Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vesszek ossze anyummal a penz...

Vesszek ossze anyummal a penz miatt?

Figyelt kérdés

Roviden havi 30.000ft az alap amit haza adok (ugy hogy heti 1napot vagyok otthon, heti 1-2x foz anyukam ebedet de azt is abbol amit en veszek magamnak mert kicsit kulonckodve kell etkeznem)

O keres 107.000 ftot es hitelunk van 30.000 ft( amit ugye kifut az amit haza adok) igy marad 107.000ft ja megelni es a szamlakra ami nem sok mivel en heti 1-2x vagyok otthon. O sem otthon furdik hanem a munkahelyen. Honapok ota tobb penzt adok neki 50-70 E. ft mert sir es panaszkodil hogy nem tud megelni. Nem sajnalom tole es szornyu buntudatom van hogy igy erzek de nagyon haragszom ra mert tobb mint valoszinu hogy az osszes penzet cigire kolti. A honapban haza adtam a szokasos 30.000et, pluszban 20 000et plusz kifizettem egy tartozasat ami megint 20.000

Erre fulembe jutott hogy megint kolcson kert attol akinek kifizettem a tartozasat.

Probaltam vele szepen beszelni errol de nem mukodott. Mit tegyek? Igy en sem jutok egyrol a kettore lehetetlen igy felre raknom . Igy is rengeteget melozok tobbet nem tudok. :( sirasig ossze kell vele vesznem vagy mit tegyek? Kerlek nornalis valaszokat irjatok ketsegbe vagyok esve :(


2017. márc. 30. 19:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amíg adsz neki, addig el fogja költeni hülyeségre.
2017. márc. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha alig vagy otthon, már 30 ezer is fölösleges. Meg kell mondani neki, hogy muszáj spórolnod, havi max 15 ezret tudsz adni, a többiből maga gazdálkodjon. Ha annyira nincs pénze, le lehet tenni a cigit.
2017. márc. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Elköltözöl (ugye így is máshol laksz az idöd nagy részében, ezért nem lehet igazan gond az a havi 4-5 nap) és a saját penzedböl élesz, anyád meg azt csinál a saját pénzével, amit ö akar.
2017. márc. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
93%
Előző hozzászólóval értek egyet. Hasonló cipőben jártam. Amíg otthon éltem 70ezer forintot adtam le a konyhára. Ketten éltünk. Mégsem volt már a hónap közepén semmi pénze édesanyámnak. Év elején elköltöztem, lakáshitelt fizetek, pénzt már nem tudok hazaadni. Anyukám keresete kb 110 ezer forint. Gondoltam majd havonta egyszer azért nagybevásárolok neki és/vagy kifizetek 1-2 csekket. Amennyit éppen tudok. Meglepődve tapasztaltam, hogy erre nem nagyon van szükség. Mindig dugig a hűtő, a kamra és nem látok kifizetetlen csekkeket. Édesanyám rájött, hogy nem szórhatja el hülyeségekre mert nem lesz már pluszban 70 ezer. Úgy gondolom -bár nem látom minden nap- hogy nagyon jól beosztja ami van.
2017. márc. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hazra gyujtunk a parommal de igy ugyebar nem megy.

Az a baj hogy attol felek hogy ha elmegyrk meg ennyire se fog tudni kijonni a penzebol. Es rosszul erzem magam mert egymaga nevelt es igy olyan halatlannak erzem magam

2017. márc. 30. 20:02
 6/9 anonim válasza:
100%
Előző vagyok. Hát nem irigyellek. Velem ugyanez volt a helyzet. Apa nélkül nevelt fel hármunkat, én voltam az utolsó kirepülő. De ez az élet rendje. Segítheted utána is ahogy tudod. Ahogy én is írtam. Kifizetsz 1 számlát vagy veszel otthonra ezt azt. Nálunk működik. Kitartás! Sok sikert kívánok!
2017. márc. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező, itt van egy érdekes írás egy pénzügyi blogon az idős szülők eltartásáról.

szerintem érdemes elolvasnod!

[link]

2017. márc. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%
Felesleges aggódni, ahol van cigire pénz ott nincsenek pénzügyi gondok.
2017. márc. 31. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok nagyon gonosznak tűnni, de én elzárnám a pénzcsapot.

És amint lehet elköltöznék teljesen, hogy ne mondhassa,hogy otthon laksz és nem adsz bele.Bár szerintem ha havi 4 nap vagy otthon,akkor így sem kéne szólnia semmit..

Ha házra gyűjtesz a pároddal,akkor gyűjts arra. Így most, ha havi 50-et is odaadsz neki, az több mint fél millió forint egy évre.Ennek kicsit jobb helye lenne a lakástakarékodban szerintem.Ha igazán érdekelnéd,akkor nem is kérne el,amikor tudja,hogy gyűjtesz meg alig vagy otthon.

Ennyi pénzből az a havi 4 nap,amit otthon vagy, simán ellehetnél egy puccos szállodában is, kb annyi pénzt kér el rá..

Ha meg cigire költi meg kölcsön kéreget, akkor szintén nem kéne támogatnod benne.

Ha most nem állsz a sarkadra,akkor akkor is tarhálni fogsz,amikor már teljesen külön élsz és lenne hova költened(a saját lakásotokra pl,vagy később a gyerekedre).

Én maximum élelmiszerekben segítenék, vennék haza pár alap dologot,vagy 1-2 számlát befizetnék. Ha kp-ban adod oda,akkor tényleg költheti cigire meg egyéb fontos dolgokra is.

2017. márc. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!