Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos, hogy ha úgy érzem,...

Jogos, hogy ha úgy érzem, hogy 28 évesen már jó lenne elköltözni otthonról?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy szinte csak az anyukámmal van kapcsolatom. Mindig megkérdezi, hogy hol jártam, mit csináltam kivel voltam. Bejön pakolni a szobámba, amit nagyon nem szeretek. Nem erőszakol rám semmit, mégis ügyesen megmond mindent hogy ő szerinte hogy kéne csinálni, ha nem úgy csinálom akkor bűntudatot kelt bennem. Hozzá kell tenni, hogy van egy krónikus betegségem ami miatt nagyon félt, és azt mondja engem nem szabad magamra hagyni. Viszont így meg nagyon rossz minősége van az életemnek.
2017. márc. 22. 20:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Persze egy felnőtt embernek igénye van a saját életre. Miben nyilvánul meg az hogy nem lehet egyedül hagyni? Lehet hogy ezt csak azért mondja mert nagyon megszokta hogy te mindig ott vagy neki és nehezére esik elengedni. Kezdj el spórolni
2017. márc. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
Amit nem írtál, hoyg milyen betegséged van, mert az esetleg indokolhatja azt, hogy nem tudsz megélni egyedül - de a legtöbb esetben nincs ilyen.
2017. márc. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
86%
Hát én 18 évesen elköltöztem... Az első évben nagyot változtam a javamra. Azóta is áldom az eget, hogy ilyen korán elköltöztem, maradt a jó kapcsolat édesanyámmal. Jobb külön sokkal...
2017. márc. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
69%

Mennyire súlyos betegségről van szó?


Ha nem súlyos, akkor javasolnám a költözést. Szerintem már nem kellene egy 28 éves fiú után az édesanyjának takarítania,meg számon kérnie. Persze, ha az ő jövedelméből ész, akkor jogosan teszi.


Ha súlyos a betegség, akkor kérheted kezelő orvosod tanácsát és ha nagyon szeretnél költözni, akkor tud beszélni az orvosod anyukáddal.

Egyébként persze, természetes, hogy ennyi idősen külön akarsz menni.

Sok sikert hozzá!:)

2017. márc. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
12%
Persze biztassátok csak, hogy adja egy főbérlőnek a fizetése 90%-át minden hónapban... Az a megoldás, de legalább külön él!!... De hogy nem tud mit enni az albérlet kifizetése után? Az nem számit... Ugyan már...
2017. márc. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem mindenki betanított munkás kedves 5-ös.
2017. márc. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
ilyen esetben mindenképp. Nálunk a szobám közelébe se jönnek.. nemhogy bejönne anyu pakolni, meg rendezkedni.
2017. márc. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

1.- nem is tudjátok, hogy a kérdező dolgozik-e, van-e szakmája, képzettsége, stb, de máris egymásnak ugrottatok.

2.- nem is tudjátok, hogy MILYEN betegsége van a kérdezőnek - de máris mennek a tanácsok + egymásnak ugrottatok.


Nem kellene inkább megvárni, míg a kérdező többet elárul magáról és nem csak a vakvilágban ítélkezni????

Krónikus betegség lehet pl. az epilepszia, amit ugyan gyógyszerrel karban lehet tartani - de nem jó, ha magányosan éri a rosszullét, stb.

épp a minap írta valaki, hogy másfél-2 órát feküdt a földön egy egy ismerőse (biztonsági őr, munkaidőben) totál egyedül. Még jó, hogy nem lett komolyabb baja...

2017. márc. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

"Nem mindenki betanított munkás kedves 5-ös."


Egy betanitott munkásnak nincs joga külön költözni?! Miért olyanok az albérletárak, hogy csak a jómódúak tudják megfizetni? Ne mondd, hogy nem direkt van...

2017. márc. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

Azt kell mondjam hogy sok szülő képes magához láncolni a gyereket, főleg ha egy fiú, vagy egy lány. Olyan szélsőséges esetet én is hallottam a közelemben hogy nem engedte a felnőtt gyerekét a volánhoz, csak ha a szülő is mehetett, a szülővárosából nem tehette ki a lábát egy fesztivál révén ami 1 hetes volt, pedig dolgozó közel 24 éves volt.


Én amondója vagyok hogy ha van X milliód egy lakásra akkor már belelehet fogni, amennyiben albérletet választanál, annál még otthon maradni is jobb, igaz hogy le kell nyelni a hülyeségeit, de megmarad a pénzed, és nem adsz ki felesleges összegeket.

2017. márc. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!