Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha jól tanulok, jobban is...

Ha jól tanulok, jobban is bánnak velem a szüleim pénzügyileg?

Figyelt kérdés

havi zsebpénz: 1200 Ft, amivel nem vagyok megelégedve, viszont nagyon jól tanulok, a 7. második féléve már számít a továbbtanulásba, szóval eldöntöttem, hogy most belehúzok, eddig jó volt, csak 4-es, 5-ös jegyeim voltak, aztán volt egy kis szünet, most pedig sztem valami egyéni rekordot döntöttem, hogy egymás után 6-szor csak 5-öst kaptam (ezek között voltak témazáró nagydolgozatok is). Szóval most is van 2 időpont, amikor dolgozatot írunk, és arra is szeretnék tanulni. Csak nekem, valamiért nem ,, elégít" ki engem, hogy ha sok 5-öst szerzek, akkor jobb esélyem van továbbtanulni. Kell még valami... és én a pénzre gondoltam. Vagy legalábbis, nemcsak a pénzre, hanem arra, is, hogy a szüleim vesznek nekem dolgokat. Szóval feltételezzünk egy olyan helyzete, hogy vegyes jegyeim vannak (3, 4, 5) és vagyunk egy boltban és szeretném azt a dolgot megvenni, pl egy film DVD-t, ez az egyik feltételezés. A másik az, hogy vagy 10-szer, egymás után 5-öst szerzek, és mindenből szinte kitűnő vagyok, és már otthon sincs semmi magatartási gondom (nem hülyéskedek, nyavalygok stb.) és elmegyünk vásárolni, és én mondom a szüleimnek, hogy vegyék meg nekem (ugyanazt) a film DVD-t. Kérdés: van-e esély rá, hogy a második feltételezésnél megveszik nekem a játékot? Tudom, hogy ehhez a szüleim gondolkodását ismerni kéne, hogy megmondjátok, de e nélkül, saját tapasztalattal mit mondtok?


A válaszokat előre is köszönöm!

Ti is mondhattok ilyen sztorikat, mert kiváncsi vagyok. :)



2017. márc. 22. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Beszéld meg velük,hogy nekik megérné -e,ha a jobb jegyeket így honorálnák.

Mellékesen megjegyzem,hogy 1, magadért tanulsz, 2, lehet nem tudnak többet adni.

Hülyeségre felesleges költs,full ingyen bármit letölthetsz torrent oldalakról.

2017. márc. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Te most komolyan azt akarod, hogy több pénzt adjanak mert általánosban jobban fogsz tanulni ? Fiatal vagy még és rá fogsz jönni, hogy ez nem így működik.
2017. márc. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
Nem hiszem, hogy azert kapsz ennyit, mert csak. Ha tudnanak, biztos adnanak tobbet is, mivel, valljuk be, semmire sem eleg az az 1200ft. Ha nem tudnak tobbet adni, akkor akkor sem fognak tudni, ha csillagos hatos leszel.
2017. márc. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Én tudjátok mit mondok. Sosem kaptam zsebpénzt, nem is kértem a szüleimtől. Alapból 4-5 tanuló vagyok, és én nem azért tanulnék a helyedben, hogy kapjak pénzt a szüleimtől, hanem azért, hogy az életben elérjem a célomat, megvalósítsam. Persze kell hozzá pénz, és valóban 1200 ft nem túl sok, de ráérsz te még a pénzen gondolkodni(szerintem). Elsősorban vegyenek fel egy fantasztikus iskolába és majd el tudsz menni diákmunkára nyáron,ha már betöltötted a 15-öt. Ne mindig a szüleidtől kérj!

Ez az én véleményem. Ne csak azért tanulj, hogy adjanak pénzt a szüleid! Tanulj a saját érdekedben, hogy a későbbiekben eltudj helyezkedni egy nagyon jó szakmával. Hát nem elég neked, hogy eltartanak kajával, ruhával stb. De te még többet akarsz?

Én fél évente megelégelném egy 3000 Ft-tal simán, ha a helyedben lennék és annyira szeretnék zsebpénzt, nem hogy havonta!

2017. márc. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
Te is elég pofátlan gyerek vagy. Mi az, hogy nem vagy megelégedve ? Örülj, hogy kapsz egyáltalán zsebpénzt. Nem lenne kötelességük adni. Attól pedig ne kelljen elájulni, hogy általánosban jól tanulsz. Egyrészt ez minden nem fogyatékos és / vagy lusta gyereknek megy. Másrészt neked a tanulás a munkád.
2017. márc. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem a szüleidnek tanulsz.
2017. márc. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Ilyen egyszerű nem az ő érdekük hogy te jó tanuló vagy e hanem csak a tiéd ők már elvégezték az iskolát (remélem :D)

Saját dolgod hogy mit akarsz elérni az életben...

Mivel kiskorú vagy az a kötelességed hogy tanulj... Aztán hogy dolgozz és ellásd a majdani családod....

Nem hogy orülnél hogy évi szinten összejön majdnem 15 ezer forint

2017. márc. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
43%
Hát én nem adnék neked több pénzt érte. Gyerek vagy, az a dolgod hogy tanulj.
2017. márc. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

Az a dolgod, hogy tanulj, és képességeidnek megfelelően kihozd magadból a maximumot. Nekik meg az, hogy dolgozzanak és eltartsák, fenntartsák a családot. Nagyon nem jó hozzáállás, hogy azt akarod, hogy ők motiváljanak téged azért, ami természetes. Te mivel motiválod/jutalmazod anyádat, hogy minden nap van mit enni? Vagy hogy van fűtés és melegvíz?

Azért kell a lehető legjobban, a képességeknek megfelelően kihozni magadból a maximumot, hogy nyitott tér legyen előtted, amikor majd szakmát kell választani és a továbbtanulásról kell dönteni. Azért, hogy oda mehess tovább, ahova szeretnél, amihez kedved van, és nem oda, ahova be tudsz jutni az eredményeiddel, vagyis, hogy ne kapáld el a jövődet már ilyen fiatal korban azzal, hogy rosszabb tanulmányi eredményed van, mint ami a vágyott szakhoz kell. Motiváljon ez!

2017. márc. 23. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Lepontoznak majd de fiam minden 5ös után 100ft ot kap. Most másodikos.

Beszéld meg velük, az iskola a munkád fizessenek érte :)

2017. márc. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!