Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha számomra...

Mit csináljak, ha számomra kellemetlen, hogy az anyám terhes?

Figyelt kérdés

Tegnap mondták el, még mamáék is meglepődtek. A nagybátyám azt is hitte, hogy viccelnek...

Anya 41 éves, a nevelőapám 49. Már van egy 4 éves és egy 2 éves gyerekük. Erre most közlik, hogy ikreik lesznek.


De anya teljesen megváltozott a gyerekek miatt. Mellettem nem volt lelakott, folyton mentünk ide-oda, törődött a külsejével, sportolt. Úgy nőttem fel, hogy ő volt a példaképem, olyan akartam lenni, mint ő. Most pedig már inkább szégyellem, a féltestvéreim teljesen "leamortizálták" úgymond. Nem jár sehova, vagy otthon főz/takarít/tévézik, vagy az óvodába van, vagy bevásárol... Komolyan, neki már az a kiruccanás, ha péntekenként elmegy a Tescoba és a Sparba.

Nem foglalkozik magával, mert "neki nincs ilyenre ideje" és teljesen egy melegítőnacis, 4 fal között élő anyuka lett belőle.

Előre félek, mi lesz vele még plusz két gyerekkel...


2017. márc. 20. 10:58
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos ezzel mast nem tudsz, csak elfogadni. Ennyi idosen ennyi gyerekkel nem fog valtozni.
2017. márc. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem így marad. 5 gyerek keményen leszív egy nőt. Lehet picit túlvállalja magát.Szégyellned azért nem kellene a külseje miatt. Javasolnám,hogy néha segíts be neki,míg egy kis időt magára szán,de valószìnű,hogy erre egy idejeig nem lesz igénye.
2017. márc. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
86%
neki ez biztos jó, ha most még bevállal két gyereket.
2017. márc. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
39%
Ha most itt olvasná anyád írásod, ő azt szégyellné -joggal!-, hogy itt siránkozol ahelyett, hogy neki segítenél!
2017. márc. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 A kérdező kommentje:
Külön élek tőlük, egyetemista vagyok. Meg valaki ne azért vállaljon már több gyereket, hogy "majd a nagy úgyis besegít".
2017. márc. 20. 11:19
 6/69 anonim ***** válasza:
84%
Ha látod a gondot akkor miért nem segítesz neki néha? Nem azt mondom hogy mindig mivel nem te vállaltad a gyerekeket, de segíthetnél neki heti 1 nap, mikor ő elmehetne programozni te meg vigyáznál a gyerekekre. Vagy megszervezni hogy valamelyik nagyszülő vigyázzon rájuk te meg elrángathatnád vásárolni, fodrászhoz . Neked is jó lenne mert gondolom hiányzik a régi idő mikor mászkáltatok együtt. Vagy megfűzni a nevelőapádat hogy ő vigyázzon rájuk és úgy mennétek. Anyagilag ha belefér, akkor heti 1-2 órára bébiszitter is sokat segítene anyukádon. Találj ki valamit és rángasd ki ebből az állapotból. segíts neki.
2017. márc. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 A kérdező kommentje:

Mondom neki, folyamatosan.

Hogy jöjjön el velem tornázni, futni, vásárolgatni. Mindenhova hívom, a válasz az, hogy fáradt, nincs ideje és ha van egy szabad órája, akkor inkább lefekszik pihenni.

2017. márc. 20. 11:21
 8/69 anonim ***** válasza:
20%

Az megfordult a fejedben, hogy esetleg segíthetnél neki, vagy a kakás pelenka már büdös neked? De persze nem is feltétlenül a tesóiddal lehetne napi 1-2 órát foglalkozni, elmehetnél helyette bevásárolni, takaríthatnál, hogy kevesebbet kelljen neki és akkor talán lenne energiája elmenni otthonról.

Amúgy meg semmi közöd hozzá, pláne nem kell emiatt "kellemetlenül" érezned magad. Ha úgy érzed, olyan felnőtt vagy, hogy ítélkezhess, akkor segíts is be neki.

2017. márc. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
30%
Talán segítened kéne neki, hogy tudjon egy kicsit magával is foglalkozni. Nem tudom hány éves vagy, de biztos egy csomó mindent meg tudnál már csinálni, amíg édesanyád foglalkozna magával. Azt pedig csak mellékesen írom le, hogy igazán szomorú, hogy inkább szégyelled az anyukádat, minthogy segítenél neki, hogy formába hozza magát.
2017. márc. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 A kérdező kommentje:

Utolsó két válaszoló, nektek amúgy megy a szöveg értelmezése?


21 éves vagyok, nem élek otthon. Tehát nem tudok minden délután a gyerekeikre vigyázni, mert van saját életem.

2017. márc. 20. 11:24
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!