Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom elkényezteti a lányát?...

A párom elkényezteti a lányát? Ti hogy látjátok? Ha megteheti adjon is neki ennyit, vagy ez szerintetek is túlzás?

Figyelt kérdés
A páromnak előző házasságából van egy 15 éves lánya. A lánnyal nincs semmi gond, viszont a párom úgy érzem túlzásokba esik. Normális az, hogy irreális összegeket kap tőle a lány névnapjára, születésnapjára, karácsonyra stb? Természetesen a gyerektartáson kívül is kap havi zsebpenzt.20. 000 ft-ot. Megteheti a párom, tudom azt is, hogy sajnos kompenzálni akar valamilyen szinten. Gyakran esnek ebbe a hibába. Nektek mi a véleményetek? Nekem ehhez valóban semmi közöm?
2016. aug. 22. 10:04
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
91%

Ha a lánnyal nincs semmi gond (vagyis gondolom akkor nem is szórja a pénzt), akkor szerintem rendben van.

Mondjuk én nem kapok zsebpénzt, így nem tudom megmondani, hogy mennyire normális a havi 20, de kicsit soknak tűnik.

2016. aug. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 szántóvető ***** válasza:
39%
havi 60 euro ne legyen már kényeztetés!nehéz idők járnak,minden sokba kerül,drága az élet nagyon.a szülinapra kapott pénz is rendben van.minden rendben van nálatok szerintem :)
2016. aug. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2016. aug. 22. 10:12
 4/37 anonim ***** válasza:
60%

Ha megteheti,akkor miért ne?

Lehet első hallásra soknak tűnik ez a 20 ezer forint zsebpénz havonta.De hogyha átgondolod,akkor napi kevesebb, mint 1000 forint. Annyira nem sok. A párodnak napi kb 1 óra munka ez a pénz.Szerintem ennyit az ember igazán odaadhat a gyerekének,aki még nem tud dolgozni és a családra van utalva.

Sőt, szerintem jó is,hogyha egyben megkapja ezt az összeget.Legalább kicsit tanul bánni a pénzzel. És arra költi amire akarja..Nyilván ha cigi meg pia menne belőle,akkor én is mondanám,hogy ennek így nincs értelme.De ha ruhákra,kajára költi a pénzt,az teljesen rendben van.Vagy 1-1 mozira a barátokkal.. Havi 20 teljesen reális,hogyha megteheti valaki.

2016. aug. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Igazából nem a zsebpénzét találom soknak,ne értsetek félre. Hanem ez az összeg ez alap. Jönnek az ünnepek,szülinap gondolhatjátok,hogy arra mit kap,ha havonta alap a 20.000 ft. alap.
2016. aug. 22. 10:16
 6/37 anonim ***** válasza:
88%

Nem, nem gondoljuk, jó lenne, ha konkrét számokat írnál.

Egyébként szerintem csak az a kérdés, hogy ez a pénz hiányzik nálatok a családi kasszából, nem tudtok pl. megvenni egy háztartási gépet, ha tönkremegy, vagy nem okoz gondot.

Mert ha ti oldalatokon nem jelent hiányt, tehát tényleg megteheti, hogy támogassa ennyivel, akkor nincs ezzel semmi baj.


Az a normális, ha a szülő a csillagot is lehozná az égről a gyerekének.

Örülj neki, hogy ilyen a párod, nem olyan, hogy tojik a gyerekére, az se érdekli, ha kajára se jut neki, és egyáltalán nem hajlandó támogatni, mert ők (az elvált felesége és a saját gyereke) már másik család, és semmi köze hozzájuk.

Sajnos nagyon sok ilyen "apa" van.

2016. aug. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Azt gondolom,hogy igazad van. Nem elítélendő amit csinál,én nagyon jól tudom azt,hogy a közös gyerekünket is szeretni fogja. Erről az oldalról lenne célszerű néznem.jogos.

"Jó lenne,ha konkrét számokat" írnék.

Karácsony:100.000.-

Szülinap:50-100.000.-

Nem,nem hiányzik a kasszából.

2016. aug. 22. 10:36
 8/37 anonim ***** válasza:
60%

Ez önmagában még se pro se kontra nem jelent semmit. Kevés az információ, meg amúgy sem a mi (vagy a te) dolgunk megítélni.

Ez csak a szülőkre és a gyerekre tartozik.

2016. aug. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
42%

"Normális az, hogy irreális összegeket kap tőle a lány névnapjára, születésnapjára, karácsonyra stb?"


Mi neked az irreális???

Mert szerintem egy 15 évesnek teljesen normális (nak kellene lennie) a havi 20ezer forintos zsebpénz.

Gondolom háztartást vezetsz, vásárolsz. Látod, milyen árak vannak. Csak egy könyv 3-5ezer ft.

SZóval szerintem ha nálatok nem hiányzik, akkor a zsebpénz teljesen normális összeg. Ez nem az elkényeztetés kategória.

De kíváncsi lennék, mennyi neked az irreális összeg, amit alkalmakra ajándékoz a párod.

2016. aug. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
74%

És mennyi időt tölt vele? Mennyi programra viszi amúgy? Mert pl egy cirkusz kapásból 10ezer. Vagy kirándulni...stb. AZ is sok lenne, ha összeadod.


Ha pedig ez nem hiányzik a kasszátokból, és a lánnyal nincs semmi gond, akkor nem értem, neked ez miért gond. És ha megtehetitek ezt a támogatást, akkor miért érzed ezt elkényeztetésnek.

2016. aug. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!