Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Beleavatkozzam a szüleim...

Beleavatkozzam a szüleim konfliktusába, tönkrement házasságába 18 évesen?

Figyelt kérdés

Mint kiderült, az apám gyakorlatilag 15 éve csalta az anyámat több nővel is. Most is van nője, akiről nem hajlandó lemondani. De az anyám is kell neki és itthonról sem akar elmenni, mert neki ez így kényelmes. Az anyám háztartásbeli, életét az apámra áldozta, így nincs önálló jövedelme és ezért el sem tud menni sehova. Két éve, mióta kiderült (persze már előtte is) cirkuszolnak, pokol az élet itthon. Tudtam a dologról, kihallgattam sokszor akaratlanul is, miről van szó, mert nem vagyok hülye, Az anyám végül nekem be is vallotta, hogy mi van.


De az apám nem tudja, hogy én tudom ezt a dolgot. És megfenyegette az anyámat, hogy öngyilkos lesz, ha ezt nekem elmondja. És amilyen, meg is teszi. Merthogy ő egy köztiszteletben álló tanárember, ez róla nem derülhet ki. De abbahagyni sem akarhja a másik kapcsolatát. Az apám rokonai előtt is titkolni kell a dolgot, merthogy azok meg istenítik őt, meg tán el sem hinnék ezt róla. Az anyám rokonai meg engem agitálnak, hogy ezt a dolgot én oldjam meg, borítsam az asztalt és küldjem el itthonról az apámat, lesz, ami lesz.


Most mit csináljak? Már teljesen kivagyok én is, tanuli is alig tudok. Nem tudom, mit kéne tennem ebben a helyzetben. Tényleg nekem kéne ezt valahogy megoldanom? Most már lelkiismeret furdalásom is van, nagyon rosszul érzem magam.



2017. márc. 16. 10:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
Költözz el otthonról. Az Ő dolguk ez az ügy, Neked nem kéne beleszólnod. Meg fogják oldani így-vagy úgy, ez biztos.
2017. márc. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%

"..borítsam az asztalt és küldjem el itthonról az apámat, lesz, ami lesz".

Bizony az lesz, hogy a pénzkereső apád elmegy a nőjéhez, aztán? Gondolod, hogy a rokonság fizeti a gyerek- és asszonytartást, az összes rezsiteket, zsebpénzedet, nyaralásokat stb.?

Apád nőügyei nem rád és a rokonokra tartoznak, kizárólag anyádra! Abban segítsd, hogy rábeszéled, vállaljon munkát, ne maradjon pénz nélkül.

2017. márc. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Igaza van kettesnek, te semmiképp ne avatkozz bele. A rokonaitok szégyelljék el nagyon mélyen magukat, hogy mikre nem akarnak buzdítani. Az egyetlen amit először nagyon fontos lenne megoldanotok, hogy anyukádnak munkája legyen. Akár járjon el tanulni valamit gyorstalpalón, és utána próbálkozni. De valami végzettsége csak van, nem?
2017. márc. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%

1. NEKED smmi jogod beleavatkozni a szüleid kapcsolatába, ez kizárólag kETTEJÜK ügye.


2. Ha anyád ezt elfogadja, akkor te eleve nem tudsz semmit tenni. (Mellesleg anyád ezt a helyzetet évek óta elviseli, azaz neki MEGFELEL)


3. Apád garantáltan nem lenne öngyilkos azért, hogy kiderülnek a nöügyei, márcsak azért sem, mert ezt úgyis rengeteg ember tudja - az emberek ugyan nem vakok és nem hülyék, és ilyesmit nem lehet sokáig titokban tartani.


4. Itt KIZÁRÓLAG anyád léphetne, de ö nem akar.

2017. márc. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%

Kettőjük dolga, de azért én éreztetném apámmal, hogy tudok a kettős életéről, nem kell előttem is megjátszania a szentet.

A másik, ami eszembe jutott, vajon mit adhattak neki 15 éven át a női, amit édesanyád nem tudott megadni? Talán kérdezd meg anyukádat is.


Ha anyukád annyira szenvedne, már régen vállalhatott volna munkát és borította volna a kapcsolatot. Ne légy áldozat, ne vállald fel a kettőjük tehetetlenségét.

2017. márc. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%

A válaszom az, hogy ne szólj bele, ezt nekik kell megoldaniuk!

Viszont... 18 éves vagy... lehetne annyi eszed, hogy "Az anyám háztartásbeli, életét az apámra áldozta, így nincs önálló jövedelme..." megállapításodat mérlegeled és átgondolod, hogy ehhez 2 ember kell. Gondolom anyádnak is kényelmes volt otthon mereszteni.. Mondjuk azt sem tudom, hogy ha apád tanár, akkor hogy tartott el 3 embert?!

A lényeg, hogy ne szólj bele, költözz el!

2017. márc. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
98%
Ilyen embernek tisztelet? Ugyan már.... (uindorító)
2017. márc. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%

"borítsam az asztalt és küldjem el itthonról az apámat, lesz, ami lesz. " -gondolom nem anyád tulajdona a ház, szóval itt max ti mehettek el onnan...(feltéve ha apád menne el önként, de akkor hülye lenne)


"anyám háztartásbeli, életét az apámra áldozta" -azért ha reggel este leápolta volna faterod, nem hiszem, h szeretőt keres


"15 éve csalta" - anyádnak teljesen jó ez a eltartott életmod, mert 100%, h nem most derült ki....

2017. márc. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Beszeld ra anyadat, hogy keressen munkat mert egyszer apad megis a szeretot valasztja akkor Te tarthatod majd el kettotoket.

Dolgoznia kellene, nem otthon ulni es turni, meg varni hogymi lesz. Eleve, ha nem haztartasbeli lenne, elhagyhatta volna o maga a csalo apadat amikor kiderult, de gondolom egyszerubb csendben turni mint melot keresni.


Egyik ismerosom sem dolgozik (30-as no), mindig mondja, ha parkapcsolati temakrol beszelgetunk, hogy o barmit megbocsatana a ferjenek mert nelkule mi lenne vele? Csak abba nem gondol bele mi van, ha a ferfi el AKARJA hagyni egyszer?

2017. márc. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
80%

Apád egy köztiszteletben álló, frusztált jellemtetű, ha öngyilkossággal is képes zsarolni anyádat!

Egy ilyen művelt "értelmiségitől" nem várhattok semmi jót.

Anyád viszont egyre idősebb, betegebb, tehetetlenebb lesz. Őt semmiképpen ne hagyd, ha bármi bántódása származhatna

ebből a terrorból. Pl. ha egy napon kitudódna, hogy pár százzal több azok száma, akik tökéletesen tisztában vannak apád viselt dolgaival, nehogy azért is ti kapjatok!

Arról nem is szólva, hogy még az ő rokonai is ellened/ellenetek fordulnának! Pedig sztem ők sem vakok.

Magyarán : nektek sok mindenetek lehetne, csak igazatok nem.


A süket rokonok meg jobban tennék, ha nem téged uszítanának, hanem, ha már annyira jó és törődő rokonai anyádnak,

akkor se most, se később nem hagynák magára, és nem csak szavakban érdekelné őket, mi van vele/veletek.


Mit érnél el azzal, ha borítanád az asztalt? Jó irányban semmi nem változna.

Talán annyi, hogy téged is zsarolna a hallgatásodért. Undorító!


Anyádat, akit otthon egy "köztiszteletben álló tanárember" tart ilyen legalja módon érzelmi

terrorban, lehetőség szerint védd meg, ha tovább mérgesedne a helyzet !

(Leírom, bár ne legyen igazam: későbbi esetleges tettlegességre is gondoltam. Az ilyen tesztoszteron-meghajtású, értelmiségi élvhajhászok, géndonorok sokmindenre képesek,

ha előző nap még ki se néznék belőle, akkor is. Főleg, ha majd érkezik a kapuzárási, lehet, talán emiatt érzett dühét, kétségbeesését is képes lenne ellenetek fordítani)

Be kell lássad: ennek a pokolnak minimum az egyik fél halála vethet véget, te nem tudod megváltani egyik szülődet sem.

Nem kell neked beleszólni olyasmibe, ami pozitív változást nem hozhat, csak további szembenállást, gyűlöletet, haragot, félelmet, zsarolást, további pokoli napokat.

Anyád nagyeszű rokonait csókoltatom : ha ekkora arcuk van, ilyen marhára bátrak, borítsák ők azt az asztalt! Úgy látszik, előbb utóbb még tőlük is neked kell megvédeni anyádat.

Nézz szembe a ténnyel, hogy tehetetlen és magadrautalt vagy. Arra ne ugorj, amit a felelőtlen "rokonok" mondanak!


Szerencse a szerencsétlenségben, hogy már 18 éves vagy: azon legyél, hogy önállósíthasd magad, a magad életét élhesd és mielőbb elkerülj "otthonról". Csak nehogy egy meggondolatlan kapcsolatba "menekülj" !

U.i. :

Apádék hozzáférnek a gépedhez?

Véletlenül se lássa apád, anyád, mi véleményt kaptál itt a neten, inkább töröltesd ezt a hozzászólást!

2017. márc. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!