Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Beszéljek erről anyummal?...

Beszéljek erről anyummal? Szégyenlem magam miatta :/

Figyelt kérdés

Nos,anyum elég forrófejű és nagyon könnyen megharagszik valakire.Ok nélkül is bánt másokat,és vitatkozik egyfolytában.Mindig neki kell igazat adni,mindig okoskodik.Ha valaki felvet valamit,akkor ő elkezdi cáfolni,hogy ez nem így van ez nem úgy van,ő ezt nem így olvasta.De ha ő olvas valamit,abba nem lehet belekötni,mert az úgy van...


Mikor szülőire megy,akkor is félek előre,hogy mit mond megint.Mindig hozza a formáját...Egy éve,olyan hisztit levágott szülőin,hogy másnap alig mert suliba menni.

Lehülyézte az osztályt a tanárokkal együtt,meg kritizált mindent.Mindig csak kritizál,kritizál és kritizál.

Most is írt egy levelet egy tanáromnak(felvételi előkészítőről kiírt),és olyanokat írt a végére,hogy talán a rosszabbakat kéne fejleszteni,mert van kit

meg hogy :Jó lett volna,ha ezt a felvételiben is segített volna az iskola,de manapság ez már egyik iskolát sem érdekli (valami ilyesmit)


Lenéz mindenkit,pedig ő sem tökéletes.Holnap is félek,hogy majd megkeres a tanárnő,mert ki tudja mit mondott még neki.

Ordít mindig mindenkivel,hibáztat.

Felvételim miatt is csak piszkálni tudott,pedig így is az egyik legjobb gimibe esélyes hogy felvesznek.


Nem merek neki semmit sem elmondani.Nem merek kérni sem semmit.Úgy is csak lehord mindenért.


Jogosan szégyenlem magam ?Vagy csak túlreagálom ?

Beszéljek vele ?Mit tanácsoltok ?



2017. márc. 28. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

Egy jó tanács az élethez - ne szégyelld azt, ami nem a te hibád. Anyukád viselkedése valóban minősíthetetlen, de ezzel saját magát járatja le, nem pedig téged.

Ha szerinted hat a beszéd, akkor hajrá, de ha nem, akkor tanulj meg érzelmileg függetlenedni tőle, ennyit tehetsz.

2017. márc. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
59%

Ajjjaj, lelkem, minthacsak az én édesanyámról olvastam volna. Szinte folyton szégyenbe hozott, akár egy bevásárlóközpont közepén is elkezdett ordítani velem, folyton bejárt az iskolámba, és cirkuszolt, holott soha nem csináltam semmi rosszat, és jó tanuló voltam.

Próbáltam célozgatni rá, hogy talán a kelleténél hevesebb a vérmérséklete...Folyamatos lelki terrorban tartott.

Én nem a lehető legjobb utat választottam ennek megoldására, de más esélyt nem láttam: egyszerűen eltávolodtam tőle. Nem mondtam el, mi volt az iskolában, hogy mikor-hova-kivel megyek, hogy érzem magam...nem azt mondom, hogy nem beszéltem vele, csak a felszínt mutattam magamból, azt hogy minden oké.

Tudom, hogy végülis csak nekem akart jót, de ő már nem fog megváltozni. Most, felnőtt(ebb) fejjel, már sokkal megértőbb, türelmesebb vagyok vele szemben. És vicces, de az is sokat segített a kapcsolatunkon, hogy 300 km-re lakok tőle, és havonta egyszer találkozunk.

Én azt tanácsolom, hogy próbálj meg beszélni vele, hisz ő az édesanyád! Légy türelmes. Ne úgy csináld, ahogy én. 20/l

2017. márc. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

Ha tanár értelmes, akkor megmondja neki, hogy anyuka ne szóljon bele, mert nem az ő dolga (vagy ha nem is mondja, de szó nélkül eltűri, ez a "magyarázzon csak, úgyis hülye!" alapon.)

Ahogy az előttem szóló írta, ezzel saját magát járatja le. Te viselkedj normálisan, tisztességesen mindenkivel, lássák, hogy külömb vagy, mint anyád!

2017. márc. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tanár kérdőre von, mond meg hogy elhatárolódsz anyukád véleményétől és viselkedésétől.
2017. márc. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igeen, ez ismerős, amikor anyád miatt utálnak a tanárok. :D Figyelj, valószínűleg segíteni akar neked, és nem is érzékeli, mennyire kellemetlen ember, és el tudom képzelni, hogy miért nem akarod megmondani neki, mert szinte kizárt, hogy elfogadja. Na de sajnos valamikor muszáj lesz. Úgy tartom korrektnek, hogy először vele próbáld rendezni a problémát, mondjuk a következő megnyilvánulásánál (vagy szülői előtt) nagyon egyenesen megmondod a véleményedet, aztán deal with it, ha pedig csak megsértődik, de ugyanúgy folytatja, mondd meg neki, hogy ha ez így marad, ki fogod hagyni a dolgaidból, és végül, ha így marad, hagyd ki a dolgaidból, legalábbis egy szinten biztosan.
2017. ápr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!