Mit tehetnék apámmal?

Figyelt kérdés
Édesapám világ életiben alkoholista volt. Igaz 17 évesen is erősen ivott, de az is hozzá segített hogy külföldön dolgozott (élt) 20 évet és az ottani környezetben az iváson kívül nem volt más. Jelenleg édesanyám külföldön dolgozik,pénzt gyűjt a váláshoz,új élethez. Én a hetekben mennék ki szintén külföldre dolgozni de a probléma itt kezdődik. Van két kutyusunk az egyik szobakutya és édesanyám mindene. Valami történne vele egy szívinfarktus követheti. És mivel apám 1-2 hétnél tovább nem bírja ital nélkül olyan szinten berúg hogy még a kapuajtót,bejárati ajtót is képes nyitva hagyni ergo bárki bejöhet bejöhet lopni, kutya elszökik stb. És ha ez nem elég az egyik kutyánk epilepsziára gyógyszert szed minden nap,azt is elfelejtheti apám részeges napjain. Alkohol elvonó kilőve,szomszédok barátaok nem segítenek neki elvégre ismerik a köpnivaló természetét mikor részeg. Teljesen tanácstalan vagyok.

2017. febr. 26. 14:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ideiglenes befogadó, kutyaszitter-pénzért? Sajnálom ezt az egészet (nemcsak a kutyát).
2017. febr. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem az anyád gondolkodik a saját kutyájáról?
2017. febr. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mert kutyát nem engednek munkásszállón tartani. Szállást meg nem akar fizetni mivel így is az ő pénzén él apám közel 4 éve.
2017. febr. 26. 15:17
 4/14 anonim ***** válasza:
61%

Én egy lépést nem tennék a kutyám, kutyáim nélkül, az biztos.

Dobja ki anyád az apádat és akkor a probléma megoldva, nem kell eltartania, mehetnek a kutyák, akik ezerszer többet érnek.

2017. febr. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Amúgy dolgos ember,segítőkész,azt se bájunk anyámmal hogy nem dolgozik, de legalább a házat rendben tartja meg bármit amit ell kell intézni. Hozzáteszem úgy iszik hogy senki se ad neki pénzt a kezibe, el jár szerelni,segíteni valakinek és az illető itallal fizet.
2017. febr. 26. 15:34
 6/14 anonim ***** válasza:
29%

"Dobja ki anyád az apádat és akkor a probléma megoldva, nem kell eltartania, mehetnek a kutyák, akik ezerszer többet érnek."

Kész, hogy az emberek mennyire tudják osztani az észt...én egy ilyet végig asszisztáltam (legjobb barátnőm apja), és krvráa nem ilyen könnyű. :D

2017. febr. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

4-es vagyok.

Ne kritizálj 6-os, semmit nem tudsz rólam!

Nekem volt "szerencsém" alkoholistával bajlódni 20 évig, mindenünk ráment, a család, a ház, az egészségünk.

Akkor tudtunk talpra állni, amikor levettük róla a kezünket és szélnek eresztettük.

Azóta mi normálisan élünk ő meg hajléktalan, pedig lakást adtunk neki... ha él még egyáltalán.

Szóval nekem nem kell, hogy mesélgess!

2017. febr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

4-es/7-es: olvasd már el a kérdést!??!?! A kérdezö anyja éppen azért van jelentleg külföldön munkásszálláson, hogy el tudja indítani a válást, illetve legyen annyi anyagi fedezete, hogy meg tudjon élni belöle - azaz éppen tesz valamit, méghozzá értelmeset.

Egy kutyát meg nem lehet mindenhová vinni, mégha nem is fogod fel a helyzetet.

2017. febr. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

#8

Én felfogom a helyzetet, még azt is, hogy te csak kötözködni akarsz, ezért offolsz és nem a kérdésre válaszolsz.

Megjegyzem, ez TILOS a Gyakorin, de sebaj, nem jelentgetlek!

Nos, hogy te is értsd!

1., Ahhoz, hogy valaki elváljon, nem kell külföldön és munkásszálláson kuporognia

2., Milliók válnak el itthon,- én is, más is, - annak a költsége 30ezerFt-os okmánybélyeg, de lehet költségmentességet is kérni, szociális alapon

3., A kérdező anyja tehát nem ezért van külföldön, (akármit is ír a kérdező), hanem azért, hogy egy nemdolgozó alkoholista mellett el tudja tartani a családját, plusz a nemdolgozó alkoholistát.

Ha a férje dolgozna és nem inna mint a gödény, akkor a nőnek nem kellene külföldön, munkásszállón csöveznie.

4., Kutyát a megfelelő oltási könyvvel bárhová lehet vinni! Én bejártam Európa 2/3-át a kutyáimmal, sehol nem volt belőlük probléma, különösen nem a nyugati részen, ahol komoly állatvédelem és kutyakultusz van.


Hát remélem elégedett vagy a válaszommal, ha nem, hát nem! Én tovább nem magyarázkodom itt se neked, se másnak, felőlem mindenki úgy teszi tönkre az életét, ahogy akarja!

2017. febr. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk, én sem értem, hogy miért kell ennek ilyen nagy feneket keríteni?

El kell adni a házat, amit a Kérdező távozásával egy öntudatlanságig lerészegedő alkoholista fog egyedül lakni, a pénz elosztani, beadni a válást, ha tényleg ez a cél és mindenki mehet a dolgára.

2017. febr. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!