Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi pénzt költötök egy...

Mennyi pénzt költötök egy hónapban a kamasz gyereketekre?

Figyelt kérdés

A rezsin kívül.

Szóval különórák, benzinpénz, kajapénz, ha lány akkor manikűrös, fodrász, stbstb.


Hány éves?


2017. márc. 20. 10:21
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
55%
manikürös... még mit nem
2017. márc. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
61%

hát nekem még nem kamasz a lányom, de biztos nem nyalnám ki ennyire a s*ggét hogy még én fizessem hetente a körmöst meg a fodrászt stb :D


Én úgy oldottam meg hogy a zsebpénzt félretettem ezekre a dolgokra, amik nem szükségesek és én fizettem ki.

2017. márc. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
78%

Kamasz kimanikűrözi a maga kis kacsóját.


Benzinpénz? Azaz vettem neki egy autót és én tartom fenn, 18 év alatt? Nem.


Sok pénzt költök a családom minden tagjára, de ezt a kettőt nem.

2017. márc. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
91%

17 éves.

A menza havi 6 ezer körül, zsebpénz 2000, bérlet 1500, fodrász 3000, betét 2000, telefonszámla 2500-3000 közt. Tízóraira napi 300-at kap, de ezt sokszor elteszi, és itthonról visz. Dezodor 1500. Osztálypénz 1000.

Ez így kb. 26 ezer. Ha nagy ritkán barátnőkkel beül valahová, akkor kap 2-3 ezret. Bulizni nagyon ritkán jár (negyedévente kb), akkor kap egy ötezrest.

Ha ruha kell neki, szól, de nem ész nélkül vásárol, normál, átlag ruhatára van. 2-3 havonta kap ilyesmire 10-20 ezret (attól függően, mire van szüksége).

2017. márc. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
87%
uccsóval egyetértek, kb ennyi! /17 éves/
2017. márc. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
46%

kedves 3-mas válaszát egy kicsit javítanám.

Benzinpénz, igen. Ha vagy olyan helyzetben, hogy megteheted, és látod, hogy érdemes rá, és még szeretne is autót, akkor miért ne? Jogsit 17 évesen megszerezheti. Nekem alap lesz, ha akkora lesz a lányom, és szeretne egy autót, és persze megengedhetem magamnak, akkor szépen szétnézünk a használtak között (ha futná újra, ha nem, mert egy törödésigényes autót jobban megbecsül az ember fiatalon, mint amit csak kifizetsz, beleülsz és hajtod), ne legyen teljesen patent (legyen valami "patinája", valami egyénisége az autónak), de ne is essen szét a csajszi alatt, ha van valamennyi spórolt pénze erre, akkor megpótolom, ha kell, de ha úgy van, akkor megveszem neki, fenntartom, amíg nincs melója, és egy adott keretig tankolom is. Hogy miért? Mert nekem is volt fiatalon autóm (a mai napig megvan, tizenakárhány éve, és nagy becsben tartom), éltem vele, és nem visszaéltem vele, egy romhalmazként vettem, majd szép lassan feltámasztottam, volt mivel foglalkoznom, volt mibe ölnöm a suli mellett melóval keresett pénzt (nem bulira, piára ment a lóvé), függetlenedni is segített, nem kellett az utolsó buszra sietni stb, faterék is nyugton voltak, hogy legalább nem iszom a buliban, mert tudták, hogy nálam ez alap, ha vezetek, akkor egy kortyot se, és nem utolsó sorban meghozta az önbizalmamat az autó (igen, nekem sajnos kellett hozzá). Ja, faterék válláról is levette azt a terhet, hogy esetleg őket ugrasztanám, hogy jöjjenek értem valahova. Arról nem is beszélve, ha nem muszáj, akkor ne tömegközlekedjen (elkap valamit, kirabolják stb). Szóval igen, ha megteheted, és megérdemli, akkor hasznos a gyerek segge alá egy autó (hangsúlyozom, nem egy luxushintó, hanem egy négykerekű bódé, amivel eljut A-ból B-be ha kell, valamennyire védve van a többi marhától a forgalomban, és nem ázik el benne). Ha ész érvekkel átgondolod, és nem luxuscikként nézed az autót, hanem használati tárgyként (nekem ennél többet jelnt AZ AUTÓM, de ezt hagyjuk), akkor talán átértékeled a véleményedet.

2017. márc. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
ki szamolja?
2017. márc. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Janka néni ***** válasza:
69%

17 éves, vannak rendszeres havi kiadásai: telefon 5.000.-, körmös, fodrász 3-3000.-, bérletek 4.000.-,verseny/edzés 12-15.000.- (de ez extrém, elismerem), zsebpénz 13.000.- (a családi pótlék az övé, az ő számlájára is megy).

Most lesz jogsija, kap egy üzembiztos autót, mivel most sok gond és költség a közlekedése az edzései és versenyei miatt.

Évente 10.000.- az egyesületi díj, 12.000.- a sportorvos.Az állattartás és az állatorvosi költségeket nem mondom, mert a kérdező egy átlagos kamaszra érti a kérdést.

Ruha, cipő egyebek átlagos forrásból, de azt én veszem. Ő skót, venne egy farmert meg egy pólót egész tanévre.

Bulizni ritkán jár, akkor a zsebpénzéből állja.

Tízóraira heti 2.500.- megy el. A barátainak szokott venni szülinapi stb. ajándékot 500-1000.- Ftért/koponya, ebből lehet évente (az osztálykarácsonnyal együtt) max. 15.

Biztos felmerül még más is, de így hirtelen, ez nekünk ennyi.

De szerintem ezt sem lehet egymáshoz mérni, annyi mindentől függ.

Az én lányom, ismétlem, egy skót, az minden pénzét beosztja, megy a bankba a számlájára,amit összerak. Néha van egy-két átlagon felüli igénye, amit finanszírozni kell. De az is nagyrészt a fogathajtáshoz kapcsolódik, tehát más kategória.

2017. márc. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
84%

És azt hittem engem kényeztetnek el...


Rezsin kívűl

Főtt étel itthon, nasik amiket hoznak (ha ehetek belőle), üdítő

Elvivős kaja (zsömle,felvágott)

Bérlet

Internet

Különórákra nem járhattam mert drága (de mentségemre szóljon hogy van nyelvvizsgám és megtanultam gitározni és rajzolni egyedül, ha nem ment egy tantárgy felsőbbévessel tanultam)

Egy évig volt TV adás de lemondtam róla

Telefon évente 1x töltés (sim kártya miatt)

Ha utazom vonatjegy (max 500forintig)

Nincs zsebpénz

Ha bármi költségesebb dolog kell dolgozom

Ha 2000 alatt van, alkalom adtán kaphatok rá pénzt,kisegítést


Jövőre költözöm el. Tavaly érettségiztem. De ez csak személyes, van olyan család barátja akiknél a fiú hetente 10ezret elmekizik. Mindenki annyit költ a gyermekére amennyit tud.

2017. márc. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

*azért meg kell dolgoznom

bocsi :)

2017. márc. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!