Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Már nem tudom apámat tisztelni...

Már nem tudom apámat tisztelni, azt akarom, hogy hagyjon békén szerintetek mi lenne a helyes megoldás?

Figyelt kérdés

Az egész úgy kezdődött, hogy apám azt mondta, hogy a munkahelyén kell aludnia pár napot egy héten, és ezt sajnos el kellett fogadnunk,mert azt hittük tényleg azért van bent, de az idő elteltével egyre többet aludt ott a " munkahelyen" végén már 6 napot is nyáron volt olyan nem láttam egy teljes hétig, karácsonykor is persze mennie kellett szóltam neki, hogy ez sok lesz és mindig leüvöltött,hogy miattunk dolgozik stb

aztán lebukott, hogy van egy szeretője anyám persze szomorú volt apámat nem láttam egy hónapig majd megint valahogy jóba lettünk megint elhívtuk karácsonyozni persze a csajnak mentek a levelek, hogy alig várja, hogy végre elmenjen oda stb Eladtuk a házunkat anyámmal sajnos nem bírtam menni, ezért apámmal kellett menni de úgy volt, hogy csak vele meg a bátyámmal, kb egy hétig tartott,aztán megint nem jött haza stb szülinapomkor se jött haza,Mostmár a bátyámmal lakok, meg olyanok is voltak, hogy rosszul játszottam egy kézilabda meccsen felpofozott és nem gépezhettem 2 hétig de ez 2 havonta kétszer biztos. Na már most a kérdés szerintetek jogosan vagyok vele ilyen?Egyszerűen minden szavába bele kell kötnöm, nem veszem fel neki a telefont soha és mindig üvöltözik akkor,Másfelől meg van az az érzés, hogy az apám és ő keresi a pénzt tisztelnem kéne stb. Szerintetek? Bocs,hogy kicsit hosszú lett 16/F


2016. dec. 26. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha vállalt téged, vállalta a családját, akkor az a legkevesebb, hogy el is tartja.

A tisztelet oda-vissza játszik.

Először neki is kéne téged. Kölcsönös érzéseken alapszik. Ne azért tiszteld, mert pénzt keres/ad, nem azért, amilyen ember.

És ha egy ilyen embert nem akarsz tisztelni, mint amilyet leírtál, akkor az teljesen jogos.

De igazából nem értem. A szüleid most elváltak vagy sem?


Visszatérve: tisztelni csak azt lehet, aki kiérdemli.

Ne legyen bűntudatod, amiért nem csókolod meg a lába nyomát azok után, ami mögöttetek van.

2016. dec. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocs,hogy nem érthetően írtam le, a szüleim elváltak.
2016. dec. 26. 22:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell tisztelned. De Nyilván neked se jó ha a konfliktust keresed mindig szóval szerintem ezt a kötözködős viselkedést hanyagold mert nem fog segíteni ezen a szituáción. Az én tanácsom az hogy viseld el és ne veszekedj vele felesleges mert egy barom és úgy se érti meg hogy nem épp apai módon viselkedik.
2016. dec. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, Addig elviselem amíg nem lesz saját keresetem, aztán majd úgy foglalkozok vele mint ő velem.
2016. dec. 26. 23:06
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Ez megint olyan eset, amikor a nem megfelelő családi körülményeknek a gyerekek isszák meg a levét. Te most egy nagyon érzékeny életkorban vagy, amikor egy gyereknek még mindig nagy szüksége lenne a szerető szülői légkörre és hogy azt is érezze, őt is szeretik. Sajnos, amikor egy házasság megromlik, abban többnyire mindkét fél hibás és ennek következményeit a gyerekek is megszenvedik. A gyerek úgy tekint a szüleire, mint testetlen lényekre, akiknek semmiféle testi vágyai nincsenek és akik semmiféle hibát, tévedést nem követhetnek el. Apád nyilván nem rossz ember, pláne, ha el is tart titeket, nyugodj meg és ne lovald bele magad.
2016. dec. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

Anyukad el tudja viselni, hogy igy kell apaddal elned.

Ahol en meg vagyok, ott a gyerekeim is elfernek, en igy gondolkodom.

2016. dec. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak mint látod nem egyszer hibázik, és azt hiszi,higy velünk nem kell foglalkozni ígyis-úgyis szeretni fogjuk. Hát nálam betelt a pohár :)
2016. dec. 30. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!