Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Fizetnétek a 19 éves...

Szülők! Fizetnétek a 19 éves fiatok kutyája költségeit?

Figyelt kérdés
a kutya az 80 ezer volt megvenni de ezen kívül rengeteg a költsége

2017. márc. 18. 11:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Ugyan nem vagyok szülő,de szerintem a 19 éves is nyugodtan bele adhat a költségekbe!

Ne mindent a szülő álljon,ha a gyerek akart kutyát a gyerek is gondoskodjon róla java részt!

Nálunk így volt/van

2017. márc. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Neki kellett 80 ezres kutya, tartsa is el, legalabb tanul nemi felelosseget.
2017. márc. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha a tizenkilenc éves- nagykorú "gyerek akarta a kutyát, ne várja el hogy a szülők fizessenek mindent. Ennyi idősen fel kell tudni mérni a későbbi költségeket, és nem szerezni olyan állatot aminek a tartási költségei gondot okoznak.
2017. márc. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Maximum ha veszhelyzet lenne, orvosi koltsegek. De eleve nem is engedtem volna, hogy penzert vegyen kutyat. Nem divatkellék a kutya, hanem erzo leny, tarsa az embernek.
2017. márc. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Én inkább örökbefogadtam volna. De ezt szerintem család szinten kellett volna megbeszélni, hogy mennyire fér bele a büdzsébe egy kutya.
2017. márc. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
35%

Igen. Jelenleg elsődleges dolga a tanulás (érettségi, jelentkezés egyetemre).

Majd ha dolgozik, akkor adhat bele a dolgokba, de akkor se fogom fontosnak tartani. Tegye félre, spóroljon, neki lesz rá szüksége az életben. Főleg, hogy azt a világot éljük, ahol csak a pénz, pénz, pénz számít.

Egy kutya eltartása nem kis feladat és nem kis pénz. Én ebből az anyagi részt vállalnám, a sétáltatást, gondoskodást pedig ő.

2017. márc. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%

Ha a kifejezett kérésünk ellenére vette, akkor kizárólag vészhelyzet esetén adnék pénzt, tehát ha állatorvosra kell.

Egyébként, amennyiben megbeszéltük a vételt, és ő is kiveszi a részét a költségekből, akkor igen.

2017. márc. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

Bár nem vagyok szülő de hasonló helyzetben vagyok mint te. Én 20 évesen vettem a kutyám külföldről. A szüleimnek beleegyeztek, nem volt gondjuk ezzel. Mivel a kutyát én akartam, ezért szerintem az a minimum, hogy én fizessem a költségeket. Persze néha beszállnak ők is, de nem várom el tőlük Ha elég feleősségteljesnek érezted magad, hogy vállalj egy kutyát és gondoskodj róla akkor amikor fizetni kell akkor is legyél az. Nem várhatod el a szüleidtől, hogy ők finanszírozzák minden költséged, de gondolom azt is elvárod tőlük, hogy amikor azt is ők fizessék amikor elmész nyaralni a barátaiddal.


Most 21 vagyok, egyetem mellett dolgozok és időm is van a kutyára.

2017. márc. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Én nem adtam volna pénzt kutyáért. Ha ő akarta akkor valóban ő költsön rá. Persze a kutyát sem hagynám éhezni, vagy ha gyógyszeres kezelésre kell a pénz és éppen nincs akkor persze adok rá, csak a kutya miatt mert szerencsétlen állat erről nem tehet hogy felelőtlen gazdihoz került, de az tuti hogy minden kiadást felírnék, és amint jövedelme lesz már adnám is oda a papírt hogy lehet szépen fizetni, akár részletben, akár teljes összegben, de nem hagynám annyiban hogy egy 19 éves "gyerek" megvett vagy vetetett velünk egy 80 ezer forintos kutyát és nem tud rá költeni, ez is egy felelőtlen húzás.


Persze abban az esetben ha én is szerettem volna a kutyát, de nem minden áron, de ugyan akkor nekem is kellett valamennyire akkor is meg egyeznék vele hogy felesbe én is állom a költségeket, de persze akkor ha esetleg a gyerek elköltözne csak akkor engedném hogy vigye magával a kutyát ha pontosan tudom hogy milyen körülmények közt lesz tartva.

2017. márc. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%
Ő akart drága kutyát? Ha igen, akkor természetesen nem szállnék bele, mivel nem én akartam. Persze mint írták, ha vészhelyzet lenne, akkor igen, nem hagynám szenvedni, de minden más esetben fizesse csak szépen. Ez a felelős állattartás.
2017. márc. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!