Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha számomra...

Mit csináljak, ha számomra kellemetlen, hogy az anyám terhes?

Figyelt kérdés

Tegnap mondták el, még mamáék is meglepődtek. A nagybátyám azt is hitte, hogy viccelnek...

Anya 41 éves, a nevelőapám 49. Már van egy 4 éves és egy 2 éves gyerekük. Erre most közlik, hogy ikreik lesznek.


De anya teljesen megváltozott a gyerekek miatt. Mellettem nem volt lelakott, folyton mentünk ide-oda, törődött a külsejével, sportolt. Úgy nőttem fel, hogy ő volt a példaképem, olyan akartam lenni, mint ő. Most pedig már inkább szégyellem, a féltestvéreim teljesen "leamortizálták" úgymond. Nem jár sehova, vagy otthon főz/takarít/tévézik, vagy az óvodába van, vagy bevásárol... Komolyan, neki már az a kiruccanás, ha péntekenként elmegy a Tescoba és a Sparba.

Nem foglalkozik magával, mert "neki nincs ilyenre ideje" és teljesen egy melegítőnacis, 4 fal között élő anyuka lett belőle.

Előre félek, mi lesz vele még plusz két gyerekkel...


2017. márc. 20. 10:58
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
67%
Uhh, kozben irtak paran...15-osnek szantam!
2017. márc. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
77%
Láthatóan már a meglévő kettővel sem bír, erre még két kisgyerek...Hát, nem irigylem, de ha nagyon tenni akart volna ellene, megvolt rá az esélye, sőt, ha már beütött a krach, utána is mérlegelhetett volna, hogy kell-e ez neki. Hagyd békén. Aki magán nem akar segíteni, azon te sem fogsz tudni. Esetleg beszélhetsz vele, hogy attól még, hogy Te már egyetemre jársz, te is a gyereke vagy, néha veled is foglalkozhatna, te is igényelnéd a társaságát, csak másként, olyan módon, ami neki is kikapcsolódás lenne.
2017. márc. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem NEM a kérdező dolga pelenkázni, meg etetni, mikor nem ő vállalta! a plusz gyerekeket!

Mindenki szüljön annyit, amennyit EGYEDÜL is képes 8enne) ellátni.


Kérdező: nem élsz otthon, nincs dolgod vele. Az, hogy anyád megibbant, nem a te bajod, te a saját! életedre koncentrálj.

2017. márc. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
76%
Aki nem akar gyereket az védekezik. Ők akartak. Még jobban le fog amortizálódni. Ő dolguk.
2017. márc. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 A kérdező kommentje:

# 24

Nem igazán értem, te ezt miből szűrted le... :D

Nem kell körülugrálnia, nem szorulok rá. De már nekem ciki, hogy a melegítő lett az utcai viselete is, a sminkelés kimerül nála a szempilla spirálozásban és jobb napokon a színezett ajakápolóban. Komolyan, legutóbb mentünk étterembe mamáék évfordulója miatt, de ahogy kinézett, az még nekem is kellemetlen volt.

A gyerekek pedig nem cukik, hanem rosszak és neveletlenek. Nem véletlen, hogy sehová nem akar velük menni, mert mindenhol az ordítozás és a fesztivál megy.

2017. márc. 20. 12:24
 26/69 anonim ***** válasza:
44%
A többi válaszolóval ellentétben én nagyon is megértem az aggódásod anyukádért sőt, még azt is, hogy ez neked kellemetlen. Az élet rendje az volna, hogy lassan a te gyerekedé legyen nála a főszerep, nem az, h újra anyává váljon. Manapság trend a szülés 40 felett és a nagycsaláddá válás 40 körül. Ám attól, h valami egyreinkább terjed és elfogadott, még nem biztos, h jó is. De ez csak az é magánvéleményem. Hogy a konkrét kérdésedre ("Mit csináljak, ha számomra kellemetlen, hogy az anyám terhes?") is válaszoljak: Semmit! Se ellene se mellette nem kell tenned semmit. Ez egy olyan dolog, amit el kell fogadnod, amivel meg kell barátkoznod és aztán együtt kell vele élned. Ha jól fogod fel, még jól is elsülhet, ami a te oldaladat illeti. De hogy anyukád az elkövetkező 15-20 évben még 0/24 leharcolt lesz, az borítékolható :-(
2017. márc. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
85%
Amikor te születtél, 20 évvel fiatalabb volt, és egy gyerek volt. Persze, hohy megviseltebb most...
2017. márc. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
58%

Ja, hogy neked ciki lesz a saját anyád, ha nem sminkeli magát...

Semmi közöd hozzá, anyád nem neked panaszkodik, egyszerűen ha életképtelen vagy még a fodrászhoz is egyedül menni, akkor jegyzi meg, hogy nem megy, mert erre nincs ideje. Mert az nem a te dolgod, hogy elrángasd őt. Mi van, ha nem akar fodrászhoz menni? Mi van, ha nem sminkeli magát? Mi van, ha melegítőben ugrik le a boltba? Semmi! Ezek csak neked, felszínes ...csának számítanak. Ne kapd fel a vizet, ha ezért képes vagy cikinek érezni anyádat, akkor nem vagy több, csak egy...csa.

2017. márc. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
70%
28. Értem, és szerintem a kérdező is. naná hogy így van. És ezen az segít, hogy most, 20 évvel idősebben és 20 évvel fáradtabban vállal még kettőt?
2017. márc. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 A kérdező kommentje:

#29, nálad szerintem komoly gondok vannak, mint fejben, mint szövegértésben...

De, nekem (is) panaszkodik. Plusz mamáéknak, a barátnőinek, a nevelőapámnak, a szomszédoknak. Nem vagyok életképtelen egyedül menni a fodrászhoz, vagy a szépségszalonba, nem ezért hívom magammal. Sajnálatos, hogy neked azonnal ez jut eszedbe...


Nem vagyok felszínes, de tudom, hogy egy ünnepi vacsorára nem megyek oda kinyúlt kardigánba és sportcipőben. Vagy hogy szülői értekezletre sem megyek oda az óvodába olyan kinézettel, ahogy más a házból sem lépne ki. Mert elég kellemetlen, mikor az egyik barátnőm megkérdezi, hogy mi történt anyukámmal, beteg-e, mert múltkor annyira megviseltnek tűnt (ovistársak a gyerekek).

2017. márc. 20. 12:39
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!