Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam meg apámnak,...

BattleCat kérdése:

Hogyan mondjam meg apámnak, hogy nem akarok ennyit dolgozni neki?

Figyelt kérdés
Szóval lényeg a lényegben, hogy apa mekért hogy 2 héten belül scanneljek le neki nagyon sok könyvet kb 20-25-öt. Viszont az a baj, hogy 1 könyve 450+ oldalas, és oldalanként kell bevinnem a gépbe. Semmit nem kapnék érte, viszont azt mondta kötelező nekem segítenem ha akarok ha nem. Mondtam, hogy én ezt nem szeretném, mert bescanneltem neki 3-at az elmúlt napokban, de 1 könyv nem volt kevesebb 3 óránál, így kb 9 órát dolgoztam a hétvégén. Erre jön a szokásos lelki zsarolásával, hogy őt senki nem szereti, meg hogy jó de akkor 18 évesen kidob és ezen múlna, hogy itthon legyek. Nem hagy pihenni, egész nap gyomorgörcsöm van már és attól is hogy meghallom a ,,scannelés idő" mondatot. Anyám is csak adja alá a lovat, tehát lehetetlen anyától segítséget kérnem (olyanokat mond, hogy jajj de jó most lehet szpatni a gyereket) Meg aztán kéne tanulnom is mert van 2 házidogám ami megint csak több óra. Konkrétan ha végzek egy könyvel már mondja, hogy jön a következő és az nagyobb lesz. Meg folyton sürget, hogy nekem 1 óra alatt kész kéne lennem. Mit tegyek, hogy nem bántsam meg (mert sokszor segítek neki, tehát nem vagyok lusta) és nekem se menjen el az otthoni pihenésem erre. Ja és még mondtam neki, hogy mikor pihenek/lesz társasági életem,erre csak annyit nyögött, hogy mostantól nem enged el semmi baráthoz sem és hogy elég 10 perc pihenés egész hétvégén és 5 perc pihenés hétköznap. 17/f

2017. febr. 19. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Nem normális! Mondd meg neki hogy a tanulásra szeretnél koncentrálni és nincs időd 17 éves vagy nem dobhat ki egyébként de szerintem nem is dobna csak ezzel fenyeget.
2017. febr. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Hát ez nagyon kegyetlen tőlük... Biztos a lelkébe taposnék amíg nyüszíteni nem kezdene mint egy pincsi. Mi az, hogy kidob a lakásból, meg a tanulásodnál fontosabb az ő f*sága?!

Mondanám neki, hogy 'tudod mit öreg, ha ennyit érek neked, akkor el is megyek innen 18 évesen, ki se kell dobni.'

2017. febr. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Miért kell beszkennelned neki könyveket? Esetleg nem tudod letölteni valahonnan ezeket a könyveket és azt elküldeni?
2017. febr. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem ő szkenneli be?

Gondolom nem ért hozzá.

Közöld vele, hogy túlmelegedett, és pihentetni kell a gépet, különben szoftverhibás lesz, és dobhatod a kukába.

Vagy valami hasonlót, jó sok szakkifejezéssel.

Esetleg mondd azt, hogy bexart, mert túlterhelted, és kell bele x alkatrész. Aztán vetetsz vele valamit a gépedhez.


Ha pedig ért hozzá, akkor csinálja meg ő.

2017. febr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez jutott eszembe: valami apróságot ronts el benne/állíts át, hogy ne lehessen vele dolgozni, legalább a tanulás erejéig. Aztán ha megtanultál és pihentél is, állítsd vissza.
2017. febr. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Valamelyik torrent oldalon keress rá a könyvekre, vagy esetleg a neten próbáld megtalálni digitális formában.
2017. febr. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles, és szerintem ez már gyerekmunkának minősíthető
2017. febr. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kovpet ***** válasza:

Miért kell beszkennelni egy könyvet? Mi a célja ezzel?

Ilyet nem szoktak csinálni, teljesen biztos, hogy meg lehet oldani máshogy is azt, amit el szeretne érni ezzel.

2017. febr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Gyereket nem dolgoztatni kell, hanem segíteni kell neki inkább. Én azt mondom hogy Gyermekvédelem
2017. nov. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!