Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért veszi egy gyerek a...

Miért veszi egy gyerek a fejébe, hogy örökbefogadták?

Figyelt kérdés
Valamiért úgy tűnik nekem, hogy ez klasszikus személyiégfejlődésbeli állapot, bár nem hiszem, hogy minden gyerekben felmerül, és érdekel, hogy ha mégis, akkor miért, és mivel lehet kiverni a gyerek fejéből

2017. febr. 14. 09:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én is arra értettem, utolsó.

Meg vérmérséklet, bizonyos cselekedetek, "csámpásság" stb.

2017. márc. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Én császármetszéssel jöttem világra, ráadásul olyan régen, hogy akkor még három napig aludt anyám a születésem óta, simán elcserélhettek... Aludt, amikor kivágtak belőle, és nem volt apás szülés, három nappal később meg bármelyik gyereket a kezébe nyomhatták.


A hasonlóság meg lehet random is, bármelyik két ember között lehet hasonlóságot találni valamiben, hiszen mind emberek vagyunk, tehát ez sem győz meg...

2017. márc. 16. 01:22
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem hasonlóság. Hanem konkrétan apám és az én lábfejem/lábujjaim ugyanúgy néznek ki. Nem hasonlít. Hanem ugyanaz. Kezünk is (ujjak formája, körmök mérete, formája). Anyám deréktől lefelé ugyanúgy néz ki mint én. Nem hasonlít. Hanem ugyanúgy néz ki. Csak egyes "darabjaim" klónjai szüleimnek. Esetleg nézz utána, mert bizonyos dolgok amik meghatározóak és mindenképp öröklődnek, pl a fülcimpa, az íriszben lévő esetleges pöttyök illetve a (csúnyán mondom) seggáll is. Pl apámnak ilyen az álla, nekem nem látszik szerencsére, DE ha az államat nyomkodom akkor a csontban ott van a gödör.
2017. márc. 16. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Továbbá nem láttam még olyan embert, aki valamiben ne hasonlított volna a szüleire. Testfelépítés. Orr. Arcforma. Karok, lábak formája. Szemek. Stb. De a vércsoport is árulkodó lehet.
2017. márc. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező, 30 éve is már volt karszalag a babákon, pont azért, hogy ne cseréljék el őket. Rajtam is volt, láttam a képeken, csak akkor még nem ilyen műanyag/papír szalag volt, hanem szövet, és a szülés alatt hímezték bele a vezetéknevet.

Az meg egy dolog, hogy három napig aludt (?) anyukád császár után, bár nekem ez hihetetlen, mert 30 éve sem altattak császár után valakit napokig, de még ha volt is komplikáció, akkor is megvolt minden babának a helye a csecsemőosztályon, számot tűztek az összes baba pólyájára, és az anyuka ágya is ugyanezt a számot viselte. Amúgy ez most is így szokott lenni nagyobb szülészeteken.

Erre régen szerintem még jobban is figyeltek, mert akkor még az a berögződés volt életben, hogy a kórházban az anya csak 3 óránként kapja meg a babáját, és utána a nővérek foglalkoznak a babákkal, mert úgy nekik is egyszerűbb volt, mint segíteni az anyáknak, hogy mit hogyan kell csinálni.

Lényeg a lényeg, hogy nem voltak akkor ide-oda pakolgatva a babák, szigorú rendje volt annak, hogy mikor hol lehetnek.

2017. márc. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!