Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért veszi egy gyerek a...

Miért veszi egy gyerek a fejébe, hogy örökbefogadták?

Figyelt kérdés
Valamiért úgy tűnik nekem, hogy ez klasszikus személyiégfejlődésbeli állapot, bár nem hiszem, hogy minden gyerekben felmerül, és érdekel, hogy ha mégis, akkor miért, és mivel lehet kiverni a gyerek fejéből

2017. febr. 14. 09:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%
Néhány a születése utáni képpel. Mikor még 1-2 napos volt. Nem hasonlít a szüleire vagy a családban valakire? Tudom ez nem mérvadó de nekem például nagyon sok mozdulatom hasonlít a keresztapáméra és tiszta apám vagyok. Ha nagyon makacs esetleg DNS teszt de szerintem felesleges
2017. febr. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem szinte minden gyerek elképzeli korai tinikorban, hogy mi van, ha mások a szülei. Ez talán ilyen önmagunk keresése. Nem komoly. Legalábbis én nem ismerek senkit, aki konkrétan elkezdett volna nyomozni. Meg ok sincs rá. Csak valahogy elábrándozik erről (is) az ember.
2017. febr. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Emlékszem, gyerekkoromban mindig arról álmodoztam én is, hogy bárcsak egyszer kiderülne, hogy csak valami fatális félreértés miatt kerültem a defektes családomba. Reménykedtem, hogy talán kiderül, valahol létezik az "igazi", szerető családom, akik alig várják, hogy visszakapjanak engem.


Sajnos az anyakönyvi kivonat, és a külsőbeli hasonlóság is - ahogy idősebb lettem - végleg elvette minden reményem.


Üdv:

a sok megélhetési gyerekvállalók gyerekeinek egyike

2017. febr. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Ha nincs rá különösebb oka, akkor is ott van a legtöbb gyerekben, kamaszban, hogy ő talán más, mint a többiek, meg persze az is, hogy őt nem értik meg, és ez biztos azért van, mert a szülei annyira máshogy gondolkodnak mint ő. Ehhez már könnyű hozzágondolni, hogy tuti örökbe fogadták. Én 12-13 évesen mindig arról fantáziáltam, hogy valami híres zenész az apám vagy az anyám, csak nem tudják, hogy hol vagyok :)
2017. febr. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%

Itt a gyíkot olvasgatva azt látni, hogy szinte minden tini szidja a szüleit.

Mindegyik azt gondolja, hogy őt biztosan elcserélték a kórházban, mert másképpen nem lehetnének ennyire idióta szülei egy akkora született zseninek mint ő?!

2017. febr. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

Talán nem érzi, hogy igazán szeretik a szülők. Így - kissé homályosan ugyan, de - visszaemlékezve nálam ilyesmi érzés volt a háttérben, miszerint "biztos örökbefogadtak, mert nem lehetett gyerekük, és a saját gyereküket biztos jobban szeretnék, ha lenne..."

7-8 éves lehettem, azt hiszem.

2017. febr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Számít, hogy hasonlít-e valakire.

De ha nem, akkor sem biztos. 7 generációra visszamenve bárkire hasonlíthat (128 ős).

2017. febr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Szerintem nekem is akkor, kiskamaszkoromban kezdődött, pláne szerintem miután megtudtam apukámtól, hogy anyukám még három napig aludt a császár után (akkoriban ez ugye még így ment...), tehát aludt, amikor kivettek belőle, aztán akkor még persze az apás szülés sem volt divatban, elvittek a többi gyerek közé, azt meg ki tudja bizonyítani, hogy azt a gyereket vitték vissza neki, akit ki is vettek belőle...? (Kérdezem ezt még most, bő harminc évvel is utána...)


Persze lehet ezt viccesen is felfogni, meg a szülőkkel erről beszélve bele lehet ám lendületesen taposni az ő lelkükbe ezzel a gyanúmmal, de tényleg azt gondolom, hogy honnan lehet eldönteni, hogy milyen tulajdonság örökölt, és milyen tulajdonság tanult, az meg, hogy kire hasonlítok szerintem szintén relatív (anyukám állítja, h amint meglátott, apukám nagynénjét látta bennem, de minden csecsemő egyforma, kb., bármelyikbe bele lehet látni bárkit...), szerintem azt látjuk meg másban, pláne egy kisbabában, akit meg akarunk látni.


Egyértelmű, hogy elég viharos gyerek- és kamaszkorom volt, szóval ahhoz sem kell pszichológusi doktorátus, hogy valahol kívánság is van/volt ebben a hipotézisben, de most már elég távolságra az eseményektől, mind fizikailag, mind időben tényleg foglalkoztat a kérdés, hogy miért olyan biztos, hogy nem...?


Aztán persze miután utoljára erről beszéltem anyukámmal ő még kb. viccesen kérdezte is, hogy elmenjünk-e génvizsgálatra, mire mondtam, hogy nem kell, különben sem változtatna semmit, de azért érdekel, hogy ez így miért kell nekem ennyire, ez a kétség... (tán pont ez a lényeg az egészből, hogy és ha elmennénk génvizsgálatra, és netán kiderülne akár az, hogy tutira ők a szüleim, akár, hogy nem, akkor miért nem akarnám...? Talán meg jobban tetszik ez a biztos bizonytalanság? :) Furaság ám... :D )

2017. febr. 14. 16:23
 9/15 anonim ***** válasza:
Születésed után karszalagot raktak a karodra (gondolom).
2017. febr. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hasonlosag alatt nem azt kell erteni, hogy valaki megjegyzi, hogy "jaaj, tiszta apja lanya!" vagy valami. Hanem a kezetek, ujjaitok, fuletek, orrotok, labatok, szemforma, testalkat, stb stb van-e egyezes. En siman latom, hogy a kezem es labam ugyanugy nez ki mint apamnak. A labszaram anyam. Az arcformam apame. Stbstb
2017. márc. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!