Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarja egy szülő ennyire...

Miért akarja egy szülő ennyire szűk határok közé szorítani a gyerekét?

Figyelt kérdés

Eddig albérletben laktunk a férjemmel, lassan 2 éve havi 100 ezret fizetünk a lakásért. A férjemet a környékhez köti a munkája, így muszáj ott laknunk. A két év alatt így közel 2,5 milliót kifizettünk az albérletre. Most úgy döntöttünk, veszünk egy lakást, egy új építésűt vettünk, ami a nyáron lesz kész. Beletettünk annyi önerőt, amennyit a bank kért, nem többet, a maradékot majd lassacskán letörlesztjük, inkább meghagyjuk a többi megtakarításunkat másra (nagy része amúgy is elmegy a berendezésre). Egy pici garzonról van szó, a szüleink már ezt nehezményezték, miért nem veszünk legalább 60-70m2-es lakást. Nem értették meg, hogy nem tudunk akkorát venni, nagyon drága környéken élünk. Mindent kiszámoltunk, mindennek utánajártunk. Csakhogy közben a párom eladta az ő autóját (örültünk, hogy túladtunk rajta, mert rengeteg gond volt vele, egy 15 éves, tekergetett, szétrohadt autó volt), most az enyémmel jár, de egy autó nem elég. Szóval azt is venni kell. Kicsit összejöttek a dolgok. Mivel az már nem fog önerőből menni, ezért személyi kölcsönt vettünk fel az autóra is. A férjem így is sokat van úton, mert heti pár alkalommal egy másik városba kell járnia, így megbízható, jó autót akarunk, ami még sok évig kiszolgál. Egy 4-5 éves, középkategóriás autót néztünk ki.

Még nincs meg egyik hitel sem (a lakáshitelt nem adják ki, míg a lakás nagyjából kész nincs, az autóhitel épp folyamatban), de a szüleink már forronganak. Szerintük "visszafoghatnánk" magunkat a lakásvásárlás miatt, úgy néz ki, szerintük, míg nincs egy hitelmentes, legalább 70 m2-es, kacsalábon forgó lakás a nevünkön, addig éljünk zsíros kenyéren. Jól keresünk, elbírjuk a két hitelt (pláne albérlet nélkül), nem értem, mi a bajuk. Mit fognak szólni, ha rájönnek, hogy még nyaralni is megyünk?! Nem értik meg, hogy a párom havonta két-háromezer kilométert beletesz az autóba, nem akarom, hogy az én régi kocsimmal járjon, különben is, nekem is kell valamivel járni, nehezen oldjuk így meg. Anyám szerint gyalogoljak, akár napi 8-10 km-t is.

Miért sajnálnak mindent tőlünk? A két hitel alig fog többe kerülni, mint az albérlet, kb. havi 20 ezerrel, ami szerencsére nem vág minket földhöz, miért akkora katasztrófa ez akkor? Miért fenyegetőzik anyám, hogy "a hitel mindig ott lesz az asztalotokon, nem lesz egy nyugodt percetek tőle", miért nem érti meg, hogy most meg a főbérlő kopog mindig az ajtónkon, és az sem jobb? Ráadásul miért kell 30 éves emberek életébe így beleszólni? Már azon gondolkodtam, le fogom tagadni az új autónkat, nem fogom megmutatni nekik, a párom szerint röhejes, nem kell velük foglalkozni. Mégis mindig magyarázkodik nekik, mint egy kamasz, aki a rossz jegyeit magyarázza ki.

Az már csak hab a tortán, hogy a férjem főnöke megemlítette, hogy később lehet lehetősége a külföldi anyavállalathoz dolgozni, akkor meg ki kellene adni a lakást. Már a gondolattól is összeszorul a gyomrom, mindent annyira tragikusan fognak fel. Miért van az, hogy albérletre nem sajnálták a pénzünket, de a lakáshiteltől már félnek, mint a tűztől? Miért várják el, hogy ezután koplaljunk, míg le nem fizettünk minden fillért? Komolyan, már semmire nem merek költeni, mert úgy néznek ránk, mint akik bűnt követtek el, mondván: hiszen ti lakást vesztek, nincs erre pénz!


2017. febr. 26. 18:38
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Mert semmi értelme annak, hogy azon remegjek, hogy havi 100 helyett, a két hitellel havi 120-at vagy akár 130-at kell fizetnünk. Gond nélkül kifizetjük, közben pedig a saját lakásunkban lakunk, nem más lakását fizetjük és egy megbízható autóval járunk. Ez még így is csak a fizetésünk negyede, nem tudom, min kellene izgulnunk. Oké, ha nem tudjuk fizetni a lakást, elveszi a bank... de ha nem fizetem az albérletet, a főbérlő nem tesz ki? De, a vége mindkettőnek ugyanaz: lakás nélkül maradunk. Amíg nem lesz valami teljesen a sajátunk, addig ezen mindig izgulhatnánk, de tönkretenni nem fogom magam ezen, ahogy a szüleim várják. A jövőbeli bérbeadós terveinkről pedig ők nem tudnak, ők csak simán a hitelen izgulnak ennyire.
2017. febr. 27. 13:52
 22/28 anonim ***** válasza:
0%

21:


De nem is ezt támadják se ők, se mi.

Az újépítésú garzon helyett javasolunk mi is, ők is egy OLCSÓBB lakást, aminek a hitelét nem 10-20, hanem 3-5 év alatt kifizetnétek.

És a TE autód helyett javaslom a tömegközlekedést.


Harmadszor írom le ezt neked, és egyszer sem reagáltál rá. Mi az oka?


Nagyon ritka az ilyen magas fizetés, amitek most van, nem lehet arra alapozni, hogy 10-12 év múlva is meglesz.

2017. febr. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%

130 a lakás- és autóhitel együtt?

Ezen felül 70-75 a Te autód fenntartása, a párodé meg legalább a duplája.

Mi marad megélni?


"Oké, ha nem tudjuk fizetni a lakást, elveszi a bank..."

Ez sem így van, a lakás értékén felül is követel a bank, ha bedől a hitel.

2017. febr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

A korábbi két autó fenntartása volt átlag havi 50-100 ezer. Írjuk a kiadásainkat, így tudjuk. Pedig ezek régi autók (csak volt az egyik) és csomó sz*rt kicseréltetünk rajtuk, amit nem is lenne feltétlen muszáj. Egy újabb autóra, ami nem 300 ezer kilométert futott, elvileg nem kell ennyit költeni és nem fog 6-7 litert bevágni a turbódízel, mert odavannak benne a porlasztócsúcsok.

Régi lakást azért nem veszünk, mert a most 15 milliós lakást ha megveszem, de el kell adnom 5 év múlva, ha csak be nem üt valami nagy gazdasági krach, az 5 év múlva is 14-5 millió körül fog érni. De ha veszek egy 12 milliós lepusztult lakást (olcsóbban ugyanekkorát nem lehet a környéken), rá kell arra költenem 1,5-2 milliót, akkor megint 14 milliónál vagyok, de az a régi panellakás (mert 12-ért itt csak az van, tégla nincs), az soha nem fog 14 milliót érni, ha kacsalábon forog, akkor sem. Szóval az nagyobb bukás rövid távon, mint az új. És semmi nem garantálja, hogy ha kimennénk külföldre, akkor megtartjuk a lakást, ezt majd akkor eldöntjük. Ráadásképp kiadni is könnyebb egy újabb építésűt, mint a régit, éltünk mindkettőben, tudjuk, melyiknek mik a hátrányai.

2017. febr. 27. 16:04
 25/28 anonim ***** válasza:

Még mindig nem mondtad meg, miért kell Neked is autó.


A lakásnál pedig 100 éves téglaépítésűre gondoltam, nem panelra.

A mi környékünkön (Bp. belváros, nagykörútnál) egy újépítésű lakás 800 E / nm, egy téglaépítésű ugyanott 350-400 E / nm, és értékálló mindkettő.


Az autó költségeibe beleszámoltad a benzint, biztosítást, parkolást, súlyadót, javíttatásokat, autópályamatricát, garázst és vételárat is?

Nekünk így 5 évesen 900 E-ért vásárolt Suzukira 50-60 E jön ki úgy, hogy a súlyadót nem kell fizetnünk és a parkolás is mindenhol ingyenes, mert rokkantos, és nem bérlünk garázst sem. Kb. évi 6-800 km-t megyünk vele.

2017. febr. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Ja, és az autó költségeibe a vizsgadíjat is beleszámítottam még a fent felsoroltakon kívül.
2017. febr. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Ja, és 10 évre osztottam el a vételárat, azaz 120-szal! ;)
2017. febr. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Először azt írtad hogy a környékhez köti a férjedet a munkája, később meg azt hogy sokat autózik meg másik városba is át kell menni heti pár alkalommal.

Én a helyetekben kicsit odébb vettem volna házat ami olcsóbb de azért nincs annyira távol még a munkahelytől.

Nem tudom mekkora távról beszélünk és azt se tudom mi ez a nagyon drága hely(Buda? rózsadomb?) de én azt gondoltam hogy 1-2 kilóméter ez a környékbeli munka de úgy látszik hogy több, mert kocsival jár dolgozni.


Ha a férjed meg te tényleg jól kerestek akkor nem tartott volna sokáig összegyűjteni a pénzt egy másik kocsira , ha nem is 4-5 évesre de először mondjuk egy 10 évesre, majd később egy még fiatalabbra.


A garzon lakás szerintem se jó megoldás. Ha később lesz gyerek akkor kicsi lesz és megint kell lakást venni.


A szülők csak nem akarják hogy eladósodjatok.

2017. febr. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!