Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 20 éves vagyok, de a szüleim...

20 éves vagyok, de a szüleim még mindig nagyon sok mindenben korlátoznak. Egyszerűen nem engednek felnőni?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem az egyetemet, kevesebbet vagyok itthon, de így is anya ragaszkodik hozzá, hogy minden hétvégén hazajöjjek, szerdán pl azért vesztünk össze, mert nem akartam haza menni kedd este, pedig ő nem szerette volna, ha március 15-én Pesten vagyok, mert tüntetés van... (?!)

Most ki akarok költözni majd a koliból albérletbe, mert nagyon drága egy hónapban, és nagyon, de tényleg nagyon rossz a színvonala. Nincs fűtés, net, meleg víz, áram sokszor... Ezeket nem tudom, hogy miért nem értik meg, hogy ennyi pénzért, esetleg kicsit többért találok jobb albérletet, még ha messzebb is van a sulitól.

Nyáron akartam kicsit utazgatni, Balatonra menni a barátokkal, nem lehet, mert... És akkor itt jön valami kifogás.

Én ebbe a helyzetbe nem tudok belenyugodni, emiatt sokat is veszekszünk, mert nem értik meg, hogy én máshogy gondolkozom.

Idősebb szüleim vannak amúgy, anya 60, apa 70-en felül...



2017. márc. 17. 13:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
84%
amúgy kérdező, hol 40 ezer a koli? A legdrágább államis helyen is 22.000
2017. márc. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
PPKE, JÁK
2017. márc. 17. 15:42
 13/20 anonim ***** válasza:
20%
Az előző kérdésedben még Amerikába utaztál.
2017. márc. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
83%

A saját lábadra kell állnod,és akkor talpraesett embernek

fog látni mindenki.Ne gondold,hogy a továbbtanulás kötelező.Akár holnap el tudsz helyezkedni egy két műszakos állásba,ki tudod az albérletet is fizetni,és pénzed is marad.Nem itt kell sírdogálnod 20 évesen.

2017. márc. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
37%

Nálam azért kiverte a biztosítékot, hárman ugrálnak körbe egy egyetemistát és ő nyafog.


Egyébként tényleg túlféltenek a szüleid. Nekem is vannak egyetemista gyerekeim. Sokfelé mehetnek, csak tudjam, hol vannak. Nálunk szabály: a megélhetésre megkapják a pénzt: kaja, ruha, koli, vonatjegy; ha szórakozni akarnak vagy valami extrát pl vaweboard, arra megkeresik a pénzt maguknak. És ők nem nyafognak, ösztöndíjat szereznek, dolgoznak az egyetemen. Mivel nálunk több gyerek van, ennél többet nem engedhetünk meg magunknak.


Te is próbáld meg nyugodtan megbeszélni a szüleiddel, mit szeretnél, hallgasd meg őket is. Próbáljatok meg megegyezni. Ha valamire nem adnak pénzt dolgozz. Nem tudom, hogy álltok anyagilag, de a saját keresete felett mindenki maga rendelkezik. Majd te is a tied felett.

Értem, hogy nem várod el, hogy a szülésedet apukád állja, most azonban tanulj úgy, hogy ne is légy apád örökségére rászorulva, ha odakerülsz.


Neked is és a szüleidnek is figyelnie kellene a másikra. Neked sem csak jogaid vannak (utazgatni akarok, albérletet akarok), hanem kötelességeid is. Ha akarsz valamit dolgozz meg érte. Már nagykorú vagy. Függetlenséget akarsz? Tartsd el magad! Hidd el az se egyszerű eleinte. Albérletet akarsz? Keresd meg a különbséget és szerezz egyet!

2017. márc. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
50%
Ebből a helyzetből csak akkor szabadulsz ha nem szorulsz a pénzükre.
2017. márc. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
69%
Ha azt hiszed, hogy a kolinál kicsit drágábban találsz albit Bp-n, tényleg gyerek vagy.
2017. márc. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nehogy azt hidd, hogy változni fog bármi is, ha nem kérsz tőlük (vagy a nagymamádtól se) többet pénzt. Én is ezt hittem, aztán, mikor már önfenntartó voltam egy ideje, akkor jött az érzelmi zsarolás.

Az egyetlen, amit tehetsz, az az, hogy ha nem tudod velük megértetni az álláspontodat, akkor teszel rá nagy ívben, és élsz, ahogy neked tetszik. Megmondod, hogy a Balatonra mész, összepakolsz, elmész, és kész. Mit csinál, eléd áll és bezárja az ajtót? Vagy simán felhívod őket szerdán, hogy nem mész haza pénteken.

2017. márc. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Velem ugyanezt csinálják. (21/F) Ráadásul egyáltalán nem is idősek! (48, 49) Azt hiszik, hogy még mindig 3 éves vagyok. -.-"

Nagyanyám meg... Ha felhív, az első két kérdése: "Hol vagy?" "Miért nem otthon?" O.o

2017. szept. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Benedek5 válasza:
SZARD LE!!!!!!!!
2023. febr. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!