Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szörnyen érzem magam, és nem...

Szörnyen érzem magam, és nem bírom bírom abbahagyni a bőgést már nagyon kiidegeltek, és bántani fognak. Mit tegyek most?

Figyelt kérdés
A szüleim erőltetni akarják hogy Jehova tanú legyek, ők NEM azok! Nem ismerik a Bibliát!Ma is el kellett mennek gyülekezetbe, ahol rosszul is lettem.Ezért anyám elhordott mindennek és haragszik amiért én nem éreztem jól magam és gyűlöl engem. Fontolgatom hogy elköltözzek itthonról, mert nem bírom idegileg. De addig is mit csináljak
2011. jan. 23. 12:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Szard le. Egyik füelden be, másikon ki. Senkire nem lehet ráerőltetni egy vallást, főleg egy ilyen fost, mint a Jehovás bohóckodás.
2011. jan. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha ők se gyakorolnak egy vallást, miért annyira fontos nekik, hogy te kövesd??

Nem vagyok vallásos, hiszek a vallás szabadásgban, de láttam egy dokumentumfilmet, ahol a sürgősségire bevittek egy idős házaspárt, akik Jehova tanúi voltak. A nő még eszméleténél volt, a férje kritikus állapotban volt, kiabáltak, hogy hozzanak több egység vért, mert el fogják veszíteni.

A feleség letépte az oxigénmaszkot az arcáról és erőtlenül kiabált, hogy nem kaphat vért a férje, mert ők Jehova Tanúi és nem szabad! A személyzet nem tudott mit tenni, aláirattak vele egy papírt, majd tétlenül nézték, ahogy néhány perc múlva elvérzett a férj.

Utána az orvos szomorúan mondta a kamerába, hogy ha kapott volna vért, biztosan felépül, mert a vérveszteségen kívül nem voltak annyira súlyosak a sérülései...

Később beértek a felnőtt gyerekek is (szintén JT), akik a holttest felett közölték, hogy Jehova ezt akarta, így lett...

2011. jan. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a dokumentumfilmet nem is a vallásokról, hanem a sürgősségi osztály munkájáról forgatták, csak pont a forgatás idején érkezett a házaspár, ezért sikerült lefilmezni a történetet.
2011. jan. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Mondd meg nekik, hogy nem értesz egyet Jehova tanaival, és inkább katolikus, vagy más egyházközösségbe akarsz járni. Ott vannak ifjúsági hittanok, jó a társaság.Ott jól fogod magad érezni, ha már mindenáron a hitre akarnak nevelni, ne a Jehovákat válasszátok.
2011. jan. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Beteg bunk0k!Hogy a f@szba kényszeríthetnek ilyesmire valakit?Ráadásul még csak nem is tagjai ennek az agymosó szektának.Miért pont oda akarnak zavarni Téged?Mi a kiváltó ok?
2011. jan. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Amint lehet költözz el! Az ilyesfajta szülői "szeretet" többet árt mint használ. Ők nem akarják hogy olyan legyél amilyen szeretnél, hanem azt akarják hogy olyan legyél amilyet ők akarnak. Ez veszélyes.
2011. jan. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%

én ezt nem értem, Kérdező, magyarázd már el.

miért akarnak olyasmire kényszeríteni, amit ők sem csinálnak?

valami nem stimmel ebben a sztoriban.

2011. jan. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?:O:O:O
2011. jan. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

nekem a szüleim azok és rám is akarták erőltetni, sokat beszélgettem velük erről, ne úgy állj hozzá hogy nem nem nem, inkább miért nem akarom ? csak próbáld meg összerakni magadban. én soha nem tudtam hinni Istenben, és mindig is olyan műnek tűnt ez az egész cucc, de néha elmegyek (magamtól) anyáékkal, amikor épp olyan előadás van, ami érdekel. ha azért nem akarsz menni, mert jajj az ünnepek, meg jaj de ciki a suliban stbstb, úgy nem is fogják engedni, hogy ne menj :)


egyébként ha ők nem jehova tanúi, neked miért kell annak lenned ?

2011. jan. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%

Ha még csak érdeklődők, akkor azt tudom tanácsolni amit én tettem annak idején:eljártam minden összejövetelre és figyeltem.Felírtam és megjegyeztem minden szót, ami azzal állt kapcsolatban hogy hogy kell/szabad viselkedni a gyermekeinkkel, szabad e erőltetni a gyülekezetbe járást, mit és hogyan csinálnak.Minden mozdulatukra találtam valamit, amit nem jól csinálnak.Igaz, senki sem tökéletes, de Ők ebben a hitben nőttek fel, ahogyan én is.Én viszont mindig is erőszaknak éreztem az egészet.Nem azt mondom hogy nem hiszek istenben, a nevét is tudom, de egyszer nagyon besokalltam, és azt mondtam, oké ennek vége.

Az lenne a jó, ha meg tudnád beszélni velük, hogy Te majd eldöntöd mit szeretnél csinálni.Mert ugyan apukádnak a főség elve alapján, figyelnie kell rád, hogy el ne kallódj, de ha Te azt mondod, hogy nem szeretnél Tanú lenni, azt ha törik, ha szakad el kell fogadniuk.

Vagy ha még esetleg nem vagy nagykorú, akkor kibírod azt a néhány alkalmat, úgy csinálsz mint akit érdekel, aztán elmész otthonról és egyszerűen meg sem hallod amikor erről beszélnek.

Az egyáltalán nem jó taktika, hogy ezért anyukád gyűlöl, mert akkor Ő nem tanult semmit így pedig feleslegesen jár el.Erre mondják hogy bort iszik és vizet prédikál.

2011. jan. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!