Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen paranoiások a...

Miért ilyen paranoiások a Szüleim?

Figyelt kérdés

Van egy Ps2-m, es ahhoz egy ilyen kormány-gázpedalos kezelő rész. A kormányt és a gázpedalt összeköti egy vezeték, de ez a vezeték elszakadt tesóm jóvoltából. Mit volt mit tenni, megbontottam a szigetelést, és osszekotottem újra a vezetéket. Erre most nem hagyják, hogy használjam a kormányt, mert agyoncsap az áram...

Nem tudják felfogni, hogy a magaba a gépbe is csak 8,5 V-os áram folyik... En meg nem hallotam 8,5 volttol embert meghalni.

Szerintetek?

Ja, es nagyon ugyeltem a szigetelesre is! Az osszes szalat (5 db) egyesével, plusz őket egyutt is szigeteltem szoval baj nem lehet...


2017. febr. 5. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a 8.5V az feszültség lesz. Egyébként áramtalanítsd az egészet, ha nem használod, felügyelet mellett pedig kis füstnél rosszabb nem történhet.
2017. febr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a feszültség! :D

Itt vagyok 17 éves és még mindig Ennyire fogjak a kezem... Ami a legnagyobb poén az egészben, hogy fizikaval foglalkozok (fizikusnak készülök) es fel órás hegyi beszedet tartottak az áramról. :D

2017. febr. 5. 12:44
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Valószínűleg annyit sem tudnak az elektromosságról, mint te.
2017. febr. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mesélj kerlek, én mit nem tudok róla! Megsúgom te orulnel, ha feleannyit tudnál, mint én...
2017. febr. 5. 12:53
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
jaj de okos itt valaki...
2017. febr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Akkor készülj fel, hogy az egyetemen az első vizsgáról kivágnak, ha ilyet benyögsz, hogy "gépbe is csak 8,5 V-os áram folyik". Hint: a feszültség(V) esik, az áram(A) ami folyik.


Egyébként abban igazad van, hogy ettől semmi baj nem lesz, ha jól szigetelted le.

2017. febr. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat... :D De attól a vezetekben folyó áram feszültsége 8,5 volt. Tehát nem irtam rosszat, csak máshogy fogalmaztam meg... De a sok okos csak kotekedni tud. Írtam egy normalis kerdest, és egybol mindenki kotekszik.. De választ a kérdésre nem kaptam...
2017. febr. 5. 17:08
 8/10 A kérdező kommentje:
De hogy kotekedjek akkor én is:Feszültség (U), áram (I) nem pedig V és A...
2017. febr. 5. 17:10
 9/10 anonim válasza:
100%
"En meg nem hallotam 8,5 volttol embert meghalni." Ha fizikusnak készülsz tudhatnád, hogy ez simán lehetséges nagyobb áramerősségnél(Ampernél). Az más dolog, hogy a PS-ben soha az életben nem lesz akkora az áramerősség.
2017. febr. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon is jól tudom... De mesélj már, láttál -e már olyat, hogy 8,5 voltos rendszerben akkora áram folyik, hogy meghalsz? Ugye hogy nem...
2017. febr. 5. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!