Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek a hibája, gyerek felnőtt...

Kinek a hibája, gyerek felnőtt korában munkakerülő alkesz hajléktalan lesz?

Figyelt kérdés

Itt olvasok olyan kérdéseket lumper testvérről, és a valóságban is találkoztam ezzel. Ilyen például: szülőnek van 3 gyereke, ugyan azt a nevelést kapták. Egyik gyerek felnőtt korában diplomája van és dolgozik. Másik 2 testvére felnőtt korában tanulatlan munkakerülő alkesz hajléktalan lett.

Ki a hibás szülő vagy gyerek? Ilyen lesz gyerek felnőtt korában.


Nem provokálásnak, írtam ki a kérdést. Tényleg érdekel mások véleménye.



2017. febr. 11. 10:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
64%
Egyetértek a 8-sal,h az óvoda iskola és más körülmények is belejátszhatnak.Bekerülhet a gyerek egy olyan közösségbe vagy olyan tanár taníthatja aki miatt rossz irányba változik.Az meg,h a háromból csak egy lesz diplomás azért is lehet,mert a másik kettő más nevelést igényelt volna.Nem azt jelenti,h a szülők rosszul csinálták,csak nekik másra lett volna szükségük.Szerintem,ha valaki
2017. febr. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
63%
Véletlen elküldtem.Azt akartam még írni,h ha valakit rosszul nevelnek már a születésétől és esetleg máshol is csak a rosszat kapja az nehezen dönt úgy,h ő majd jobb életet él.
2017. febr. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
15%

A szülők hibája. Mégpedig a tipikus magyar hozzáállás miatt :

" Nem baj fiam a hármas, a lényeg, hogy görbüljön." " Ne vidd nyelvórára, különórára a gyereked, mert túlterheled." "Nem kell házimunka a gyereknek, neki játszani kell egész nap." "Engedem inni a haverjaival, hisz manapság a legtöbn tini jár kocsmába, hajnalig bulizni."

Pontosan így kell nevelni egy ostoba, lusta, alkoholista disznót. Sajnos sok magyar az lesz.

2017. febr. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
24%
ebben az esetben a gyerek hibája. akkor a szülő hibája ha elgáncsolja a gyereket, nem akkor ha mindent megad neki.
2017. febr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
44%
Az állambácsi hibája
2017. febr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
55%
Orbán miatt van ez is meg amiatt, hogy tul sok a stadion, meg a felcsúti kisvasit miatt.
2017. febr. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem a szülőé. Én olyan családokat láttam, ahol egyik gyereket sem nevelték, az egyik gyereknél bejött a papírforma és elzüllött, a másik meg valami érthetetlen csoda folytán tisztességesen tanult és sokra vitte."


Ez kicsit elentmondásos nem? Pont te írod, hogy a rossz nevelés semmin nem változtat, a gyerektől függ, hogy mi lesz belőle.


Szerintem a gyerek hibája, de a társadalom, család is benne van a dologban.. Jóval többet kellene foglalkozni azokkal a gyerekekkel akik kimaradnak az iskolából. Plusz a családokon is hatalmas teher van. Ki add Magyarországon részmunkaidős munkát, hogy legyen idő a gyerekekre is? Ha pedig add elég-e bármire is a fél fizetés?

Szóval szerintem ez egy tág dolog ha pontos választ akarunk, akkor minden tényezőt figyelembe kellene venni. Plusz azt is, hogy minden eset más, lehetetlen általánosítani.

2017. febr. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
74%
Annak a hibája leginkább aki munkakerülő alkesz hajléktalant csinál magából.
2017. febr. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!