Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha anya szerint...

Mit csináljak, ha anya szerint hülyeség a high-end sminktermék, én viszont csak olyanokat használok?!

Figyelt kérdés

Anyának annyiból áll a smink, hogy szemhéjtus és szempillaspirál, néha rúzs.

16 éves koromig én sem sminkeltem komolyabban, de azóta megtanultam és rájöttem, hogy a high end sminkcuccok sokkal jobbak, mint a drogériás márkák. Szóval én már nem igazán vásárolok a DM-ben, vagy a Rossmannban. Tegnap eljött velem rúzst nézni a MAC-be és teljesen ki volt akadva, hogy én több, mint tízezerért veszek két darab rúzst, mikor ő egy évben nem költ el ennyit sminkre...

Plusz én rendesen sminkelek, tehát primer, alapozó, púder, kontúrozás, stbstb.


Én 19 vagyok, ő 43, szóval azt sem lehet mondani, hogy annyira idős lenne és ezért lenne ez.


2017. febr. 19. 11:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
99%
Itt szerintem sok minden függ attól, hogy kinek a pénzén veszed ezeket. Mert ha 6000 forintos MAC rúzsokat veszel az ő pénzén, közben meg anyukád alig bírja fizetni a számlákat, akkor megértem, hogy ezeket nem nézi jó szemmel...
2017. febr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
95%
Anyád fizeti? Mert akkor nyilván joga van beleszólni.
2017. febr. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
95%

Én csak annyit tudok tanácsolni hogy azokból vegyél ilyen kategóriás termékeket amiket minden nap használsz. Pl alapozó, primer. Rúzsból szerintem felesleges drágát venni mert úgy is lekopik. Meg nézd meg az ár -érték arányt. Nagyon sok olyan cucc van aminek van egy jó neve de nem ér semmit és tized annyiért veszel jobbat is.


Valószínűleg azért szól be, mert feleslegesnek tartja.


Azt hiszem AvianaRahl videói közt van olyan ahol összehasonlítja hogy birja a napot egy drágább és egy olcsóbb smink. Szerintem nagyon tanulságos videó.

2017. febr. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Nem, a saját pénzemen veszek mindent.

Nem keres rosszul, szóval simán megengedhetné magának ő is ezeket a márkákat. De azt mondja, hogy felesleges és ugyanolyan a közel 20.000 forintos alapozó, mint az övé, 2000-ért.

2017. febr. 19. 11:28
 5/30 anonim ***** válasza:
93%

Semmit nem kell csinálni. Mindenkinek más a fontos az életben. Anyukád 43 éves, van némi tapasztalata az életről, tudja mennyit keres, tudja mikre fontos költeni, ezért fölösleges pénzkidobásnak találja.

Te még fiatal vagy. Sokkal fontosabbnak tartod a külsődet és még nincsenek olyan hétköznapi gondjaid, mint a háztartás vezetése és számlák kifizetése, így fontosnak tartod a minőségi és drága cuccokat, mert nagyon van másra gondod.

Ezt nem lenézésből írom, de más a hátteretek, mást tartotok fontosnak.

Én 27 vagyok, saját háztartást vezetek és nekem pl a minőségi körömlakk a heppem. Mivel rohadt sok pénz megy el a rezsire, ezért én is húzom a számat az árakon, de nem mondok le róla, inkább gyűjtögetek és kb fél évente veszek csak párat ami tetszik. Van egy ilyen megegyezésünk a férjemmel, aki szerint ez lehetne pénzkidobás, de tudomásul vette, hogy nekem ez a hobbim, így amikor én erre költök akkor ő valami számítógépes cuccot vesz, mert neki meg az a hobbija.

Ami tény, hogy egyik sem létkérdés.

2017. febr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Én is rengeteg tesztet megnéztem, többször megszívtam már a drogériás márkákkal régebben. Már kitapasztaltam, miből melyik márka a jó, maximum színek terén variálok.

Rúzsból meg csak MAC, YSL, vagy Chanel van nálam, szerintem ég és föld a különbség köztük és mondjuk egy AVON-os változat között.


Külön élek, szóval nekem is be kell vásárolnom itthonra és számlákat is kapok.

2017. febr. 19. 11:36
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
* mert nem nagyon van másra gondod (így gondoltam, csak kimaradt a nem)
2017. febr. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
78%

Fel nem fogom hogy képes valaki minden egyes nap órákat tölteni azzal, hogy teljesen új arcot rajzoljon magának... És ezzel közel sem vagyok egyedül. És ezt nyilván te is tudod, csak felvágóskodsz.

A kutyát nem érdekli, hány százezret versz el sminkekre. Én is jó sokat költök a hobbimra, ami egy külső szemlélő számára valószínűleg ugyan úgy fölösleges pénzkidobás. De én nem dörgölöm mások arcába, hogy nézd már megint ennyit és ennyit költöttem, hogy aztán mélységesen fölháborodhassak, ha valaki beszól.

Nyilván te magad is tökéletesen tisztában vagy a megoldással. Olyankor vegyél ilyeneket, mikor anyád nincs veled, és nem is kell bejelenteni, hogy már megint mit vettél, illetve nem kell látványosan lefitymálni a "gagyi" átlag termékeket.

Persze nyilván ez nem jöhet szóba, hisz akkor az egész elvesztené a lényegét.

2017. febr. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
90%
Mivel külön élsz,gyanítom dolgozol a pénzért.A saját keresetedet meg arra költöd amire akarod.
2017. febr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim válasza:
81%
Én is szeretek sminkelni, a hobbim. Van amiből középkategóriát veszek. A mac rúzsai nagyon jók, talán ha kipróbáltatnád vele rájönne ő is. Ha a sajat pénzed költöd pláne nem értem miért zavarja.
2017. febr. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!