Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok, ha a fiatok...

Mit szólnátok, ha a fiatok pszichológushoz akarna menni?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok.

Szociális fóbiám van (meg még lehet más is, nem tudom), tavaly drogozgattam, idén elkezdtem vagdosni magam. A szüleim/családom ebből semmit nem vesz észre, ők annyit tudnak, hogy a suliban csendes vagyok (itthon teljesen természetesen viselkedem).


Az utóbbi pár hétben sokat gondolkodtam a segítségkérésen, amit évek óta halogatok, de mivel egyedül nem nagyon tudnám, hogy hova-kihez forduljak, ezért gondoltam egyszerűbb megkérni édesanyámat, hogy érdeklődjön, mert ő úgyis jóban van a háziorvosommal.


A probléma ezzel az, hogy nagyon gáznak érzem ezt a dolgot. Azt is kinézem, hogy anyum nem is hinné el, hogy valóban kell segítség, mert tényleg nem tud rólam semmit.. Édesapám már így sem tart a férfiasság megtestesítőjének, viszont ezzel szerintem már végleg elásnám magam a szemében.


2017. márc. 29. 19:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Keresnék a gyerekemnek egy jó szakembert, és én kérném a pszichológust, hogy adjon nekem tanácsokat. Mondd el anyudnak, hogy úgy érzed segítségre van szükséged. Vagy mutasd meg neki az itteni bejegyzésedet, ha nehéz beszélned róla. Ő meg majd intézi apudat.
2017. márc. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Feltetlenul kerd edesanyad segitseget,minnel elobb annal jobb !
2017. márc. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Minden bizonnyal az iskolában is van pszichológus, és a saját háziorvosodat is meg tudod egyedül is kérdezni.

Szóval aki ciki, azt ki is hagyhatod az ügyből.:)

Egyébként lehet, hogy nem kell beutaló sem, rögtön mehetsz a szakrendelőbe időpontot kérni.

2017. márc. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%
Egyébként hogy lehet, hogy a család nem veszi észre, ha drogozgatsz? Már csak anyagilag is... ők tartanak el, ha elkérsz akár csak 500 Ft-ot is, arra magyarázatot kell adni, nem?
2017. márc. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Igaz, nem vagyok szülő, de van egy 20 és egy 25 éves tesóm. Az én véleményem az, hogy semmiképpen se tartsd rossz/ciki dolognak a pszichológust. Gondolj arra, hogy a szüleid szeretnek, nem fognak cikizni azért mert segítséget kérsz tőlük. És a fóbiával kapcs.-ban, szerintem nincs mit félni a szociális élettől. Hidd el, minél hamarabb elmész, annál hamarabb túl leszel a problémádon, és jobbá változik az életed. Továbbá a drogot az alkoholt, de legfőképpen a vagdosást hagy abba. Nem segít semmit, vagy ha felejtesz is a részegséggel, a szervezeted leépül. Én a szülő lennék, semmi bajom nem lenne azzal, ha a gyermekem pszichológushoz akarna menni. Sőt le is ülnék vele beszélgetni, hogy mi a problémája, kihez kéne elmenni. Bátran, a szüleid sosem fognak cikizni, vagy utálni, ők azok akikben a LEGJOBBAN bízhatsz! Remélem segítettem, és kívánom, hogy legyen jobb a kedved, szabadulj meg a problémáidtól! (regény lvl.10)
2017. márc. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

"idén elkezdtem vagdosni magam. A szüleim/családom ebből semmit nem vesz észre,"


Ennek így semmi értelme. A vagdosás egy figyelem felhívás, de ha senki se veszi észre, akkor semmi értelme! Bár ha pont a szüleid nem veszik észre, és te meg pont velük nem tudsz beszélni a bajaidról, akkor megette a fene a pszichológust is.


Szerintem.

2017. márc. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

tavaly drogozgattam, idén elkezdtem vagdosni magam. A szüleim/családom ebből semmit nem vesz észre

Vagy csak nem akarjak eszrevenni, vagy megbuktak nevelesbol es nekik is kijar egy szakember.

A fent emlitett dolgokkal mar elastad magad jo melyre, a pszihologus mar nem tudna rontani a helyzeten.

2017. márc. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 16 éves lány vagyok. Most kezdtem el pszichológushoz járni (eddig egyszer voltam), szintén hasonló problémákkal, csak én nem vagdosom magam, illetve drogot sem próbáltam ki, de az iskolai légkörben elég rosszul érzem magam és nem megy a barátkozás. Szerintem ha leülsz anyukáddal beszélgetni és őszintén elmondod neki, hogy milyen érzések, gondolatok kavarognak benned, akkor biztosan elhiszi majd, hogy tényleg szükséged van segítségre. Ne félj beszélni vele erről.
2017. márc. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha esetleg van kedved írj rám és beszélgethetünk.
2017. márc. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, azt mondanám, hogy menjen ha úgy érzi, nincs ebben semmi különös... egyébként elmehetsz magad is, a háziorvostól kell beutaló a területi pszichiátriai gondozóba, és ott a pszichiátertől kérni a pszichológust, így ingyenes (TB támogatott) a dolog.
2017. márc. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!