Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Szörnyen érzem...

Mit csináljak? Szörnyen érzem magam!

Figyelt kérdés

A szüleim minden apróságon fel tudják kapni a vizet.Pl.volt hogy egy 4-es miatt úgy leordított,hogy az valami hihetetlen.

Ha közös tanulás közben(este általában)ásítok egyet,akkor anyám már lehord.

Buszon összetapostak és csupa piszok lett a cipőm.Mikor anyám meglátta:

-Hol jártál ???

-Mitől ilyen ?Merre voltál,kivel ???

Pedig sehova sem járok el.Bent vagyok egész nap a szobámban és tanulok.

Apám azt mondja,semmit sem lehet rám bízni.Menjek szakközéppbe,nem való nekem a gimnázium(szinte kitűnő tanuló vagyok:/)

Anyám a felvételi pontszámaim miatt is földbe döngölt.

(60 pont lett)

Túl nagyok az elvárásaik felém,és nem értik meg hogy nem vagyok tökéletes.

Mindig csak szidnak mindenért.Ha kapok 5-öst akkor jól van.Semmi egyéb.Nem azt akarom hogy körbe ugráljanak,de ha egy 4-esért ordítanak,akkor miért ne kaphatnék dicséretet ?

Már a földön vagyok teljesen.Szomorú vagyok,nincs motivációm,nincs kedvem semmihez.A stresszbe már belebetegszem(szó szerint)

Alvászavaraim vannak,de le sem tojják.Nem tudok beszélni az emberekkel,de majd kinövöm.

Nem merek velük beszélni erről,mert úgyis csak leszidnának.Biztos valamelyik osztálytársamtól szedtem el.


Mit csináljak ?Hogy tudnék önbizalmat szerezni ?



2017. márc. 17. 17:55
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

13l


Az eddigi legdurvább amit mondtak nekem:

-Nem véletlen hogy senkinek sem kellesz kislányom !

2017. márc. 17. 18:08
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Sajnálom, hogy ilyenek a szüleid. Nem tudják, hogy többet ártanak vele, mint használnak. Ők még az a korosztály, akiknek fogalmuk sincs a lelki elváltozásokról, nem tudják elfogadni, hogy ez létezik, és rossz.


Szerintem megérné beszélgetned egy felnőttel, legyen az akár tanár, rokon, ismerős, akiben megbízol. Neked is jobb, hogy kiadhatod magadból, ami nyomaszt, és ki tudja, lehet, hogy mondasz valami olyat is, ami után el tud látni tanácsokkal. Ha esetleg ismeri a családotokat, lehet, hogy tudna a szüleidre is hatni.


60 pont az bőven átlag feletti, ami a középsulis felvételit illeti. Bár most már március van, és nem tudsz változtatni a sorrenden, remélem, mégis egy gimnáziumban kötsz ki, én is oda jártam. :)

2017. márc. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Jesszus... 13 évesen..."senkinek sem kellesz" azért ez nagyon erős... újabb példája hogy egy szülő, hogyan tegye tönkre a gyerekét... ismerek egy lányt akinek a szülei ugyanilyenek voltak, ő bekattant 15 éves korára, de szó szerint. állandóan megfelelési kényszere van, soha nem érzi magát elég jónak, rossz értelemben véve maximalista...szó szerint bekattant a lány.

Változtass valamit, merj szembemenni... mondd meg kő keményen, hogy szerinted szégyen az, hogy ennyire nem értékelik a teljesítményedet. nem könnyű egy négyest sem megszerezni, nyilván tanultál is a dolgozatra, mondd meg hogy tönkretesznek idegileg, mondd meg, ha ordítanak ordíts te is, merj ellent mondani, mondd meg határozottan, hogy attól, hogy most elmegyek és találkozok ezzel vagy azzal a barátnőmmel, vagy most megnézek egy filmet, attól még nem fogok lezülleni... sportolj, barátkozz, nyugodtan játsz még tanítás után a többiekkel a suliudvaron, vagy akármi, tájékoztasd persze őket, hogy ide vagy oda mész, de tények elé állítsd őket... dönts az életedről magad, arról, hogy a szabadidődet kivel töltöd, arról, hogy tanulás után mit csinálsz stb. persze tiszteld a szüleidet, ne beszélj velük csúnyán, tanulj továbbra is, és szerezz jó jegyeket, de néha kell egy kis kikapcsolódás, hiszen emberek vagyunk... mondd meg bátran, hogy igenis van saját véleményed, legyél határozott!!!!!!

2017. márc. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
82%
Szerintem ha változást akarsz elérni, akkor muszály beszélned velük. Mondd el nekik, hogy neked ez így rossz, és hogy ezek rosszul esnek neked. Sok olyat hallottam már, hogy a szülők nem törődnek a gyerekük lelkiállapotával, de ha érezteted velük, akkor egy idő után észreveszik, és változtatnak a hozzáállásukon, ha tényleg szeretnek téged. A 60 pont nagyon jó (tudom milyen stresszen mentél keresztül, mert én is idén felvételiztem), tehát ha kétségeid vannak azzal kapcsolatban, hogy normális-e, ha ezt a mértékű szidást rosszul viseled, akkor nyugodj meg, mert minden gyerek rosszul viselné ezt. Ha szólsz nekik, és ennek hatására sem érsz el eredményt, akkor ajánlom, hogy ha van lehetőséged menj el iskolapszihológushoz, vagy ami mégjobb lenne (akár pszihológus javaslatára) ha elmennétek családi tanácsadóhoz együtt. Nincs jogom bíráskodni senki fölött, de ha ennyire rosszul érzed magad, az egyértelműen a szüleid hibája. Mindenesetre szerintem mindenképp beszélj erről a szüleiddel, akkor is, ha emiatt leordítanak, mert nem látok rá esélyt, hogy észrevegyék a problémát, ha nem lépsz. Ha akarsz, nyugodtan írj, remélem segítettem. ( önbizalom szerzésre a legjobb, ha barátokat szerzel, vagy ha vannak, minél többet együtt vagy velük, szerintem)
2017. márc. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Osztálytársakkal nem tudok sehova sem elmenni,kikapcsolódás gyanánt.Nem engednek el,csak különórákra,sehova máshova nem mehetek.Azt mondják nem való nekem,meg féltenek.

Csak sajnos a belvárosban a sarki boltig nem találok el.Mindig úgy kellett valakinek velem jönnie,mert másképp biztos hogy elkallódtam volna.Nem ismerem a várost,és sajnos félek is tőle.


A válaszokat és az én kérdésemet is visszaolvasva a sírás keringet.Nem tudnék visszaszólni,mert akkor apám is ordítana,és talán meg is verne(kiskoromban kaptam pofont utoljára,de szerintem újra megtenné)

Olyankor is a asírás keringet.Ha megszólalok utána,akkor azonnal sírok.Ha lent eszek velük együtt,akkor a gúnyolódásuk miatt is könnyezek egyfolytában.Most is folyik a könnyem.Remélem nem látja meg senki :/


Csak ezeket tudom/szeretem csinálni:Olvasni,rajzolni,játszani(gépen),kutyázni.

Ezeken kívül nincs máshoz kedvem.Max dögleni a TV előtt mint egy majom,ahogy apám mondaná.


Sportolni próbáltam,de szinte mindent abbahagytam pár hónap után(mondjuk ugróköteleztem 2 teljes évig,de szétment a bokám és untam)

2017. márc. 17. 18:57
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
A szüleidnek értelmiségi problémái vannak. A saját butaságukat megbánták és azt akarják te okos legyél. De ezzel az a baj, hogy alapból buták és nem veszik észre, hogy undorító módon bánnak veled, és totál eltorzítják a fejlődésed ezzel a sok erőszakkal.
2017. márc. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

ha apám megütne, nagyon beolvasnék neki... milyen férfi már az ilyen, aki egy nőt megver..."ha hallgatnék rád, és olyan lennék mint te akkor én is beverném a gyerekem fejét... na én nem akarok ilyen lenni"... el lehet mondani szerintem a gyerekemnek értelmesen is, hogy a saját érdeke hogy jól tanuljon, bár ha nincs okom rá, nem is hangoztatom, ez tök természetes. tanul szépen, ha a barátnőivel délután beülnek a környéken fagyizni... mai világba annyira nem kéne, hogy ez akadály legyen... készít egy selfiet, a csajokkal, felnyomja úgyis snapchatre, én is látom, mindenki tudja mi újság van...vagy hétvégén mozizni...koradélután, vagy akár délelőtt...

Szó nincs arról, hogy éjjelre kimaradoznál, meg züllenél... de nekem szent meggyőződésem, évtizedes tapasztalatom, hogy sokkal jobban megy a tanulás, hatékonyabban, és lelkesebben csinálod, ha ki tudsz mozdulni egy kicsit.

sőt ha beléd fojtja apu a szót, én komolyan mondom elküldeném neki levélben... első sorba persze beírnám, hogy "szomorú, de odáig jutottunk, hogy rettegek tőled, féltem a testi és lelki egészségemet, de azért elmondanám, amit gondolok..."...azért csak van súlya annak amit valaki leír... tök máshogy hatnak így a szavak, pl egy veszekedés után... de valamit lépj, ne add fel, és az igazadat a legjobban azzal tudod bizonyítani, hogy a jövőben is eredményesen teljesíted tanulmányi kötelezettségeidet!!!(a kikapcsolódó programok mellett) :)

2017. márc. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem szeretek magamról,meg másokról képet csinálni.Nem is tudok XD

Semmilyen közösségi oldalon nem vagyok fenn,nem engedik.Ha lebetegszem,akkor emailben tudom max.megoldani,de úgy is kerülő úton,Meg kell kérnem valakit,hogy írjon már rá erre,meg arra és küldje már el az anyagot.Vagy valami ilyesmit kell mindig csinálnom,mert másképp nem megy.

Nem mehetek el a többiekkel fagyizni,sehova nem mehetek el.

Ennek ellenére anyám simán kinézi belőlem,hogy én eljárkálok(hogy mikor azt nem tudom :/)

Az utcán lefüstőlt egy pasas,és kicsit füstös lett a pulcsim.Na amint anyám megszállta(igen,szagolgatja a ruháikat),azonnal rámförmedt.

-Kislányom remélem nem cigizek !

-Nem ,csak lefüstölt egy pasas,te is mellettem álltál anya.

-PERSZEEEE !


Szóval ilyeneket csinál.Ha odaülök a géphez,és ő meglátja akkor azonnal már:

-Már 3 órája ott ülsz !

-Még csak most kapcsoltam be.

-Perszeeee !


A cigis dolgot is magyarázhattam napokig neki.Nem hisznek el nekem semmit.

Mindig csak a rossz dolgokat jegyzik meg.A többit le sem fogják.

Betegen is takarítok otthon(fürdőszoba,saját szoba,lépcső),meg elmegyek a sarki boltba,de ez senkit sem érdekel.Lázasan is elküldenek boltba,egye-fene.

Hugi meg otthon fekszik az ágyban és tvzik.Ő a szent,aki csak jót csinál.


Szóval van ám kivételével is.Kicsit olyan mintha véletlen csusszantam volna be,és utálnak otthon.


De azért utána játsszák a remek szülőt.Meg szidnak hogy mit húzom a szám.

2017. márc. 17. 22:04
 9/14 A kérdező kommentje:
*megszagolta
2017. márc. 17. 22:04
 10/14 A kérdező kommentje:
A javító átírt pár szót😥 Elnézést
2017. márc. 17. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!