Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Beleavatkozzam a szüleim...

Beleavatkozzam a szüleim konfliktusába, tönkrement házasságába 18 évesen?

Figyelt kérdés

Mint kiderült, az apám gyakorlatilag 15 éve csalta az anyámat több nővel is. Most is van nője, akiről nem hajlandó lemondani. De az anyám is kell neki és itthonról sem akar elmenni, mert neki ez így kényelmes. Az anyám háztartásbeli, életét az apámra áldozta, így nincs önálló jövedelme és ezért el sem tud menni sehova. Két éve, mióta kiderült (persze már előtte is) cirkuszolnak, pokol az élet itthon. Tudtam a dologról, kihallgattam sokszor akaratlanul is, miről van szó, mert nem vagyok hülye, Az anyám végül nekem be is vallotta, hogy mi van.


De az apám nem tudja, hogy én tudom ezt a dolgot. És megfenyegette az anyámat, hogy öngyilkos lesz, ha ezt nekem elmondja. És amilyen, meg is teszi. Merthogy ő egy köztiszteletben álló tanárember, ez róla nem derülhet ki. De abbahagyni sem akarhja a másik kapcsolatát. Az apám rokonai előtt is titkolni kell a dolgot, merthogy azok meg istenítik őt, meg tán el sem hinnék ezt róla. Az anyám rokonai meg engem agitálnak, hogy ezt a dolgot én oldjam meg, borítsam az asztalt és küldjem el itthonról az apámat, lesz, ami lesz.


Most mit csináljak? Már teljesen kivagyok én is, tanuli is alig tudok. Nem tudom, mit kéne tennem ebben a helyzetben. Tényleg nekem kéne ezt valahogy megoldanom? Most már lelkiismeret furdalásom is van, nagyon rosszul érzem magam.



2017. márc. 16. 10:02
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Hát, ilyen körülmények között ideje elkezdened önállósodni. Amilyen hamar csak tudsz - feltéve ha már le is érettségiztél, mert addig elég nehéz - költözz el onnan, mert idegileg ki fogsz készülni.
2018. febr. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!