Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért támogatják ennyire húgomat?

Miért támogatják ennyire húgomat?

Figyelt kérdés

A szüleim nemrég vettek neki autót, és most még a lakás bérleti díjának felét is fizetik neki, holott el se kéne költöznie még (tehát nem kényszerből, suli vagy munka miatt).

Szüleim és nagyszüleink is állandóan tunkolják pénzzel, ugyanígy az unokatestvéremet is...

Mindannyian huszonévesek vagyunk már, egyikünk sem gyerek, hogy ne tudna megdolgozni ezekért a dolgokért.

És míg mi, párommal gyereket szeretnénk, aminek az alapjait kínkeservesen teremtjük elő, addig azt látjuk, hogy az ő testvérei is dőzsölnek, mert jól házasodtak, és az én családomban is mindenki jól él, mert mindenki támogat mindenkit, csak minket nem. Félreértés ne essék, soha nem is kértem, és nem lenne bőr a képemen lehúzni a szüleimet ezért, de most már elég szembetűnő a különbség köztem és a húgom között, aki bármire kinyitja a száját egyből megkapja.

Én beszéltem már egyszer erről édesanyámmal, ő azt mondta nem is tudta, hogy nekem ezekre igényem lenne. Mondtam neki, hogy arra lenne igényem, hogy velem is ennyit törődjenek...mert míg én kedvesen, szeretettel és segítőkészen állok hozzájuk, addig a húgom általában lehúzza őket és nagyon aljas módon bánik velük,ami miatt már nem egyszer sírt Anyukám is....nem részletezném.


Miért csinálják ezt?



2017. febr. 5. 09:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
23%
Gondolom húgodnak, nincs párja így ő egyedül nehezebben él meg míg ti párba könnyebben.
2017. febr. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
22%

Miért kellett lepontozni? Kérdező is csak fél albérletet fizet mivel a másik felét párja fizeti ezt kompenzálni akarják a szülők.

Lehet arra nem is gondolnak, hogy ti meg gyereket akartok, ha nem vagytok összeházasodva. Bár akkor meg tényleg jobb ha nem is számítok másra, akkor nem kell csalódnotok.

2017. febr. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Fatal_3rror_ ***** válasza:
76%

Hát sajnos sok családban ez van, megvannak a kedvencek, és megvannak a dominánsak, akiket akkor is "szeretnek" ha nem érdemlik meg.


És érveket erre nem nagyon lehet mondani.

2017. febr. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
42%
szerintem mártírkodással, szenvedéssel nem mész semmire. ha valami nem tetszik, nyisd ki a szád.
2017. febr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
51%
Nem ertem. Anyagi hatteretek nincs meg, hogy gyereket vallaljatok, de elvarod, hogy a szuleid, nagyszuleid finanszirozzak a csaladi eletedet. Irigy vagy, hogy unokatesod "jol" ment ferjhez. Ez mindenkinek magadatik, te miert nem? Nem a rokonok hibaja, hogy nem tudjatok megteremteni ami kell(ene).
2017. febr. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%

Tipikus kivételezés. Megkérdezheted, hogy most, hogy a húgodnak vettek autót, tök jó, mert akkor ezek szerint neked is fognak, olyan jól jönne, mikor számíthatsz rá?

Ha anyudnak eddig nem tűnt fel, hogy ezek a támogatások nektek is jól jönnétek, akkor kerek perec mondd meg neki, hogy neked is jól jönne egy kocsi, vagy hogy az albérletedbe beszálljanak. Nem azért, mert rászorultok, de ti is könnyebben lépnétek előre, ha hozzásegítenének ehhez, ahhoz. Ha elzárkózik, meg neked nem adnak semmit, akkor lazítsd te is a kapcsolatot, aztán ugráljon neki a kiskedvenc!

2017. febr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
50%

Ez nem kivételezés. Te nem akarod lehúzni őket pénzzel, a húgodnak meg nincsenek ilyen gátlásai. Ők támogatják azt, aki rászorul, te nem jelzed, hogy rászorulnál. Az, hogy ki "dőzsöl", mert "jól házasodott", teljesen irreleváns a kérdésben. Neked nem az a problémád, hogy veled "nem törődnek", hanem az, hogy mások könnyebben boldogulnak, mint te - ezért elég nevetséges a szülőket vagy a húgodat hibáztatni, ha alapvetően nem akarsz pénzt kérni.

El kéne döntened, hogy tulajdonképpen mit is akarsz. Ha a babaprojekt miatt támogatásra van szükségetek, annak az a módja, hogy leültök a szülőkkel, esetleg nagyszülőkkel is, és elmondjátok, hogy mit terveztek, majd megkérdezitek, hogyan tudnának segíteni. Ugyanezt a párodnál is, hiszen az ő unokájuk is lesz a gyerek. Neked nem kell a húgoddal foglalkozni, majd a szülők eldöntik, hogy belefér-e nekik az, hogy őt is pénzeljék tovább, vagy se.

2017. febr. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%
Egyszerű: meg akarják vásárolni a húgod szeretetét. Te kedves és segítőkész vagy mindig, így észre sem vették, hogy többre vágynál. A húgod éppen az ellentéted, de a szüleid rosszul kezelik a helyzetet.
2017. febr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

A húgom egyáltalán nem szorul rá, 20 éves, egyetemista, eddig itthon élt...ráadásul dolgozik iskola mellett gyakornokként, amiért kap pénzt.

Sosem vártam el, hogy más oldja meg a problémáimat, engem az zavar, hogy vele miért foglalkoznak ennyit, azzal, hogy megéljen és jólétben legyen, míg én soha sem kaptam ilyeneket..

Szeretem a húgomat, de tényleg nagyon durva stílusa van, és ezt mindenki tudja is, mégis mindig őt segítik. Én már jeleztem ezt Anyukám felé, hogy rosszul esik..nem is csak a pénz, hanem leginkább a törődés, amit ő ezzel a pénzzel megkap. A gondoskodás, hogy ne szenvedjen hiányt semmiben sem, mert szeretik. Engem akkor nem szeretnek?

Tudom, hogy ez gyerekes, de nagyon zavar..

És párom testvérei is csak azért zavarnak, mert ők is olyan jól élnek, nagylábon, mindenki segít nekik (ők se maguk teremtették meg az anyagiakat, hanem a szülők miatt gazdagok), mi pedig most is számolgatjuk, hogy ha 30ezret félre tudunk tenni egy hónapban, akkor egy heti bevásárlásra maximum 5-6 ezer forint jut.. Munkahelykeresésben vagyok egyébként, szóval nyilván nem a szüleink nyakára akarunk gyermeket vállalni, és sose voltam olyan ember, aki mások segítségére vágyna, hanem nekem tényleg a törődés ami fáj és az, hogy mi senkinek se jutunk eszébe, hogy létezünk és szükségünk lenne esetleg segítségre..nem feltétlenül több százezerre,de néha olyan jól esne ha eszükbe jutnánk. Merthogy húgom esetében is, és máshol is nem százezrekről hanem sokszor milliókról van szó..


Teljesen más körülmények között élünk húgommal, és mikor én költöztem el szüleimtől nekem semmiféle támogatást nem adtak, legfeljebb kenyeret, 1-2 edényt, és pár fagyasztott ételt, hogy az első hetet valahogy átszenvedjük, amíg nem szerzünk be mindent a saját konyhánkba. Ráadásul húgomnak kollégiumba se kéne költöznie, mert a sulijától kb 3/4 órára lakik...elvileg az autót is azért kapta mert azzal könnyebben bejut. Bár nem tudom, én volt, hogy egy-egy munkahelyemre másfél órát utaztam, és keltem hajnali 4-kor.

2017. febr. 5. 13:13
 10/22 A kérdező kommentje:

6-os, köszi a válaszod, ezen is gondolkoztam már. A baj velem van, mert nem tudom "kinyitni a szám", én nem akarom, hogy miattam éljenek rosszabbul egy hónapban. Ráadásul, ha ezért könyörögnöm kell, míg a másiknak nem, az már rég rossz.


A hétvégén megfordult a fejemben, hogy hanyagolni fogom őket egy darabig, de az a baj, hogy nagyon szeretem a szüleimet, soha nem lehet tudni, hogy meddig lesznek még velünk...ezért szeretnék velük minél több időt tölteni. Viszont ezt a problémát is valahogy meg kéne oldani, mert most már tényleg nagyon zavar. Úgy érzem, hogy minket kilöktek a "tajgára", a többiek meg ücsöröghetnek nyugodtan a családi fészekben, a szülők védelmező karjai alatt, miközben mindenük megvan, amiktől mi például minden hónapban, vagy évben könnyes búcsút veszünk, mert hogy: idén se sikerült megvenni..

2017. febr. 5. 13:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!