Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedik így az...

Krisztinaaaaa kérdése:

Miért viselkedik így az anyám? Mit tegyek? 19/l

Figyelt kérdés
Folyton veszekszik velem,szekál,sose jó amit csinálok,ha csinálok valamit az a baj,mert szerinte rosszul csináltam,ha nem akkor az a baj mert nem csináltam semmit. A multkor azért veszekedett velem,mert a barátomtól kaptam nőnapi ajándékot ő meg nem az élettársától. Vagy volt rá eset,hogy épp takarított,s szitkozósott magába,hogy senki semmit nem csinál csak ő,pedig kiveszem én is a részem a munkába csak akkor nem tudtam takarítani,mert pont házit írtam. Esti iskolába járok,és dolgozom is mellette,méghozza egyhelyen az anyámmal. A barátom és az édesanyja felajánlotta,hogy költözzem hozzuk,de nagyon félek,hogy anyám hogy fog reagálni. Folyton durcizik,veszekszik mindenért,néha még iszik is. Szoktam hazaadni pénzt,eleinte soknak vélte,mára meg blamálja,hogy hogy adhatok ennyicskét s szerintem mire elég az? Szerintetek ez a viselkedés normális? Ja s még van egy macskája,de azt többre veszi mint engem,szeretgeti,dédelgeti,putyukálja velem meg veszekszik.
2017. márc. 12. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Attól félsz, hogy hogyan reagál ha elköltözöl (?) amikor felb..sz agyilag akkor próbáld is ki rögvest, hogy ezt felveted neki. Hát ezek szerint ezt akarja, mindennap lapátol egyet az ehhez vezető úton amikor beléd köt.
2017. márc. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
A számodra káros környezetből érdemes minél előbb kiszakadnod. De azért minden hodat ne égess fel, mert lehet, hogy leszel még olyan helyzetben, hogy haza kell költöznöd.
2017. márc. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2017. márc. 12. 17:36
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Költözz a barátodhoz.
2017. márc. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó,de azért anyumot se akarom bántani,amiért engem bánt az nem azt jelenti hogy nekem is azt kell
2017. márc. 12. 19:00
 6/8 anonim válasza:
71%
Sajnos szerintem nem érzi túl jól magát a bőrében és rajtad tölti ki. Megpróbáltál már vele partnerként beszélgetni? Akár el is költözhetsz és közben beszélsz vele, próbálod jobbá tenni a kapcsolatokat - úgy könnyebb is lesz, ha nem vagy mindig ott. De mindenképp érdemes sztem vele normális hangnemben, kedvesen, nem vitázva beszélni!
2017. márc. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen,próbáltam beszélni vele,és mit tesz Isten,akkor is én voltam a legrosszabb. Próbáltam ismertetni vele,hogy mi az ami bánt,amit rosszul csinál,amiben hibázik,s nem sértésként mondtam el neki,hanem a kapcsolat érdekébe,hogy javuljon. Gondoltam ha leásunk a probléma gyökeréhez és megoldjuk jobb lesz,de volt kivel beszélni? A saját hibái miatt is engem szíd meg,és elüldöz a házból. És persze felhányja,hogy ő nevelt fel. Sajnálom,de nem én kértem az életet,engem ilyesmivel ne zsaroljon,ha megszűlt köteles felnevelni,ez így működik,és nem felhányni,mintha én kértem volna az életem. Az mind szép és jó hogy felnevelt,de ha ezt használja ellenem,és felhányja akkor azt jelenti,nem szívből tette.
2017. márc. 12. 21:43
 8/8 anonim ***** válasza:

Tipikus érzelemvezérelt női viselkedés, rengetegen teljesen hasonlóan viselkednek a férjükkel szemben is. Ez az ún. házsártosság. Rossz kedve van, nem elégedett a helyzetével, ennek az oka természetesen leginkább csakis valaki más lehet. Logikus érvek ilyenkor nem hatnak, nem is érdemes erőlködni. Ha ő úgy ÉRZI, hogy valamit nem jól csináltál, akkor az az alapvető igazság, azt nem lehet megcáfolni, az érzelmek sosem tévednek:) a nőknél. Te is ilyen leszel majd valószínűleg, ne aggódj:)

A megoldás néhány féle lehet: vagy nyelsz és elvonulsz egy csednes sarokba, vagy kiszolgálod a szeszélyeit, pattansz, és megcsinálod amit mond, vagy felháborodsz te is és visszakiabálsz rá mindenfélét (nők között ez működhet, mert ha felháborodsz, onnantól neked is igazad lesz automatikusan:)), vagy amikor elkezdi, lelépsz a lakásból (ez is roppant fárasztó és igazságtalan hosszútávon). Esetleg ugye elköltözöl.

Helyette boldog úgysem lehetsz, tehát a problémáit nem te fogod tudni megoldani.

2017. márc. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!