Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 20 éves vagyok de anyám...

20 éves vagyok de anyám állandóan kutat a cuccaim között. Jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés

Nyáron 3 hónapot külföldön dolgoztam, nem voltam otthon. Hazajöttem, egyszer csak anyám közli velem hogy megtalálta (a mellesleg 2 éve nem hordott hátizsákom kis zsebében) a cigimet amiről én mér rég el is felejtettem hogy van meg amúgy is kb háromhavonta ha szívok egy egy szálat, éshogy én dohányzom, leheljek rá azonnal, és a tüdőbaj fog engem elvinni figyeljem meg. Irtózatos veszekedés lett belőle, és a végére még ő volt felháborodva hogy kérjek tőle bocsánatot, mert biza ő csak takarított a szobámban (aha a hátizsák kiszsebét is, meg még ki tudja milyen dolgaim találta meg amiről már rég elfeledkeztem). Én ez után 1 hétig nem mentem haza eztuán, barátoknál voltam. Akkor meg azért hívogatott mert attól félt hogy apám megint megveri mert nem mentem haza és ez is miattam lesz. Azzal is fenyegetőzött hogy elmondja apámnak meg a többi rokonomnak hogy dohányzom és hogy milyen csúnyán beszéltem vele mikor ezt számon kérte rajtam. Ennek a veszekedésnek az lett a vége hogy szeptember óta nem beszélünk egymással csak ha nagyon muszáj, és még mindig nem tágít amellől hogy én kéne bocsánatot kérjek tőle. Egyébként apámmal sem beszélek már régóta mert ő meg egy nyomorék alkoholista akivel szintén együtt lakom. A suli melletti diákmelóból nem tudnám magam eltartani, szóval elköltözni nem tudok, nyáron majd megint megyek külföldre, ott picit lenyugszom majd.

Egyébként egész gyerekkoromban ez ment, feltúrta mindenemet, az általános iskolai naplómat is elolvasta ahol leírtam hogy utálom őket mert apa egy alkoholista de nem válik el tőle mert anyám még el sem bírná magát tartani. Akkor is én kellett bocsánatot kérjek, és soha többet nem írhattam naplót. Hiába múltam 20 mindig el kellett kéredzkedjek bárhova megyek,de szeptember óta csak fogom magam és lelépek szó nélkül, persze ez sem tetszik neki, szerinte mindig drogos bulikba megyek, és ezt családi összejöveteleken szóvá is teszi hogy elzüllöttem.

Mára már nem hagyom hogy lelki terrorban tartson, és ezzel a helyzettel láthatóan nem tud mit kezdeni.



Hogyan értessem meg vele hogy neki kéne bocsánatot kérni nem pedig nekem?


2017. febr. 18. 12:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
A régi ajtón is ki lehet cserélni a zárat (nem komoly összeg) és akkor VAN kulcsod
2017. febr. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem, nálunk is ez van (én 21 vagyok). Mindig rend van a szobámban, jó tanuló vagyok, diákmelózom, mindig engedélyt kérek, soha nem vitatkozom... Havi 1-2 alkalommal áttúrják a szobámat, majd kivágják a szobám közepére a neki nem tetsző dolgokat. pl. 1,5 l-es ásványvíz, mert egy elkényeztetett p.ca vagyok, igyak a csapból az iskolában is. Vagy multivitamin. Vagy egy régi felső, amit nem hordtam régen és biztos erre szóróm a pénzt. Stb, stb.

Egyébként én nyáron költözök, egyik barátnőm örökölt egy lakást a nagyszüleitől és felajánlotta, hogy rezsi feléért ott lakhatok, de előtte már ott tartottam, hogy inkább abbahagyom az egész sulit, csak hadd mehessek már el innen, mert nem bírom a napi üvöltözést, hisztériát, üldözési mániát.

2017. febr. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem nagy cucc felszerelni egy lakatot. Persze a problémát nem oldja meg. Mindenesetre ne hagyd magad.
2017. febr. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A szüleid a saját hülyeségeiben fog megfulladni, nagyon rossz lehet neked de valahogy okosan túl kell járni az eszükön, vagy leszarni az egészet és mintha érdekelne, velem is hasonló van de amikor mond valami érv nélküli baromságot már nem is érdekel, hagy higgyje rólam azt amit akar bánom is én.
2017. febr. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!