Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi pénzt költötök egy...

Mennyi pénzt költötök egy hónapban a kamasz gyereketekre?

Figyelt kérdés

A rezsin kívül.

Szóval különórák, benzinpénz, kajapénz, ha lány akkor manikűrös, fodrász, stbstb.


Hány éves?


2017. márc. 20. 10:21
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
76%

Én anno mindenre kaptam pénzt. Ha kellett akkor fodrászra, körmösre, ruhára, cipőre, bulira.

És ennek ellenére nem lettem egy elkényeztett, nagyképü p.csa.

Most 25 éves vagyok. Amióta külön élek mindent magamnak fizetek, persze néha megveszik nekem amire szükségem van.

Tudom ezért le leszek pontozva mert ezen az oldalon az ilyeneket nem viselik el az emberek.

2017. márc. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 papagenou ***** válasza:
21%

9-es. Megmentetted a generációt a szememben. Köszönöm :D (olyan idős még én sem vagyok, de egyre gyorsabban változnak a szokások)

én sem kaptam annak idején semmit. osztálypénzen kívül telefonom kb 3havonta kapott egy feltöltést amíg nem járhattam diákmunkába, azután magamnak fizettem mindent. Ruha nagyon ritkán, az is főleg turiból. kaját mindig otthonról hordtam, suliba gyalog jártam, kell az a napi egy óra séta.

2017. márc. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Átlagos hónap, plusz kiadások nélkül, 17 éves lány:

Zsebpénz: 5 ezer

Tízórai: Heti ezer

Ruházkodás: Ha megyünk vásárolni, 2-3 havonta, akkor kap, amire szüksége van. Nincs sok ruhája, de jó minőségűek, sokáig bírják. Igyekszünk leárazásokon, akciósan vásárolni.

Szórakozás: Szinte minden pénteken eljár, de nem discoba, így a költségek se magasak. Barátokkal zenélnek, kártyáznak, főzéseket tartanak, vagy beülnek egy kulturáltabb kocsmába. Ezt a zsebpénzéből fedezi, de alkalmanként kap rá egy ezrest.

Szépségápolás: Karácsonykor betáraz ezekből egész évre. /Parfüm, tusfürdők, stb./ Sminkcuccokat a zsebpénzéből veszi, műkörmösnél életében nem volt, fodrászhoz évi 2x megy. Általában, ha van valamilyen alkalom, pl. esküvő a családban, akkor már a hajvágást is letudjuk egy kalap alatt, tehát nem havi tétel.

Sport, különórák: Heti 1x matektanárhoz jár, ez 1500 forint. Sportolni futni szokott a sportpályán, ez ingyen van, sportcuccok a decathlonból, olcsón, ajándékpénzből. Ezen kívül gitározik, egy barátjához jár, ami ingyen van, cserébe korrepetálja őt németből.

Telefon családi csomag, kb 2000 forint az ő része havonta.

2017. márc. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
84%

Sosem számoltam.

Kap ruhát, cipot, amikor szüksége van rá, van mit ennie, édesség és chips is, van pénz a telefonján, megapixeles mindent, amire szüksége van. Nincs kulonoraja, teljesen feleslegesnek tartom, nincs benzinpenz, biciklivel jár, nincs kajapenz, itthonról viszi az ételt, nincs manikűros. Fodrászhoz akkor megy, amikor én, kB 6 hetente. 13 éves.

2017. márc. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Megapixeles. ... Az eszem megall, miket hoz össze a telefonom 😂😂😂Meg kap mindent akart lenni
2017. márc. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
37%
Havi 40 ezer Ft zsebpenz, ebbol eszik az iskolaban is. Az egyeb koltsegeket nem szamoltam, ami fix az a kulonora hetente, az 5 ezer Ft. Ezek az allandok.
2017. márc. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
94%

#6

Nem kezelem luxuscikként az autót (3-as vagyok). De 18 év alatt ezt a használati tárgyat nem kapja meg, ui. megszerzi a jogsit 17 évesen, és 18 éves koráig nem vezet egyedül.

Valamint nem kap egy dobozt, amivel elmegy egyik helyről a másikra és nem esik szét, mert egy rutintalan, kamasz vezetőt pláne kiváló töréstesztű autóba engedem csak beülni, jobban, mint a családom többi tagját.


Ez nem pénz kérdése, nagyon nem.

2017. márc. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
10%
15 évesre,3500ft diák bérlet,ha lefogy pénze telefonrol akkor feltöltöm ,van mit ennie ,nasi is akad,kap ruhát ha kinőte vagy kevés van.ha kell mert kinöte vagy évszak váltás van kap cipőt,szandált stb .
2017. márc. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Rám apukám költ kb.ennyit:(elvált szülők gyermeke vagyok)

Telefon 3000 ft

Kaja: 4000 ft (iskolába csak)

Osztalypenzt nem fizet.


Anyukám:

Fodrász:1800

Kaja:2000


Nővérem:

Ruha:5000-8000(de csak akkor ha nagyon szükség van ra olyan félévente)


Mamám:

Kaja: olyan havi 10.000 mindennel egyutt(liszt, so.. Stb)

Egyéb:3000(tusfürdő.. Stb)

Nem jut eszembe tobb.

2017. márc. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok. A mamamnal a havi 10.000 úgy kb.mindenkire vonatkozik a családban szoval abbol az en részem olyan 3000
2017. márc. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!