Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Itt miért tartják nem normális...

Itt miért tartják nem normálisnak azt, ha a szülő támogatja a saját gyerekét?

Figyelt kérdés

Többször olvastam itt, hogyha mondjuk egy 16-17 éves szeretne magának valamit, azonnal az a válasz, hogy "menj és dolgozz meg érte". Vagy ha probléma van otthon és segítséget szeretnének, a tanács az, hogy költözz el és tartsd el magad... De egy kamasz, aki jó esetben reggeltől minimum délután 1-ig iskolában van, utána még tanul, készül otthon a másnapra, vagy dolgozatra, hogy dolgozzon még annyit, hogy el is tudja magát tartani, mikor az albérletárak az egekben és érettségi nélkül jó, ha 500-600 forintos órabérben van.


Ha meg esetleg valaki le meri írni, hogy kapott autót, lakást a szüleitől, azonnal az a válasz, hogy semminek nem tudja az értékét, vagy simán közlik, hogy hazudik...

Szerintem nem arra kéne ösztönözni a kamaszokat, hogy lázadjanak, lépjenek le otthonról, mert azzal semmi nem lesz megoldva, hiszen maximum 1-2 hónap után úgyis vissza kell menniük a szüleikhez, főleg, ha 18 alatt vannak. Már akinek fontosak a tanulmányai...


Nekem is úgy voltak a szüleim, hogy amíg nincs diplomám, az én munkám a tanulás és ehhez biztosítottak mindent. Fizették a tanulmányaimat, támogatták a terveimet (külföldi tanulás, másik szak választás, nyelvtanulás) és mondhatni "mindent alám raktak". Itt az oldalon ezt szinte lenézik, és fel vannak háborodva, hogy biztos a gyerek követelte ki...


De szerintem pedig inkább az a normális, hogy a szülők támogatják a gyerekeiket addig, ameddig tudják és nem elküldik 18 évesen a szalag mellé éjszakázni.


2017. márc. 11. 16:34
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
95%
Ez csak azok szerint rossz akik nem tehetik meg ugyanezt.
2017. márc. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!