Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lépjek ki egy mergező...

Hogyan lépjek ki egy mergező és lehúzó környezetből? Sok mindent próbáltam már de mindig ugyanott kötök ki és ha nem kapok segítséget úgy érzem nem bírom tovább. Mindennapom egy szenvedés, túlélés.

Figyelt kérdés
Itt a legnagyobb bajom hogy van egy 6 éves fiam és egyedül megtartottam.Szüleimhez vagyok kényszerülve de elég rossz lelkiállapotba élek mert az anyám alkoholista mindenki dohányzik körülöttünk nincsenek tekintettel a gyerekre.2 évre sikerült elköltöznünk egy szintén rossz párkapcsolatba ahol nem igazán tudta elfogadni a párom a gyereket jobbnak láttam kilépni.Igy maradtak a szüleim megint.Munka mellett tanulok de sajnos kell a segítség nem szüntethetek meg minden kapcsolatot velük.A helyzet egyre rosszabb az életszínvonal is és engem nap mint nap megöl a bűntudat.Mi tévő legyek?Hogyan lehetne egy ilyen mérgező helyzetből kimászni? :( HELP HELP
2016. okt. 19. 08:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
Anyaotthon vagy ilyesmi? A helyi szociális ügyekkel foglalkozòk nem tudnának tanácsot segítséget adni? Szerintem egy kört megérne utánajárni.
2016. okt. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
26%

Első körben próbálj a 6 éves fiadra mint a legnagyobb örömödre és nem pedig a legnagyobb bajodként gondolni, rögtön szebb lesz a világod!

Nem kellene másokhoz csapódnod, hanem vedd a kezedbe az életeteket.

Keress albérletet, esetleg eltartási szerződést, vagy vásárolj Pest környéki kis parasztházat, amit már 2 millióért is kaphatsz.

Ha nincs pénzed, vedd igénybe valamelyik bank lakásvásárlási konstrukcióját!

Jobb ötletem nincs!

2016. okt. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
73%

Mondjuk a saját lábadra kellene állni ahelyett, hogy mindig mástól varnad a segítséget. Neked kell megoldanod, a te életed, a te gyereked. Anyadnak nem kell rátok tekintettel lennie, a saját lakásában azt csinál, amit akar -még akkori, ha nem támogatom a dohányzást és elitelem az alkoholistakat.

Egyenlőre abba hagyod a tanulást és keresel olyan munkát, amivel többet keresel. Kiveszel egy egyszobas albérletet és neki látsz az onallo életnek a gyerekeddel

2016. okt. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%

Kérj segítséget a gyámhatóságtól és költözz külön - akár tásrbérletbe is mehetsz, mert egyelöre a gyereknek is jobb, ha veled van egy szobában, mint egy alkoholistával együtt (és feltételezem, ott is csak egy szobát használtok ketten).


Az nem megoldás, hogy a gyereket is belerángatod különféle kapcsolatokba, elöször tanulj meg egyedül megélni, ne pedig egyik kapcsolatból a másikba tántorogj csak azért, hogy (aka´rcsk részben is) eltartson valaki.

2016. okt. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
47%
Mondjuk befejezhetnéd a rinyálást és felnőtt ember módjára kezdhetnél viselkedni. Ha a saját magad problémáid sem tudod kezelni akkor mi a túrónak van gyereked? Sajnálom,mert az életképtelenségedet ő fogja megsínyleni.
2016. okt. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!Igazából az apja nem él és nem így terveztem és borzalom hogy nem tudok haladni.Befolyásolni is próbálnak hogy egyedül lehetetlen 1 gyerekkel létezni albérletet fenntartani.Közbe ez a lehuzó környezet nap mint nap.Féltem a gyerekemet és úgy érzem rossz anya vagyok mert nem azt akartam adni amit én is kaptam.

Volt aki hitegetett hogy lakhatunk a lakásában és nem is volt lakása.Nem tudok pozitívra átváltani pedig nem lennének nagy igényeim csak átlagos egyszerű nem mérgező és nyugis (nem mindig a dráma) életre vágynék.

2016. okt. 19. 09:56
 7/23 anonim ***** válasza:
27%
Legegyszerűbb a környezetet okolni.
2016. okt. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 mercedes6574 válasza:
83%

Te miben latnad-latod a megoldast? Mennyi idos vagy? Merre elsz? Mennyit keresel, miota dolgozol a jelenlegi helyen, van-e hiteled? Anyagiak miatt nem tudsz kimozdulni ebbol?


Ezzel az alljal a sajat labadra dumaval igazan leallhatnatok okoskak. Fogadok ezeknek a mely-intelligens emberek felenek semmit nem kellett tennie onmaguknak, vagy epp nekik nem segitett senki etc. El tudunk szamolni kettoig no meg mellette kepesek vagyunk enni es szaporodni s mar mi is lettunk a vilag kozepe.

2016. okt. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 mercedes6574 válasza:
41%
A folottem levonek pedig javaslom probaljon ki egyszer hasonlot. Aztan kivancsi lennek valtozna-e a meglatas, vagy marad a balga emberek axiomainal.
2016. okt. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Anyaotthon vagy albérlet. Gondolom munkád van. Igen egy felnőtt fel tud nevelni egy gyereket, árvaságit is kapsz, feltételezem. Lehúzó környezetből elköltözni és sorstársakat keresni. Velük kellene egymást segíteni. Jobban meg is értenétek egymást, hasonló helyzet, hasonló gondok. Védőnő vagy a gyerekorvos is segíthet abban, milyen szociális segítségért folyamodhatsz.


Kitartás, a lehúzó környezetből tényleg jobb eljönni. Ha lelkileg, idegileg rendben vagy boldogulni is könnyebb.

2016. okt. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!