Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a baj velem? Tényleg...

Mi a baj velem? Tényleg lekések mindenről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Eddig nem igazán merültek fel bennem ezek a dolgok, de most valami bekattant. 25 éves vagyok, lassan 26, és bár még nincs vészesen közel, bepánikoltam. Tanulok, még 2-3 évig tervezem is. Szóval közeledik a 30 és elgondolkodtam azon, hogy bár külön élek a szüleimtől, mégis én még valahol borzasztóan gyereknek érzem magam. Amikor lehet lemegyek hozzájuk, néha hónapokra is. Nem bulizom, talán két-három barátom van, de mivel messze élünk egymástól, nem túl szoros a kapcsolat, és nem is igénylem. Eddig egy kapcsolatom volt másfél évig, együtt is éltünk, de belegondolva a szexben sem vagyok túl "járatos". Eddig inkább a sulinak meg a hobbijaimnak éltem. Most úgy érzem, nem is vágyom komoly kapcsolatra, és nem is vagyok rá kész. Szeretnék minél több időt tölteni a szüleimmel, mert idősek (75 és 86 évesek). De tényleg lekések mindenről, ha 30 alatt nem kezdem keresni az igazit? Szeretnék majd gyereket, mondjuk csak egyet, úgy 37 éves koromig. Összegezve: alapvetően nem értem, mi a baj. Józanul belátva, még van időm. Nem tudom, attól félek-e jobban, hogy telik az idő, vagy csak elszakadni félek és felnőni.


Aki végigolvasta, annak köszönöm a normális választ!



2017. ápr. 2. 10:38
1 2
 1/17 papagenou ***** válasza:
98%

tudod, ha ennyire nem igényled a kapcsolatot, akkor lehet, hogy nem is neked való és akkor nem késel le róla. ne sértődj meg ezen kérlek, de tény, hogy vannak olyan emberek, akik egyik vagy másik okból nem igényelnek s nem is különösen alkalmasak arra, hogy családuk, párjuk legyen. jól megvannak egyedül s munkájuknak stb-nek élnek.

szerintem mélyülj el önmagadban s tudd meg, mire vágysz igazán, mik a céljaid az életben és mire vagy képes. mert lehet, hogy a szakmádban zseni leszel s világra szóló dolgokat viszel majd véghez. míg ha mindenképp akarnál családot, hogy "ne maradj ki belőle" akkor csak egy-két elszúrt évtized lesz mögötted.

tehát kérlek ne úgy értsd, hogy felejtsd el a társas létet, csak ha eddig nem igényelted igazán, annak talán oka van. ismerd meg jól önmagad s utána keresd az utad :)

2017. ápr. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

Nézd azt kéne megérteni, nins egyetemes szabályzás arra, te mikor találd meg az igazid, mikor legyen gyereked, hány szexparneren legyél túl stb. Ne generálj olynaból magadnak problémát, ami nem az, csak mert épp nagyon ráérsz.

Tök normális, hogy 25 évesen ilyen helyzetben inkább a szüleidért aggódsz, elvégre már tényleg idősek, bármikor történethet bármi, sajnos.

A nagyobb gond az, hogy 30 éves korodig csak az iskolapadot tervezed koptatni, úgy én is gyereknek érezném magam. Dolgozol mellette? Ha igen, akkor semmi gond. Én spec itthon lakom, mert nem tudok egyeüdl fenntartani albérletet, cserébe fizetem a rám eső rezsit, besegítek és minden költségemet magamnak állom. Dolgozom is becsülettel évek óta folyamatosan. Most ettől mondjuk gyerek lennék, mert nem külön élek? ugyan már...

A másik, hogy igazából semmi szociális életed nincs ezek szerinte, nincs kihez összehasonlítsd magad, csak ülsz otthon vagy a szüleidnél. Na ettől én is bekattannék és pörögnék fölösleges dolgokon. Döntsd el, hogy most egyszerűen szociálisan "igénytelen" vagy vagy pedig szimplán lusta erőfeszítést tenni és időt fektetni az emberi kapcsolatokba. Csak nehogy te állj ott majd 40 évesen ugyanígy, de már szülők, barátok és társ nélkül.

2017. ápr. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Veled egy idős vagyok, hasonló körülményekkel. Inkább szinte ugyanilyenekkel. Én arra jutottam, hogy sürgősen pucolni kell élni a saját életedet, kihasználni az adott pillanatot, különben tényleg eltelik az élet. Inkább csinálj hülyeségeket, mint semmi ne csinálj.
2017. ápr. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Mindig magamnak való ember voltam. Pasik azért nem jöttek-mentek, mert bár randiztam, nem igazán fogott meg senki. Nem vagyok viháncoló típus, inkább olvasok, kirándulok, sportolok, ezt kevesen tolerálták. Olyan is volt, aki közölte, hogy sosem jó okos nőt választani, mert azok gondolkodnak. Most a suli az első, a második diplomámat szerzem, tehát nem dolgozom. 30 éves koromig még szeretnék sok mindent megélni, nyilván elhelyezkedni, utazni, megkomolyodni. De tény, ami tény, ha jönne az igazi, akkor igen szeretnék majd családot. Majd. Igazándiból talán félek. Hogy egyedül maradok, miközben most elköteleződni nem tudnék.
2017. ápr. 2. 11:10
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Szóval problémát csinálsz a semmiből, értjük. Úgysincs msot kivel elköteleződni, akkor minek pörögsz ezen??
2017. ápr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem is értem, mert eddig semmi ilyesmi eszembe sem jutott. Elégedett voltam. A családom szorgalmazza, hogy még ráérek és tanuljak, pláne tanuljak az ő hibájukból, mert ők nem tették.
2017. ápr. 2. 11:18
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Figyu, akkor tanulj, élj a hobidnak, esetleg gyakornokoskodj/önkénteskedj valahol. Foglald le magad, ha nem akarsz szocializálódni, ismerkedni, akkor nem kell. Ha meg aggaszt, akkor ismerkedj, Kész, ennyi. Nem kell megfelelni senkinek, ez a te a saját életed.
2017. ápr. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
5-tel több vagyok, és szinte teljesen hasonló. Én utazni tervezek, meg csak úgy élni bele a világba.
2017. ápr. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as! Őszintén? Én is. Abban sem vagyok biztos, hogy itthon akarok maradni. Persze, amíg élnek a szüleim, igen. 2 hónapnál tovább nem bírnám ki, hogy ne lássam őket. Csak folyton azt hallom, az ismerősöktől, hogy kifutok az időből. Meg mad 80 évesen egyedül megtudom... Igen, szeretnék majd egy szerelmet, meg családot, de tényleg huszonévesen kellene ezt eldönteni? Sőt belegondolva, talán ezt is csak azért,meert ezt láttam, ebben nőltem fel.
2017. ápr. 2. 12:29
 10/17 anonim ***** válasza:

Manapsag megvaltozott a vilag. A 15 evesek 22 eveskent sminkelnek/viselkednek, a 30-asok szinten. 15 es 30 kozott mindenki partizik es a manak el. A 35-40 kozottiek elnek olyan eletet, mint nemreg a 25-30 kozottiek, azaz elkotelezodes, csakadalapitas.

Szoval a mai trend szerint raersz.

2017. ápr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!