasonló.


Ha nem mosnék, akkor dugig lenne a szennyes, nem lenne tiszta ruha. Ha nem takarítanék, kosz, por lenne.



Annyira sz_r lennék?



2014. nov. 27. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Így leírva sokat segítesz, de én sokszor szkeptikus vagyok, mert a másik félnek is van álláspontja. Miért mondja, amiket mond?
2014. nov. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy hétig ne csinálj semmit, aztán ha anyud elkezd beszólogatni, megjegyzed, hogy "na ILYEN, amikor nem csinálok semmit. " Megteheted, hogy csak a saját cuccaidat mosod, külön eszel valamit, hogy neki ne jusson. Meglátjuk, hogy tetszik.
2014. nov. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Nem gondolja komolyan,csak rajtad vezeti le a feszültségét,velem is pont ez a helyzet.
2014. nov. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Normális anya-lánya kapcsolatot én még nem láttam.

Ha nekem a párom fiúgyereke negyed ennyit megcsinálna, ráadásul ha még lány is lenne, összetenném a két kezem.

2014. nov. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy szr, de én tuti nem csinálnám meg. Mondjuk egy hétig, fulladjon bele a mocsokba, ha ennyire semmibe vesz téged!


Amúgy a mostohaanyám ilyen - a suliban (mellesleg bele ne haljon anyád is az 5! órás munkájába) jól felbszták, és utána itthon flegmázott, bnkó volt mindenkivel.

A gyerekei már úgy kezdték, hogy "anya, milyen napod volt", és ha ingerült/semmilyen választ kaptak, a szeme elé sem kerültek.

És hiába vasaltunk, mostunk, takarítottunk, mindig megkaptuk, hogy ez-az rossz, ezt miért nem így, azt miért oda, stb.

2014. nov. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sem felesleges, sem rossz, sem semmirekellő nem vagy. Itt anyukád a hunyó. Az én lányom is apás, igazán az anyjával semmit nem tudnak megbeszélni. A lányos dolgait is mindig velem beszélte meg. De hirtelen nem is tudnék olyan családot mondani a rokonságba, ismeretségi körünkben, ahol az anya jól kijönne a lányával.
2014. nov. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Attól hogy anyukád dolgozik attól ő is el bírna mosogatni meg takarítani meg mosni stb. Örülhetne hogy te ezt mind el végzed és ha elmész valamerre akkor se szólhat meg akkor épp az nap mikor te nem érsz rá elvégezni szerintem nem szakadna bele ha munka után meg csinálná ő mert ha te egyszer külön költözöl akkor mi lesz?
2017. jan. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!