Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám normálisan reagált?

Anyukám normálisan reagált?

Figyelt kérdés

Nos, ma délután az volt, hogy anyukám és a kishugom mentek sétálni. Először úgy volt, hogy én is megyek és hogy elmegyünk a papírosba is, de anyukám nem akart elmenni, hogy majd hétfőn is lesz időnk. Utána mondtam neki, hogy én inkább itthon maradok (sok házi + szerettem volna még kitakarítani a szobámat).

Ekkor anyukám elkezdett kiabálni, hogy: "Mi az, hogy nem jössz? Ki fogsz jönni te is!"

Én megmondtam neki, hogy nem szeretnék menni..

Erre ő: "Jólvan. Tőlem semmit ne kérjél, mert úgy se veszek majd. Végeztem!" (novemberben van a szülinapom) És becsapta az ajtót...

Jó, lehet, hogy nem járok ki, meg ilyenek, de szerintem nem kellett volna ennyire felfújnia magát.

És amikor meg haza jöttek, akkor mintha semmi sem történt volna...

Ti is így reagáltatok volna?

12/l



2016. szept. 29. 18:47
1 2
 1/12 anonim válasza:
56%
Komolyan ennyi elmebeteg anya van a mai világban? A xanaxot úgy kellene az ilyeneknek felíratni, mint a tic-tac-ot.
2016. szept. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

nem elmebeteg az anyukád ne izgulj, az előző azt se tudja mi az hogy anya...


szerintem anyukádat csak azzal bántottad meg(persze nem szándékosan, de ő így érzi) hogy nem akarsz vele időt tölteni.meg ha elmondod legközelebb, hogy miért maradnál otthon, akkor biztos jobban meg is érti. ajánlj fel neki egy másik napot, hogy mikor hova mész el vele. biztos örülne neki!

2016. szept. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
27%
#2 Mi az talán magadra ismertél?:) Ha nincs betegségtudatod még így sem, akkor tényleg súlyos eset lehetsz. A gyerekednek meg kitartást, remélem normális marad, és nem lesz olyan idegbeteg, mint te :)
2016. szept. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Én tökre megértem anyukát. Jó, nyilván rossz napja is volt, meg alapból lehet, hogy idegbeteg. De kerva idegesítő egy folyton a szobában tespedő kamasz penészvirág, akit amikor már majdnem sikerül kimozdítani, de meghallja, hogy nem mennek a boltba, és nem vesz neki anyuci semmit, hirtelen elkapja a tanulhatnék meg a takarításiláz. Aha.
2016. szept. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Örülj, hogy nem velem laksz.. 16/F és napi szinten velem van a kiabálás, húgomnak mindent megengednek, mindennel engem ugráltatnak még most is mikor torokgyulladásom van, másfél hete(!), erős antibiotikumot szedek és mellé probiotikumot, hogy ne fájjon a hasam.. Erre kiküldenek fát vágni, anyám bordelos és zavar, hogy minden elől van, ha nem főz, megszólom és már ordibál velem, de persze én vagyok a haszontalan senki, aki semmit nem csinál, szokj hozzá.. Alig várom, hogy végre elhúzhassak.. Amióta van a húgom és anyumnak Sz.gépe, azóta ilyen, totál megváltozott, ha otthon vagyok, akkor a szobámban ülök.. És csodálkozik miért
2016. szept. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Ha megbeszéltek valamit, azt ne nagyon mondd le, mert :


1)Anyud ilyen idegbeteg módon fog reagálni. Oké, ha rosszul esik neki, ha nem jössz, de nem kell leharapni a fejed. Szépen is meg lehetett ezt volna beszélni. De úgy tett, mintha mi sem történt volna, akkor szerintem megbánta, ahogy viselkedett.


2)Tőled is pofátlan dolog volt. Megbeszéltek valamit, de amikor nem mentek valahova, akkor puff tanulni kell. Hogy értél volna rá a sétára ha tanulni kellett volna és várt rád a takarítás? Itt kicsit szépítgettél te is a dolgon a te részedről...

2016. szept. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%
Hát, nem volt normális, mert egy szülő ideális esetben nem veszíti el az önuralmát. De szerintem anyukád is megbánta, te is ismered már, hogy milyen, szóval mennek majd a dolgok szépen tovább.
2016. szept. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mint anyuka, írok, hogy megnyugtassalak, anyukádnak csak sok volt mára, és már megbánta, amit mondott. Sajnos én is mondok néha hirtelen haragomban olyat a gyerekeimnek, amit aztán bánok, de nálunk oda-vissza megy a bocsánatérés, kértem már bocsánatot 2-3 éves korukban is, ha rájöttem hogy ezt azért nem kellett volna, szerencsére mára ők is így tesznek, mindig le tudjuk zárni békével az ilyen káosz napokat. Szerintem ne tarts a szülinapodtól, még messze van, biztosan kapsz valami szépet, az anyukáknak sajna sok teher van a vállán és van hogy ilyen szerencsétlen módon adják ki a fáradt gőzt. Búj hozzá és mondd el neki, hogy szereted, hogy segítesz ha kell valami, hidd el, ha közben morogni is fog, belül nagyon jól esik majd neki, ha nem is mondja majd meg a szemedbe, bán minden szót, amivel megbánt.
2016. szept. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
Kedves Válaszolók!Nem látjátok a fától az erdőt.Most komolyan elhiszitek,hogy otthon akart maradni a szobáját kitakarítani és házit írni????13 éves kamasz lány anyukája vagyok....Tehát...úgy volt,hogy mennek sétálni,és a papírírószerbe,ahonnan a kérdezőnek tuti kellett volna valami.Anyuka mégis meggondolta magát,nem volt kedve,és mondta,hogy ráérnek hétfőn is elmenni oda.Erre a kérdező bevágta a durcit,majd gondolom (csak ahogy az én lányom teszi néha) pár keresetlen szó kíséretében közölte az érzéseit,majd azt,hogy akkor menjenek nélküle,mert ő ugyan nem megy velük sehova.Erre jött anyuka felháborodott reakciója....Kizártnak tartom,hogyha közli az anyukájával,minden előzmény nélkül, hogy sok a tanulnivaló, és szeretne takarítani,akkor erre azzal fenyegeti meg az anyja, hogy tőle biztos nem kap semmit ezután....Én biztos örömtáncot járnék, ha a 13 éves lányom azért nem tudna velem jönni sétálni,mert takarítani akar.
2016. szept. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, én pl ilyen gyerek voltam, inkább takarítottam ki, főztem meg, mosogattam, akármi, csak ne kelljen sétálni, kimenni... vannak introvert gyerekek, most felnőttként is ugyanilyen vagyok, és már 5 évesen is pont így voltam vele...
2016. szept. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!