Valami tanács/ötlet?

Figyelt kérdés

Kb.egy évvel ezelőtt Apa észrevette, hogy folyamatosan tűnik el a pénztárcájából pár ezer forint, amikor itthon hagyja (mindig ugyanoda teszi). Nyilván ebből lett egy elég nagy veszekedés, de senki nem vállalta be.

Viszont most reggelről délutánra eltűnt a pénztárcámból egy ezres, és utána eszembe jutott, hogy nemrég pedig egy ötszázas tűnt el. Szóvá is tettem, senki nem ismerte be. Miután ez megvolt, vittem ki a szemetet (udvarra), Apa kijött, és mondta, hogy egy ideje az ő pénztárcájából is eltűnt összesen 4000 ft. Nyilván újabb veszekedés (mondjuk nem ez a jó szó rá, inkább a számon kérés). Végül legkisebb tesóm (lány 11 éves) bevallotta nagy nehezen, hogy ő volt az. Aztán Anya mondta, hogy az ő színházak pénezéből is tűnt el, de nem szólt (mondjuk nem értem, hogy miért nem képesek rá...). Erre Apa mondta, hogy nemrég mondta Mamámnak az egyik szomszéd, hogy legkisebb tesóm (nevezzük X-nek) vett egy tábla csokit a kisboltba, és ezressel fizetett. Erre ugye megint vita, hogy miért lopja stb...

X elmondta, hogy a pénzt az iskola büfében és s környékünkön lévő kisboltokban édességekre költi. Namármost a szüleim elég érdekesen reagálták le. Apa kijelentették, hogy meg ne próbálja mégegyszer, mert megveri (SOHA nem ütött meg egyikünket sem), Anya pedig mondta, hogy mi a francért vesz ilyenejet, így is több mint 60 kiló. (Ezen kívül volt persze az is, hogy​ csalódtak benne, eljátszotta a bizalmukat, nehéz lesz újból visszaszerezni stb)

Szerintem ezt egyáltalán nem így kellett volna kezelniük, bár most ebbe inkább nem kezdek bele, így is elég feszült itthon a helyzet. Tudni kell X-rőp, hogy alapból nem jó tanuló, szerintem nem szoktatták rá elég jól arra, hogy tanulni kell, és egyéb viselkedés beli gondjai is vannak, és szerintem emiatt a feszültség miatt tömi magát édességgel, mert az valamennyi boldogságot ad neki. Egy ideje edzésre se jár (pedig az is jót tenne neki), hazajön, tv-t néz, vagy a tabletet nyomja. Most is kb. 15 perce fejezték be a tanulást.

Azt még hozzá tenném, hofy a szüleim sem a legkarcsúbbak, főleg Anyukám, de szerintem neki pajzsmirigy gondja van,de ezt még nem találtam ki, hogy hogyan hozzam fel...


2017. márc. 27. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem édességre, hanem drogra vagy alkoholra költené, már talán kapott volna segítséget. Zugevés, pénzt lop rá, szégyelli - ezek mind arra utalnak, hogy valami lelki probléma áll a háttérben. Mindenképp segítségre szorul szerintem, hiába "csak" édességre költi, nem a tárgy a lényeg, hanem a viselkedés. Neki is jobb lenne hosszútávon.
2017. márc. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Anyuka tiltja Tőle az édességet, mert súlyproblémás a gyerek. Hát ezért...

Így kezdődik a személyiségzavar.

2017. márc. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező vagy nagyon unatkozol vagy nagyon rossz családod van. 11 éves gyerek este 11-ig tanuljon.
2017. márc. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Most, hogy kellett volna lereagálni, ha lop? Valamivel meg kell fenyegetni, mert ha nem kap érte büntetést később is azt érezheti, hogy megúszhatja vagy nem akkora nagy bűn és lehet nem csak családon belül.

Ha ennyi édességet zabál, lehet boldogtalan, te vagy a nővére, ne testi problémákat keress, hanem lelkit, ha a szüleid ennyire nem foglalkoznak vele.

2017. márc. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Pont azért reagálták le így, mert nálunk ez nagyon nem megszokott. Abszolúte harmonikus, jó kapcsolat van mindenki között.

Akkor ti azt tanácsoljátok, hogy (iskola)pszichológushoz kellene vinni?


Egyébként nem tiltják az édességet, nem mindennap, de 2-3 naponta eszünk. Ne tábla csokira, gumicukorra gondoljatok, hanem túrórudi, különböző joghurtok stb...

2017. márc. 28. 16:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Rendes pszichológust ajánlom. És nem biztos, hogy a legelső megfelelő lesz, próbálgatni kell, míg találtok egy olyat aki a kislánynak is szimpatikus és megtalálják a közös hangot.
2017. márc. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!