Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek velem a szüleim?...

Miért ilyenek velem a szüleim? Miért ilyen a családom? Szörnyen érzem magam! 17/L

Figyelt kérdés

Engem sosem becsülnek meg! Csak egy kis hülye csitrinek tartanak, akinek semmi nem megy, aki mindig mindent elront...Az elmúlt pár héten jártam kresztanfolyamra, hétfőn fogok vizsgázni. Hallottam, ahogy apa telefonált az oktatómmal: ,,Hát, remélhetőleg átmegy a vizsgán, mert az agyával nincs gond, de a forgalom...majd meglátjuk XD XD XD" . Miért van ez? Még sosem látott engem vezetni, de mivel nő vagyok, tuti h hülye, aki nem ért a vezetéshez, és akin csak nevetni lehet :'(

Egy másik dolog: orvos akarok lenni, ez az álmom. De a szüleim, főleg a nagyszüleim ezt szinte lehetetlennek gondolják, tudniillik csupán egy átlagos családban élünk, és az orvosira csak az elit járhat, vagy az, akinek a szülei is orvosok. Ráadásul a nagyszüleim szerint mivel én lány vagyok, ez tuti nem sikerülne:(

Ők akarják eltervezni az életem. Nem hozhatom meg a saját döntéseim? Nem engedtek még felvételzni sem a Krúdyba, ahol amúgy heti 6 óra biológiát tanulnak. Nem, nekem jó lesz a másik gimi is, hiszen én egy "átlagos gyerek vagyok, és LÁNY", nem kell nekem karrier! ÁÁ.

Ja és apa traktorozik, és majd belepusztult h 2 lánya született és nem fia. Át akarta volna adni a hivatását. Jól van, a fiúk "nem sikerültek", akkor majd az én férjem lesz az, aki traktorozni fog. Haha, csak gondolja! Az én férjem tuti nem fog beülni a traktorba, nem fogja összeolajozni, összekoszolni magát! Ha én orvos leszek, a férjemnek is legalább egy okos, értelmes embernek kell lennie, vagyis orvos, politikus, kórházvezető stb.

Miért baj ez? Nem támogatnak engem...nem értékelnek, pedig tényleg nem vagyok hülye, országos versenyeket is nyertem, de nekik ez nem jelent semmit. Nekem igen. Más az értékrendünk, mintha nem is a szüleim lennének!

Nem szeretem őket :'(


2011. júl. 1. 14:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
49%

Azért ne szállj el magadtól kisasszony. Nem attól leszel ember, hogy orvos, politikus vagy kórházvezető leszel. Ha így állsz hozzá, hogy büdös a kétkezi munka, akkor semmire sem viszed az életben. Alázat.


Az utolsó 10 sorig még majdnem megsajnáltalak, de utána kibújt a szög a zsákból, egy kényes, hisztis kis csitri vagy.

2011. júl. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 AtyeszLL ***** válasza:
60%

Mit lehet ehhez még írni?


Meg van a motivációd, hogy ne maradj (bocs!)paraszt.


A Te életed. Te döntessz!

2011. júl. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%
ha tanulni akarsz tanulj, de ne nézd le azt, aki kétkezi munkát végez, mert nem attól lesz valaki jó ember és okos, értelmes, mert mondjuk orvos ;) pláne egy politikus nem tartozik ebbe a körbe :D XD
2011. júl. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
58%
Nem szereted a szüleidet,és lenézed őket,akkor mit vársz cserébe?
2011. júl. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak csak annyi h nem vagyok hisztis csitri, ugyanis még a barátaim is megmosolyogják a szüleimet néha. Mindig ellenőrzés alatt akarnak tartani, mikor, miért, hova megyek. Ha orvos lennék, én tuti itt hagynám őket! Ha felnőtt leszek, engem ne ellőnőrizzenek állandóan! És ez nem hiszti, mert érdekes, hogy egy átlagos lányt nem ellenőriznek ennyire! Engem még buszra sem engednek felszállni, mindenhova kocsival visznek (nem mintha nem lenne kényelmes). De megvan annak is a szépsége h a barátokkal együtt hazajönni, elmenni valahová. Az már nagy kérés tőlük h mehetek-e az osztálytársakhoz? Nem értem őket. Miért ilyenek? Mit tehetek velük?
2011. júl. 1. 15:02
 6/24 anonim ***** válasza:
63%
A kommented és a kérdésed két teljesen különböző dolgot taglal, amelyek némileg ütik is egymást (egyszer az a baj, hogy átlagosnak tartanak, máskor meg az, hogy nem lehetsz átlagos).
2011. júl. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Most nem arról van szó h lenézem a kétkezi munkát végzőt! Én arról beszélek h én azzal nem szívesen foglalkoznék, amit szüleim szánnának nekem. Én orvos akarok lenni. Ja és a szerintem meg az egyértelmű h nem akarok túl nagy különbséget egy házasságban. És ez nem a lenézésről szól! Én nem veszekedést akartam szítani!
2011. júl. 1. 15:04
 8/24 anonim ***** válasza:
66%

Igazából mi a kérdés? 17 éves vagy, jövőre leteszed az érettségit, utána jelentkezel fősulira és elmész kollégiumba, majd orvos leszel pár év múlva. Ha ezt szeretnéd, hajrá. Tegyél érte, dolgozz meg érte!

Aztán majd vágd pofán a gyereked, akiért megteszel mindent, és 17 évesen azt mondja neked, hogy "nem szeretlek".

2011. júl. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
72%

Kemény munka lesz, de ne hagyd magad. Ok, nem mehettél abba a gimibe, ahová szerettél volna. Értelek. De attól még azt, ahová bekerültél, nyomhatod erősen, legyenek nagyon jó jegyeid, állj rá a biológiára, kémiára, versenyek, stb.

Nyári munka, gyűjtögetés, hogy ha nem támogatnák az orvosit később sem a szüleid, akkor magad is neki tudj vágni. Nem lesz egyszerű, nagyon kemény évek várnak rád, de ha ez az álmod, akkor ki fogod bírni, nem te lennél az első, aki megcsinálja. Hosszú távon kell gondolkodni, nem azon, hogy jaj de rossz most nekem, hanem hogy ha ezt most megcsinálom, akkor később sokkal jobb lehet az életem.

Nagyon sok szerencsét és mégtöbb kitartást kívánok neked!

2011. júl. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
72%

Sokan mondják, hogy ne nézd le a kétkezi munkát, igazuk is van, de én mégis meg tudlak érteni.Lehet azért, mert az én családomban is traktoroznak,meg földeken dolgoznak.

Őszintén elhiszem, hogy ki akarsz onnan törni.Nem tudok mást mondani, mint hogy legyél kitartó, szorgalmas, meglesz a munkádnak at eredménye.

Hogy témánál maradjunk: Ki mint vet, ugy arat.

2011. júl. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!