Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mégis hogyan költöznek el...

Mégis hogyan költöznek el otthonról 18 évesen pályakezdőként átlagbéres albérletárak mellett?

Figyelt kérdés
Olvasom fórumokon, hogy amint 18 lett kidobták a szülei, de bakker. Hova mennek, hogyan helyezkednek el? Az összes egyetemistát a szüleik pénzelnek? Dehogy. Olvasni hogy egyetem mellett dolgozik az gondolom részmunkaidő, abból szobát sem lehet fönntartani. Utcára kerül 18 évesen, hogyan fizet ki 1 lakásért 2 havi kauciót, meg kaját?
2016. dec. 27. 23:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Kollégiumról hallottál már?
2016. dec. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Engem is kidobtak 18 évesen. Én abbahagytam a sulit, és először gyárba mentem melózni. Szobát béreltem, és jó pár hónapig szűkösen éltem, hogy spóroljak. Később jobb állás, és kisebb garzon lakást is tudtam bérelni. Időközben egy társam is akadt akivel könnyebb lett a közös élet. Amikor stabillá váltam anyagilag, visszamentem az egyetemre amit levelezőn végeztem el.


Ha boldogulni akarunk egyedül, akkor le kell mondanunk dolgokról, de nem végleg.

2016. dec. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
és kollégium mellett részmunkaidőből hogyan él meg?
2016. dec. 27. 23:53
 4/18 anonim ***** válasza:
69%
Ha tanulni akarsz, fel tudsz venni diákhitelt, ha nem, akkor dolgozol és valami pici szoba.
2016. dec. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
2: Mikor béreltél szobát? 5 éve még kb. 10E volt egy, most 50E itt pesten.
2016. dec. 27. 23:54
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

Kettes vagyok.

Ha jól emlékszem 8 éve béreltem szobát havi 20 ezer forintért. De a fizetésem sem volt több havi 75-80 ezere forintnál. Szóval lehet, hogy régen "olcsó" volt a szoba bérlés de a fizetés sem volt magas. Nagyjából most is ez a helyzet.

2016. dec. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%
kettes vagyok. Elfejetettem leírni, hogy Budapesten élek, és mindig itt éltem.
2016. dec. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

- Ha diák: Kollégium és mellette részmunkaidőben diákmunka (+szoctám, ösztöndíjak és végső esetben diákhitel).


- Ha dolgozó: Feltehető azért 100-150 ezer megtakarított pénze van az embernek, mielőtt kidobják otthonról, és ebből az első hónapi szobabérlést (olyat keres, ahol nincs kaució) és a kaját fizetni tudja.

Ha nincs ennyi megtakarított pénze, akkor felvesz egy 150.000-es hitelt (pl. provident, de jó esetben minél alacsonyabb kamattal), és szép lassan törleszti.

2016. dec. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%
Szobát bérel, simán kijön a részmunkaidős pénzből is. Nem tudom, miért gondolod, hogy nem. Tegyük fel, hogy mégse, akkor ott a kollégium, diákhitel, teljes idős állás (plusz levelező ha épp tanulni akar). Össze lehet költözni jól/jobban kereső baráttal/barátnővel, vagy végső esetben lehet pesten kívül is élni. Látod? Rengeteg lehetőség van :)
2016. dec. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
26%
Nem mindenki budapesti-szerencsére. Kisvárosban 10eFt+rezsi(kb.25-30eFt) az albérlet, ha szobát bérelsz, még kevesebb. Jah és itt bkv bérlet sincs és 10 perc alatt lehet eljutni a város egyik végéből a másikba gyalog.
2016. dec. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!