Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám megsértődött, mert...

Az anyám megsértődött, mert nem mondtuk el, hogy terhes vagyok. Mit csináljak, hogy megbékéljen? Jobb ilyenkor hagyni?

Figyelt kérdés

Eredetileg Karácsonykor akartuk elmondani, de aztán kiderült, hogy a barátom szülei elutaznak, a nagyszüleim is csak Szentestén lesznek a városban. Múlt héten lettem 21 és a "szülihetemet" egy családi ebéd zárta, ahol elmondtuk, hogy babánk lesz (14 hetes vagyok, de nem igazán látszik még a hasam).

Mindenki örült, anyukám is, de aztán elmondta, hogy nagyon rosszul esik neki, hogy én ezt hetek óta titkolom előtte, és nem is tudja, mit gondoljon, hogy ezt bűntudat nélkül elhallgattam...


2016. dec. 19. 09:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Mondd el neki,hogy karácsonyi meglepetésnek szántátok. Szerintem meg fogja érteni és ha puffog is egy kicsit hamar elfelejti.
2016. dec. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
Mondd meg neki, hogy karácsonykor terveztétek elmondani, szerettétek volna a családi ünnephez kötni stb. Mondd, hogy nem akartál rosszat csak a hangulatot megteremteni. Ezen kívül sokat nem tudsz tenni, meg fog békélni.
2016. dec. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%

Hát ha ez megnyugatat, rokoni körünkben is volt aki a saját szüleinek is! később 12-14 hét körül mondták el. Hogy miért?-egyszerűen csak babona, vagy hogy is fogalmazzam meg :meg akarták várni a genetikai vizsgálat eredményét, hogy minden rendben legyen a babával.

Sokan tesznek így. Annál nincs kellemetlenebb, mint magyarázkodni, ha véletlenül elmegy a pici. Ez mindenkinek magánügy (bár van aki szereti megosztani mással).

Szerintem, de lehet, hogy rosszul gondolom, Ti sem tettétek rosszul, hogy most mondtátok el. Persze az édesanyák már csak ilyenek :) ezt el kell nézni nekik, nem szeretnek lemaradni semmiről, pláne az unoka érkezéséről!


És gratulálok Nektek :) !

2016. dec. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 piriiiii ***** válasza:
20%

a kettessel egyetértek.


"Annál nincs kellemetlenebb, mint magyarázkodni, ha véletlenül elmegy a pici."

Ez meg miféle mondat?

2016. dec. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%
Mi is a 12. het utan mondtuk el mindenkinek. Szuloknek is. Ez a normalis szerintem, 12. hetig tokfelesleges barkinek barmit is mondani.
2016. dec. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
59%
4-es! nyilván arra célzott ezzel a mondattal,hogy: ha az illető elvetél (nem pont a kérdező,akárki aki babát vár) akkor nagyon rossz érzés erről beszélni,hogy: már nincs baba. ezért sem javasolják azt hogy már korán elmondják az anyukák mindenkinek. persze a szüleimmel én sem vártam sokáig,de a rokonságnak én is a 12.hét után mondtam el
2016. dec. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%

"" "Annál nincs kellemetlenebb, mint magyarázkodni, ha véletlenül elmegy a pici."

Ez meg miféle mondat?""


Mivel a terhességek egyharmada megszakad az elsö 8-10 héten, ezért ha már elmondták, akkor utána ugyanúgy mindenkinek el kell mondani, hogy elvetélt, ami eleve igen megterhelö lelkileg. De utána még hallgatni a "jószándékú" kérdéseket, hogy "de hát miért, mi a baj veled?", meg hogy "mit mond az orvos?" meg "mikor akartok újra próbálkozni?", stb. a rosszindulatú megjegyzésektöl eltekintve - ezért jobb nem elmondani túl hamar.

2016. dec. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 piriiiii ***** válasza:
37%
Én ezt értem... de mindegy is inkább.
2016. dec. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
52%
Te pedig elmondod, hogy miért hoztad meg az első döntésedet, a magad indokai szerint a saját gyerekeddel kapcsolatosan, nem pedig az ő gyerekeként. Ennyi.
2016. dec. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%
Nem kell reagálni rá. Mindez csak azt jelenti, hogy anyád még mindig nem tekint független felnőtt embernek, hanem az ő kicsi lányának, akinek kötelessége mindenről beszámolni anyukának.
2016. dec. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!