Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rosszul döntöttem, késő?

Rosszul döntöttem, késő?

Figyelt kérdés

19 éves srác vagyok(nemsoká 20) és rossz a szüleimmel a kapcsolatom.



A dolog ott kezdődött, hogy felmentem középiskolába ahol nehezen barátkoztam és nagyon bezárkóztam. Mindig piszkáltak, nem találtam a helyem és nem voltam aktív semmilyen közösségi dologban sem. Apám elküldött a fr..ba ha segítséget kértem anyám pedig sokat dolgozott így nem volt ideje rám.



Ennek és az anyagiaknak köszönhetően ott kellett hagynom a sulit 17 évesen. Nincs végzettségem, azóta dolgozom amennyit csak tudok de nincs pénzem elköltözni sem rokonom akihez tudnék menni. Vissza szeretnék menni iskolába másik szakot tanulni, de akkor nem tudok dolgozni, mert azóta boxolok és a barátnőm messze lakik akihez szeretnék legalább két hetente hétvégére elmenni. Anya segítene annyiban, hogy fizetné a közlekedést a suliba, de akkor magamnak kell megoldani a pénz amivel a barátnőmhöz megyek, boxedzést és suli mellett ez elég nehéz. A helyzet kezd javulni, mostanában tudok rá támaszkodni, mert szán rám időt.



Ti mit tennétek, maradnátok így és várnátok, hogy összejöjjön a pénz a költözésre végzettség nélkül és lesz ami lesz ?


Vagy visszamennétek suliba és pár évvel később biztosan elköltöznétek szakmával a kezetekben ?



#magány #anya #költözés #javuló kapcsolat
2017. márc. 2. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Diák jogviszonnyal és rossz anyagi helyzettel rengeteg dolog jár ingyenesen, pl. az iskolába közlekedés egészen biztosan. Ezeknek járj utána!

Az önkormányzattól, családsegítőtől ezen felül is járnak juttatások, ha bizonyos jövedelmi szint alatt vagytok.

2017. márc. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát remélem, hogy így van, mert elfelejtettem kiírni, hogy szlovákiai vagyok.
2017. márc. 2. 21:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Nos, abban nem vagyok otthon, de biztosan ott is van szociális háló. Viszont a magyarokat talán diszkriminálják.
2017. márc. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
En azt gondolom, hogy a jelenlegi helyzetedben a baratnozes es a box az utolso dolog a listan. Az elso meg a tanulas es valamilyen kepzettseg megszerzese.
2017. márc. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsoval ertek egyet. 20 evesen ott is talalsz munkat (valamilyet biztos) ahol tanulsz. Munka mellett vegzettseget szerzel es utana johet a szorakozas.
2017. márc. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ott nem tudom hogyan van, de itt estin letudsz rakni gimit, vannak programok ahol szakmát is. Suli legyen az első, mert hosszútávon anélkül nem tudsz boldogulni. Ha valamennyit már jártál pl gimibe, akkor beszámíthatják (régen így volt), nem elölről kell kezdeni. Sokan lerakják így. Anno én is így raktam le, azóta lediplomáztam munka mellett és nemotthon lakva, egyedül albérletbe, szóval van megoldás. Nagyon nehéz, de megéri.
2017. ápr. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!