Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők és néhány gyerek,...

Szülők és néhány gyerek, nektek ez miért természetes?

Figyelt kérdés

A kérdésem leginkább szülőkre vonatkozik.

Szóval születik egy gyereked és te egy ideig eltartod, vásárolgataz neki amit kell. Majd mikor màr 16-18 év között lesz, akkor lehet azzal jönni, hogy már elmehet ő is diákmunkàzni?? Miért akkor már nem a te gyereked?

Érdekes mert én is ezt tapasztalom a szüleimnél, pedig van/volt pénzük. Nem követelőztem soha és nem is kaptam ahoz képest semmit amit kaphattam volna. Kapok zsebpénzt de már 4 éve 10.000 ft-ból veszek meg magamnak mindent a kaján kívül. Ebből kell mindent fizetnem amit veszek, amit használok, amit hordok, ahova megyek.. mert csak ezt kapom pedig nem élünk rosszul. Aztán jönnek erre majd a kommentek, hogy huzzak el diákmunkàzni, holott a szüleim autót vagy lakást kaptak 18.szülinapjukra, èn meg 120.000ből èljek meg egy évben? Kicsit igazságtalannak érzem...


2017. febr. 13. 22:13
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
33%

Minden rendben kérdésnél szembesülök azzal, hogy milyen csodálatos gyerekeim vannak.

És igen, 16 éves kora óta a kisfiam minden nyáron ment dolgozni.

2017. febr. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
79%
Hát mifelénk természetes, hogy amíg a gyerek munkába nem áll (fősuli/egyetem függvényében 22-25 éves korig) a szülő fizet.... És nyílván ez nem merül ki az uzsipénznél.. Egyébként lesznek öregek akkor majd nézhetnek ha azt mondod h ott a nyugdíjatok okosok.
2017. febr. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
18%
Így akartam írni: minden ilyen kérdésnél.
2017. febr. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
93%

Nem természetes.

Attól függ, hogy hova születsz.


Van aki már a középsuli mellett folyamatosan vállalt diákmunkát (pl. köztük én is), az egyetemről nem is beszélve, használt tankönyvek és jegyzetek is luxus számba mennek, stb, stb, stb,

de vannak akiknek koleszt, meg albérletet, meg fizetős egyetemet fizetnek a szülők mellette jogsi, autó, és 50-100 ezer "zsebpénz" havonta.


Attól függ, hogy hova születsz, plusz, hogy a szüleid mennyire értelmesek, ergo, mennyire kényeztetnek el vagy nem.

2017. febr. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
83%
Nemcsak azért kell diákmunkázni, hogy konkrétan pénzed legyen, hanem amiatt is hogy,legyen valami fogalmad a ráfordított idő, energia és a bérként kapott pénz értékéröl. Amikor te akarsz egy új felsőt, akár 20 ezerért, jó tudnod, hogy ez mondjuk 8 munkanapba belekerül, máris nem lesz kedved megvenni. Amíg a szüleid pénzét költöd tök mindegy neked, hogy mennyibe kerül az amit szeretnél, mert ők dolgoznak meg érte és nem te.
2017. febr. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
39%

Ezek szerint te cigányoztad le a szüleidet mert adtál le a fizetésük egy részét neked amint megkapták azt a pénzt. Újra elmondom: azzal ellentéteben amit sok fiatal hisz, a szülő nem köteles a seggét nyalni, és pénzzel tömni. Ja, hogy így nem lesz sminkkészlet? Szar ügy...


Röhej hogy a kis keresztfiam szégyellne a szüleitől pénzt kérni, pedig most lesz tizenhárom éves- de inkább elmegy házhoz dolgozni a szülei pumpolása helyett, a 19-20 évesek meg sírnak mert apuciék saját magukra is költenek abból a pénzből amit ők kerestek meg.

2017. febr. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
Nem "kedves" 6-os nem én vagyok az, de olvastam azt a kérdést és az alapján fogalmazódott meg bennem ez a kérdés :)
2017. febr. 13. 22:34
 8/47 anonim ***** válasza:
82%
Tudod,akárhogyis nézzük,a diákmunka hasznos dolog. Megtanulja a gyerek,hogy a pénzért igenis meg kell dolgozni,és hogy mennyit kell érte dolgozni. Én is 15éves korom óta diákmelózok,és sokkal jobb az,hogy nem egy eltartott gyereknek érzem magam. Ráadásul,nem anyától vagy apától kell pénzt kérnem valamire. Egy gyerek,sokkal jobban megbecsüli azt,amiért ő dolgozott meg. És nem lesz felnőtt korában egy munkakerülő. Én pl. nem is szeretem az olyan fiatalokat akik menőznek az anyjuk,apjuk pénzével. Az ilyenekből lesznek az elkényeztett gyerekek,akik mindent megkaptak a szüleiktől egy csettintésre. A legjobb,mikor egy tinip*csa kijelenti,hogy vett 10+ ezerért új táskát...nem,azt nem ő vette,hanem az anyja.
2017. febr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
60%

#6

ahogy olvastam, nekem is az jutott eszembe, hogy ez tuti az a csaj akit lehúztunk a zsebpénzért hisztizés miatt.


Én bizony a nyarakat egy butikban töltöttem, hogy legyen gitárom, jogsim, bakancsom, fesztiváljegyem...

Persze támogatnak a mai napig is, de nem hiszem azt, hogy alanyi jogon járna, hanem rettenetesen hálás vagyok érte.

Ha hinnék istenben, akkor esténként imába foglalnám a szüleimet, hogy milyen jó dolgom van.

Szóval megértheted ha kevés követőre találsz a való világban.

2017. febr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
33%

En szinte mindig mindent megkaptam. Nem voltam rászorulva,de 18evessen átmentem esti majd levelezös suliba és mellette rendessen dolgoztam.

N25

2017. febr. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!