Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírom tovább! Valaki tud...

Nem bírom tovább! Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Anyukámmal vannak gondok... Apukám pár napja kicsi sztrókot kapott (olyat ami nagyon rövid ideig tart, és nem károsítja meg az agyát), ezért most vigyázunk, hogy ne nagyon idegesítsük stb... Viszont anyukám állandóan kötözködik velem, és apukám, pedig próbál valamennyire megvédeni tőle. Ez ma is így történt, és amikor apu szólt anyának, hogy kicsit vegyen vissza (ezt persze szelíden közölte, apum nem egy ideges típus), akkor ő konkrétan leordította apa fejét, mire ő felment az emeletre. Ezek után, anyám utána ment (gondolom, hogy bocsánatot kérjen). Kis idő múlva leviharzott hozzám, és elkezdett ordítozni velem, olyasmiket, hogy mekkora egy k**va vagyok, meg hogy egy r**anc, és, hogy miattam nem fog apukámmal összeveszni, és inkább engem hajít ki, minthogy őt, és, hogy apukám csak a kis k*rváját védi... Olyanokat mondott, mint amit egy ember nemhogy a gyerekének, de a kutyájának sem mond. Viszont, én sosem kértem, hogy apum védjen meg, még csak nem is szoktam szólni neki ezekről, mindig ő hallja meg ezeket a veszekedéseket, és állítja le anyukámat. Most viszont majdnem megpofozott (igaz, nem ez lett volna az első pofonom tőle, mert kiskoromban kaptam már egy párat), és borzalmasan esett! Van két öcsém, velük sosem ilyen! És az is szörnyű, hogy más szülők előtt, vagy a barátaim előtt játssza a minta anyukát!

Nem tudom kezelni ezt (most is alig tudok a sírástól levegőt venni)! Mit tegyek?

14/L



2017. febr. 12. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Mindig ilyen volt vagy csak a stroke óta? Ne hibáztasd magad semmivel nem érdemelted ki hogy így beszéljen veled. Az meg hogy apukád megvédett nem bűn gondolom ő is úgy érezte hogy anyukád jogtalanul kötözködik. A helyedben leülnék vele felnőtt módjára és elmondanám hogy nem értékelem a stílust ahogy beszé és megkérném hogy legalább apuka kedvéért türtőztesse magát ugyanis nem tesz jót ez a feszültség egy embernek aki pár napja kapott sztrókot.
2017. febr. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem kerüld a kapcsolatot anyukáddal egy ideig. Nem lesz egyszerű, de ez a legkézenfekvőbb megoldás.
2017. febr. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 gyakrankerdezo válasza:
68%
: / igen keruld kicsit anyud par napig. es szerintem beszelj apuddal, hogy ő beszeljen anyuddal errol, hatha apudat komolyan venne anyud.
2017. febr. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
96%

Szia!

Az egyik barátnőmmel is valahogy így viselkedett az anyja...ő most elment egy időre a nagymamájához, már két hónapja ott van, a karácsonyt is ott töltötte és még egy ideig szeretne ott maradni.

Neki sokkal jobb azóta, a nagymamája egy tünemény, Úgyhogy ott ilyen szempontból jobbak a körülmények.

Lehet, hogy neked is ez kéne. Egy kis kimozdulás. Nincs valami rokonod a közelben, akihez mehetnél?

(A barátnőm is 14 éves.)

2017. febr. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 gyakrankerdezo válasza:
23%
Szerintem a koltozes nem jo otlet. Ha nincs sulyos erzelmi veszelyeztetes otthon akkor maradj. Neked meg szuleid kellenek, es a szeretet toluk. Legyel turelemmel es lecsillapodik anyud is par nap alatt.
2017. febr. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Igen, mindig ilyen volt, de mióta apukámmal ez történt, azóta különösen.

2.-3. válaszoló: Ezek után a veszekedések után, általában 1-2 napig nem nagyon beszélünk, utána valamennyire kibékülünk, de nemsokára jön az újabb balhé.

4. válaszoló: Az én nagyim is imádnivaló, szóval valószínű, hogy én is úgy teszek, mint a barátnőd!

Köszönöm a válaszokat!

2017. febr. 12. 16:29
 7/10 anonim válasza:
97%

Szerintem beszélned kellene egy rokonnal (pl. Nagymama,nagynéni) ebbe a problémában jelenleg csak a család tud segíteni neked.

És az aki ismeri a családot és még téged is nagyon szeret,segíteni próbál majd a helyzeteden.

Apukád állapotára tekintettel ne tegyél felőtlen dolgokat. (Ne szökj el otthonról vagy ilyenek) És gondold át,hogy anyukád miért haragudhat rád. Így természetesen akkor se beszélhet senkivel,de valahogy meg kell békülnötök a másikkal.És mivel te vagy a gyerek nyilván elvárják, hogy jól viselkedj és ne adj okot a veszekedésre.

Nem kell okold magad semmiért csak törekedj rá,hogy béke legyen.Olyan tettekre pedig amik kárt tehetnek benned vagy a környezetedben ne is gondolj. A probléma megoldódik majd csak most egy kis nyugalomra van szüksége a szüleidnek

2017. febr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Nazaret ***** válasza:
100%
Aki K.....ának nevezi a saját 14 éves gyerekét, az nem anya!!! Menj el a nagyidhoz és soha többet ne menj haza!! Itt nincs miről beszélni!
2017. febr. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én legszivesebben sz@rrá verném a te helyedben....
2017. febr. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Kedves ötödik válaszoló!

Szerinted az nem elég nagy lelki veszélyeztetés, hogy a saját anyja l€kur¥@'zza?

Már nem azért...

2017. febr. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!