Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok, ha a fiatok...

Mit szólnátok, ha a fiatok pszichológushoz akarna menni?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok.

Szociális fóbiám van (meg még lehet más is, nem tudom), tavaly drogozgattam, idén elkezdtem vagdosni magam. A szüleim/családom ebből semmit nem vesz észre, ők annyit tudnak, hogy a suliban csendes vagyok (itthon teljesen természetesen viselkedem).


Az utóbbi pár hétben sokat gondolkodtam a segítségkérésen, amit évek óta halogatok, de mivel egyedül nem nagyon tudnám, hogy hova-kihez forduljak, ezért gondoltam egyszerűbb megkérni édesanyámat, hogy érdeklődjön, mert ő úgyis jóban van a háziorvosommal.


A probléma ezzel az, hogy nagyon gáznak érzem ezt a dolgot. Azt is kinézem, hogy anyum nem is hinné el, hogy valóban kell segítség, mert tényleg nem tud rólam semmit.. Édesapám már így sem tart a férfiasság megtestesítőjének, viszont ezzel szerintem már végleg elásnám magam a szemében.


2017. márc. 29. 19:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az én véleményem nem hiuszem, hogy sokat segít, hisz a te szüleid mások.

Én örülnék, hogy a gyerek nem tasrtja cikinek a dolgot, sokaknak jót tenne egy jó pszichológus látogatása... Mondjuk én megkérdezném, mi a gond, s eléggé zavarna, ha nem vettem volna észre az ilyen durva helyzetet sem. Szerintem egy szülő legyen egyben barátja a gyermekének, ha egy mód van rá, lehessen rá számítani. Tudom, hogy nem mindenki így gondolkodik, sokszor igen szomorú olvasni ezt a rovatot.


Semmi baj nincs azzal, hogy segítséget keresel, ráadásul ha nem kapod meg, mikor egyértelműen szükséged van rá, akkor jó eséllyel egyre nagyobb baj lesz és sokkal jobban elásod magad a szüleid előtt, csak közben jobban tönkremegy az életed. Jó a rosszban, hogy igyekszel segítséget keresni, ne add fel, harcolj érte. Ha édesanyád elutasít, még mindig kereshetsz máshogyan pszichológust...

2017. márc. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
51%

Minden harmadik tini vagdossa magat, mert ez a "depi" vagany jele. Beszelj szuleiddel, ok maguk fogjak javasolni a pszichologust, hogy kideruljon, valodi a dolog vagy csak a korosztalyos lazadas.

Legtobb onvagdoso tini egybol kigyogyul, amint pszichologushoz kell mennie..

2017. márc. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Azt írod szociális fóbiád van. Ezt ki és hol állapította meg? Jártál már pszichiátriai szakrendelésen? Ha igen oda menj vissza. Ha ezt csak kitaláltad keresd fel a helyi családsegítő központot, és keress egy gyerek pszichológust. Az iskoládban nem érdemes segítséget kérni, hamar kitudódna a tanárok kibeszélnének, sajnos.
2017. márc. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!