Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A Szüleim válnak apa pedig...

A Szüleim válnak apa pedig barom módon akar anya ellen fordítani (? ) segítség!

Figyelt kérdés

A szüleim váló félben vannak,szerencsére nem húzzák vonják az anyagiakat. Mindenben megegyeztek,csak abban nem hogy ki a szemét. Anya szerint apa a felelős mindenért,apa szerint meg anya. Ha össze találkoznak (bárhol) mindenen összevesznek. Tegnap ezt a Tesco-ban tették meg,rengeteg ember nézte a gyerekes hülyeségüket.


Elég gáz hogy azért ordibáltak mert apa szerint anya túl sok pékárut vett és nem egészséges nekünk (itt inkább ránk,a gyerekekre értette)(mamáméknak is vittünk belőle és alapból úgy indultunk el hogy nekik is veszünk vmit)


A biztonsági őr vitte őket ki. Én bent maradtam,távolról figyeltem az eseményeket,nem akartam a középpontba kerülni.


Mind ketten tudják hogy a tesómnak (8) és nekem (13) mik a gyengéink,mivel lehet minket megfogni,mit szeretünk mit utálunk stb. és ezt ki is használják. Vagyis hogy pontosabb legyek csak apa teszi ezt. Nem tudom miért nagyon szeretjük mindig is jó apa volt.


Ma eljött hogy meglátogasson minket mert egy hete nem volt. Be volt jelentve,mindenki tudott róla.

Szóval a tesómmal jót játszottak,olvasott neki könyvből és együtt tanultak. Velem sokat beszélgetett és jó volt látni hogy anyával is tök normális és hogy a tegnapi dolog szinte el lett felejtve.


Aztán mikor keten maradtunk a szobámban megkérdezte hogy tudom-e hol vannak most 4 hetes hovawart kölykök.


/Mindig is szerettem volna egy hovit,az álom fajtám. kutya mániás vagyok,azon belül is hovawart mániás. Nagyon szeretnék egyet,már 9 éves korom óta,de anya nem engedte mert nem nagyon szereti a kutyákat,apa meg olyan "tartózkodom" véleményen volt./


Mondtam hogy persze hisz minden hovawarttal kapcsolatos dolgot tudok. A Pusztai-Pandúr kennelnél.


Ebben a pillanatban leesett. Ránéztem,szerintem ragyogtak a szemeim,nagyon fellelkesültem. Azt mondta egy feltétel. Ha az ügyvédnek azt mondom hogy nála szeretnék lenni,anyát nem találom megfelelőnek és hogy sokszor vert minket. Ekkor tudtam meg hogy van ügyvéd meg hogy a válás mégsem annyira megegyezéses.


Mondtam hogy kizárt,inkább majd 18 éves koromban saját pénzből megveszem a kutyát de ő bármivel is próbálkozik semmivel nem vehet rá hogy hamisan tanuzzak anya ellen. Közöltem vele hogy nem beszélek vele (mármint apával) többet,menjen ki és hogy ekkora férget nem láttam. Valahogy életemben eddig ekkor voltam a legőszintébb.

Elég mérges lett de lehiggadt,bocsánatot kért,megkérte hogy ezt ne mondjam el senkinek. Azt mondta hogy ad 3 hetet addig még meggondolhatom magam. De ha szólok hogy az ő oldalára állok abban a pillanatban felhívja a tenyésztőt. Azzal kiment. Többet nem beszéltem vele.


Mit tegyek? Mondjam el anyának? Mivel védhetem ki az ilyesfajta "támadásokat"?


13/l



2017. márc. 22. 19:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én elmondanám.
2017. márc. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
3%
Nézd kislány, ha egy kapcsolat elromlik, abban mindkét fél hibás. Azért írd jóvá apádnak, hogy ezek szerint ő is szeretne napi szinten résztvenni a gyerekei nevelésében, de tudja, hogy a hazai bírósági gyakorlat a kiskorúakat az anyának ítéli oda. Ezek szerint anyád is erre alapoz és szeretné apád életét megkeseríteni azzal, hogy havi jövedelmének a felét megkapja apádtól, holott eloszthatnák a gyerekeket is, egyik héten itt, másikon ott.
2017. márc. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Hát a te apád sem egy jellembajnok , se jó példa a gyerekeinek .

Igazi buta proli

2017. márc. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
99%

Egy kutyával (már bocsánat) akar téged megvásárolni


Mond el amyádnak ilyen a világban nincs amit ő akar csinalni

2017. márc. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
El kellene mondanod anyukádnak. Amit apud csinál, az aljas.
2017. márc. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

2-es: kíváncsi lennék, NEKED hogy tetszene, ha hetente kellene ide-oda költözni, mert ez azért nem igazán jó dolog.

Emellett ha a kérdezö apja ilyen módszerekkel akarja a gyerekeit megvenni, akkor az azért nagyon nincs rendben.

2017. márc. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
98%

Nagyon erett gondolkodasod van kerdezo :).

Amugy mondd el.

2017. márc. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el anyudnak.

Apudtól ez egy nagyon aljas húzás volt,én elszégyelltem volna magam a helyében.

Te viszont jó, hogy nem dőltél be neki.

2017. márc. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon koraérett vagy. Ami azt jelenti, hogy érettebb vagy a kortársaidtól.


Egy válás iszonyat szr. A szülők ezt nem érzik, főleg te fogod megérezni meg a tesód. És nem is most, hanem később...


Nagyon sajnállak titeket. Egyik gyerek sem érdemli ezt.


A legjobb dolog, ami történhet veled, az az, hogy elég időt tölthetsz a szüleiddel. Mikor nem tárgyakat vesznek neked, hanem élménnyel ajándékoznak meg (pl. közös kirándulás, túrázás, piknik, stb.) vagy mikor az idejüket neked szentelik.


Nekem pl. sosem volt apukám. Persze, papíron. Mindig megvett ezt azt, talán beszéltünk néhány szót egy hónapban de ennyi. Az idejéből, a türelméből, önmagából semmit nem kptam.


A szüleid pedig teljesen kifordultak magukból. Apukád tudja, hogy anyudnak fájna, ha otthagynád, és így akarja a kicsinyes bosszúját véghez vinni.

Ez szánalmas.


Én a helyedben nem mondanék anyudnak semmit. Ez csak felhergeli őket még jobban, és egyáltalán nem lenne béke a családban sose. Mondd meg apukádnak hogy fejezze ezt be és hogy nem gondoltad volna, hogy ilyen aljas módszerekhez folyamodik, hogy elváná a kislányától hogy hamisan tanuzzon.


Szerintem ezt apukád sem mondta komolyan, csak meg van sértve a férfiúsága, sebet ejtettek a tekintéjén, ez a baja. Megbánná ha ezt mégis megtenné.


Amit tehetsz:


Hívd össze a családot a nappaliban és kérd meg őket, hogy amíg te beszélsz, addig ne vágjanak a szavadba. Mond el nekik, hogy mennyire szereted őket, és hogy nagyon fáj nektek az, ahogyan viselkednek. Írj akár erről egy levelet mindkettőnek külön-külön és olvasd fel. Ez egy nagy nyakonöntés lesz nekik, abban az esetben ha végig tudnak hallgatni. Ha nem tudnak, akkor menthetetlenek.


Akkor készülj arra, hogy a gyerekes dacból lehet hogy valamelyik nem megy majd el a ballagásodra, a szalagavatódra, a diplomaosztódra, vagy az esküvődre... Mert képtelenek félretenni a büszkeségüket.


Amit még tehetsz: Légy a tesóddal! A tesód is ugyan ezen fog keresztülmenni, amin te. Ne hagyd őt ezzel magára. Tereld el a figyelmét, játsz vele, tanítsd, tudom, kicsi meg olyan együgyű, de a testvéred! :) Ti mindig ott kell, hogy legyetek egymásnak!!!


Nagyon remélem, hogy tudtam segíteni és elgondolkozol ezen. :) Legyen csodálatos felnőtt belőled! <3

2017. márc. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp számolj be róla anyukádnak, mivel lehet öcsédnél is bepróbálkozott. Ne a bíróságon derüljön ki, mikor a kissrác elkezd hantázni.
2017. márc. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!