Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Beleavatkozzam a szüleim...

Beleavatkozzam a szüleim konfliktusába, tönkrement házasságába 18 évesen?

Figyelt kérdés

Mint kiderült, az apám gyakorlatilag 15 éve csalta az anyámat több nővel is. Most is van nője, akiről nem hajlandó lemondani. De az anyám is kell neki és itthonról sem akar elmenni, mert neki ez így kényelmes. Az anyám háztartásbeli, életét az apámra áldozta, így nincs önálló jövedelme és ezért el sem tud menni sehova. Két éve, mióta kiderült (persze már előtte is) cirkuszolnak, pokol az élet itthon. Tudtam a dologról, kihallgattam sokszor akaratlanul is, miről van szó, mert nem vagyok hülye, Az anyám végül nekem be is vallotta, hogy mi van.


De az apám nem tudja, hogy én tudom ezt a dolgot. És megfenyegette az anyámat, hogy öngyilkos lesz, ha ezt nekem elmondja. És amilyen, meg is teszi. Merthogy ő egy köztiszteletben álló tanárember, ez róla nem derülhet ki. De abbahagyni sem akarhja a másik kapcsolatát. Az apám rokonai előtt is titkolni kell a dolgot, merthogy azok meg istenítik őt, meg tán el sem hinnék ezt róla. Az anyám rokonai meg engem agitálnak, hogy ezt a dolgot én oldjam meg, borítsam az asztalt és küldjem el itthonról az apámat, lesz, ami lesz.


Most mit csináljak? Már teljesen kivagyok én is, tanuli is alig tudok. Nem tudom, mit kéne tennem ebben a helyzetben. Tényleg nekem kéne ezt valahogy megoldanom? Most már lelkiismeret furdalásom is van, nagyon rosszul érzem magam.



2017. márc. 16. 10:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%
A helyedben nem avatkoznék be. Ha önérzetes az anyád, akkor elindítja a válást, ha meg anyagi következményeit nem akarja vállalni, akkor tűr.
2017. márc. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

"Apádék hozzáférnek a gépedhez? "

nem férnek hozzá, még csak az kéne.

Köszönöm szépen egyébként az eddigi tanácsokat mindenkinek.

2017. márc. 16. 13:06
 13/21 anonim ***** válasza:
11%
Anyádat vidd pszichológushoz. Az majd rendbe teszi az önbecsülését s azt is elmondja hogyan kell apádat kezelni.
2017. márc. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
11%
Komolyan gondolom, hogy ilyen problémák kezelése szakmai ügy s annak a tanácsaira kellene hallgatni a megoldásban aki ezt tanulta. S nem elfogult rokonra, rendszergazdára, patkoló kovácsra, stb.-re. Mert is is tudunk itt nagyon okos tanácsokat adni, ha kell komplett szülést is levezetünk így neten keresztül, de nem biztos hogy ez a leghelyesebb.
2017. márc. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid felnőtt emberek, neked sem felelősséged, sem mozgástered nincsen abban a kérdésben, hogy ők hogyan döntenek a jövőjükről, és ez így lenne akkor is, ha nem 18 éves lennél, hanem 38.


Megértem, hogy neked is nehéz ezt a helyzetet feldolgoznod, de ne vegyél olyan terhet magadra, ami nem a tiéd.


Tudom, hogy ez is nehéz, de talán az is jobb lenne, ha megpróbálnál nem ítélkezni apukádon sem.


Mondom ezt úgy, hogy gerinctelen, jellemtelen dolognak tartom a megcsalást, viszont ha belegondolsz, anyukád önszántából hozta magát olyan helyzetbe, hogy anyagilag kiszolgáltatott legyen, gyakorlatilag nem egyenrangú félként a kapcsolatban, hanem függőségi viszonyban.


Emiatt nem csak ő nem tudna kilépni ebből a házasságból, ha az önbecsülésének fájna annyira a 15 év megcsalás, hogy függetlenedni akarna apukádból, hanem lehet, hogy apukádat sem kizárólag a kényelemszeretet és a "minta férj és apa" szerephez való ragaszkodás tartja benne réges-régen ebben a házasságban, hanem az a tudat, illetve bűntudat, hogy ha ő felvállalná, hogy mással akar élni ehelyett a kettős élet helyett, akkor a válásuk után anyukád képtelen lenne eltartani saját magát, netalán laknia sem lenne hol, vagy ha igen, önálló jövedelem nélkül még a rezsit sem tudná kifizetni.


Nem tudom, mit értesz pontosan az alatt, hogy "egész életét apukádra áldozta", ha apukád nem otthoni ápolásra szoruló tartós beteg, hanem máig dolgozik, egyedüli családfenntartóként.


Anyukám egész életében napi 8 órát dolgozott, naponta főzött, normálisan ellátta mellette a háztartást, és tisztességesen felneveltek hármónkat. Nyilván nem volt lejtmenet, - amit csak így felnőtt fejjel tudok igazán átérezni és értékelni - de így sem érzi magát áldozatnak.


(Mondjuk ők egy keresetből biztosan nem is tudtak volna három gyereket felnevelni egy átlagos életszínvonalon.)


Kb. az egyetlen értelmes dolog, amit megpróbálhatnál tenni ebben a helyzetben, az az, hogy igyekszel anyukádat rábeszélni, hogy vállaljon felelősséget a saját jövőjéért, és próbáljon mielőbb munkát vállalni.

2017. márc. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy mar a kerdezo, a gyerek, koltozzon el, abbahagyva tanulmanyait, mert ket hulye szulonek szuletett meg. A pali egy szemetlada, a nonek meg igy kenyelmes volt es igy is marad.
2017. márc. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Az szép, hogy a rokonság téged, mint önálló jövedelemmel nem rendelkező diákot arra buzdítanak, hogy dobd ki a családfenntartó, s egyetlen jövedelemmel rendelkező embert. Milyen emberekkel állsz te kapcsolatban, akik ilyet tanácsolnak neked pusztán jóindulatban.


Oké, megteszed. Elmegy apád. Utána mi lesz? Se anyádnak, se neked semmi jövedelmed nincs.

Itt amit tehetsz, hogy megpróbálod anyádat kirobbantani némi rábeszéléssel a kényelmi zónájából, mert nem biztos, hogy előbb, vagy utóbb nem az utcára kerül semmi jövedelemmel, ha az apád valamelyik nőjét választja.


Jegyezd meg: a szüleid vállaltak téged, nem pedig te őket. Így nem hiszem, hogy a hibáikért neked kellene szenvednek, s hülyeségeik terhét neked kellene vinned. Egy életed van, s nem hiszem, hogy minden álmod anyádat eltartani, mert nem megy dolgozni, inkább eltűri, hogy apád megcsalja, cserébe meg otthon van.

2017. márc. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
78%
A házassági problémákat csak nekik kell tudnia megoldani, esetleg kérhetik tanácsadó véleményét, de az, hogy valaki, legyen az bármilyen rokon, beleszóljon, arra nincs szükség, és csak árt is. A te esetedben különösen rossz lenne, ha elmondanád másnak, ha apud úgy tudja, hogy te nem hallottál erről és nem is akarja, hogy tudjad. Az ilyeneket általában eltitkolják a gyerekük elől a szülők, mert nem akarják vele stresszelni, neked sem kellett volna kihallgatni. Ha bánt a dolog, beszélj róla pszichológussal, de másnak semmiképpen ne mondj erről semmit. Én sok olyanról hallottam, hogy a segítőkész gyerek, aki megtudta az igazságot, azzal próbált segíteni, hogy elmondta és kiverte a cirkuszt, na, éppen ezzel ártott legtöbbet. Azzal tudsz segíteni, ha hallgatsz, mint a sír, semmi mással.
2017. márc. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Nazaret ***** válasza:
93%

Nekem csak az a véleményem, hogyha tud félre k...ni, akkor ha kiderül azt is tudja elviselni! Legalább olyan jól, mint ahogyan jól megy neki évek óta a félre dugás!!

Anyukádról nem alkotok véleményt,mint az előttem szólók, mert az emberi kapcsolatok nem ilyen egyszerűek. Munkát sem lehet úgy találni ripsz-ropsz. Talán még nem késő!! Segíts neki munkát szerezni!!! Ketten, csak boldugultok valahogy!! Ezt a megalázást senki sem érdemli meg, de nem is köteles eltűrni!! Anyagiak ide vagy oda!!!

2017. márc. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magára anyukádat. Ne is ítéld el..ő csak azt gondolta, átmegy apádon és megnyugszik mellette...mivel nem dolgozott,kiszolgáltatott, tűrt és tűr.Próbáld őt lelkileg támogatni és együtt oldjátok meg a dolgot. Beszélgessetek sokat.
2017. márc. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!