Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit szólnátok ahhoz...

Szülők! Mit szólnátok ahhoz ha a 18 éves lányotok azzal állna elő, hogy a barátjához akar költözni?

Figyelt kérdés
A kérdésben említett lány nem én vagyok;)

2017. febr. 15. 22:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
34%

Hogy szerelmes. De amíg tanul, nem engedném elköltözni.

Egyébként 15 éves taknyos unokahúgom a barátjánál lakik. Na, ott kéne elgondolkodni a szülőknek!

2017. febr. 16. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon sokan már 14 évesen elköltöznek otthonról.Még ha csak koliba,de akkor is elköltöznek.

18 évesen, egyetem előtt meg még több fiatal költözik el a szüleitől.

Nem annyira ritka dolog ez,hogy ki kelljen akadni.

Ha meg a barátjával költözik össze..Hát istenem, még mindig jobb,mintha 30 évesen is otthon élne a szülőkkel..

Ez az élet rendje,hogy elköltözik otthonról,megkezdi a kis életét a párjával..Hogy most 18 évesen,hát istenem. Nem annyira gyerek már, főleg ha dolgoznak a párjával,akkor mire várjanak?

2017. febr. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
59%
12# vagyok.Nyilván úgy gondoltam,hogy nem kiszolgáltatva költözik oda a sráchoz/vagy a srác szüleihez, hanem ő is keres, közösen tartják fent az albit.
2017. febr. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

A kérdés kitalált, csak nagyon kíváncsi voltam más szülők véleményére is, mert pl. ha én állítanék haza ilyen kéréssel, tuti nem engednének el a szüleim.


Tegyük fel, hogy a fiú mondjuk 20 éves és dolgozik.

2017. febr. 16. 06:59
 15/24 anonim ***** válasza:
20%
Nem túl egészséges. Mire átpakolja a cuccait, valószínűleg úgyis szakítanának.
2017. febr. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen normális, hogy 18 évesen a saját életét akarja élni.Ha már leérettségizett, menjen nyugodtan.

Csak arra figyeljen, hogy gyereke ne legyen.

2017. febr. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
80%
#15, nem kell feltétlen önmagadból általánosítani... az én párom is 18 évesen költözött össze velem rögtön érettségi után... 20 éve. Ez is csak pont olyan mint a többi életstratégia, van, akiknél működik, és van, akiknél nem.
2017. febr. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
86%

Miért lenne rossz szülő bárki ezért?!:D

Sok ismerősöm költözött össze a párjával 18-19 évesen és egyik sem menekülés miatt. Bár nem is mondták nekik, hogy akkor őket tovább nem támogatják...


Az egyetem elkezdése előtt ez nálunk is szóba került, pedig nekem van szerintem a világ legjobb anyukája, akivel a mai napig imádjuk egymást és ők is közel élnek az egyetemhez, ahová jártam. Végül kaptam lakást, de a hét felét kb. úgyis a barátomnál töltöttem, vagy ő nálam, szóval mondhatjuk, hogy már akkor is együtt laktunk (ma már a férjem:) ).

Én elmondtam anyának, mikor még csak feljött a dolog, mint ötlet és ő mondta, hogy gondoljam át, de ne érezzem, hogy muszáj bárkivel is összeköltöznöm azonnal. Szóval 2 évig egyedül laktam, utána költöztem a páromhoz, a lakásomat pedig kiadtuk.

2017. febr. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
69%

Körülményektől függ. Nekem van erre való életből vett példám, osztálytársnőm a 19-et tölti idén, nyáron, érettségi után költözik.

Műszaki egyetemre felvételizik, suli mellett dolgozni fog. Két éves kapcsolat, 30 éves pasi, nagyon felelősségteljes, érett lány, dolgozik évek óta nyáron, nagyon motivált. Albérletbe belefizet, nem ingyenélni megy és nem az anyja pénzén nagylányoskodik.

Náluk az indok hogy a lány agglomerációban lakik az anyjával egy egyszobás lakásban, napi több órát ingázik és fizikailag alig férnek el az anyjával.

Rossz szülő lenne az anyja mert megengedi? Nem hiszem.


De ha ugyanezt nulla egzisztenciával, egy két hónapos kapcsolattal, anyuci pénzéből tervezné egyetem helyett, csak mert ő "felnőtt", az más kérdés lenne.

2017. febr. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
38%
Én hagynàm... hamar vissza jönne. :)
2017. febr. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!